fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

71% 163 hlasů
7.1 10 163
drama, Německo/Francie, , 106 min., od 15 let
In the Fade
Kinopremiéra v ČR 4.1.2018

Režie:
Herci: , , , , , více...


UkázkaThriller o pomstě a spravedlnosti.
Katja se rozhodla ke svatbě s uvězněným Kurdem Nurim v naději, že se její nastávající již nikdy nevrátí k drogovému byznysu, kvůli němuž skončil na čtyři roky za mřížemi. A důvěra se jí vyplatila; spokojený pár dnes úspěšně zapomíná na problematickou minulost a s šestiletým synem Roccem vede spokojený život v turecké čtvrti Hamburku. O to více Katjou otřese znenadání přicházející tragédie…
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jednoznačně nejlepší letošní zážitek na KVIFF. In the Fade je sice hodně ždímací typ filmu, ovšem ne takový, který by vás tím štval. Téma je velice silné, scénář ještě silnější. Film je rozdělen do tří částí, z nichž první je ta poznávací a zápletková. Druhá, naprosto brilantní část se odehrává v soudní síni. Tu považuji společně s famózním herectvím Diane za naprostý vrchol. Třetí část už má být jen šokující revenge. Někomu se možná závěr nezamlouval, mě málem roztrhal na kusy. Neuvěřitelné, jak strašně lze s Diane v této její roli soucítit a konečně dostala dostatek prostoru k předvedení svého špičkového talentu. Po titulkách a obrovském potlesku bylo v sále doslova hrobové ticho. KVIFF 2017
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Fatih Akin (rozhovor)
obrazek
Jak celý projekt vlastně vzniknul?

Inspirovala mě aféra z roku 2011, kdy byly odhaleny vraždy spáchané NSU. Německá neonacistická skupina NSU se v letech 2000 až 2007 dopustila série rasově motivovaných vražd po celém Německu. Protože jsem tureckého původu, naprosto mě to šokovalo. Můj bratr se znal s jednou z obětí zabitých v Hamburku. Nejskandálnější na tom bylo, že se policie celou dobu soustředila na osoby z okolí obětí a pachatele hledala v drogovém či hráčském prostředí. Nátlak policie byl tak velký, že toto podezření začal nakonec sdílet i tisk a dokonce i samotné přistěhovalecké kruhy. Co je u hlavní postavy Katji tím spouštěčem? Začal jsem si studovat koncept pomsty. Opravdu existuje? Kdo by se chtěl skutečně pomstít? Pomstil bych se já? Katja má svou vlastní morálku, vlastní pojetí spravedlnosti. V tomhle ohledu představuje něco latentního v každém z nás, něco, co by v nás mělo zůstat skryto a nevyplout na povrch. Nezajímala mě perspektiva vrahů. Nebylo pochyb, s kým mám soucítit, na koho se mám soustředit. Odnikud mi hodně přirostl k srdci. I když je Katja světlovlasá modrooká Němka, je to vlastně mé alter ego. Tento snímek pojednává o univerzálním pocitu smutku a jeho mnoha vrstvách.

  Proč jste do hlavní role obsadil právě Diane Kruger?

S Diane Kruger jsem se poprvé setkal v roce 2012 v Cannes. Přivezl jsem tam svůj dokument a uspořádali jsme při té příležitosti takovou malou beach party. Diane se tam objevila a začala na mě mluvit německy. Řekla mi, že kdyby se naskytla příležitost, ráda by se mnou někdy točila. Rád jsem jí to přislíbil a o čtyři roky později se ta příležitost naskytla: hledal jsem herečku do hlavní role pro snímek Odnikud. Vzpomněl jsem si na ni a poslal jí scénář. Diane se pro roli Katji úplně nadchla. A já nikdy nezalitoval, že jsem ji obsadil. Role se zhostila naprosto skvěle. Tak úžasnou herečkou je proto, že se nebojí a je velmi zvídavá. Je ochotná vyzkoušet cokoli. Je také vysoce soustředěná. Jsem naprosto přesvědčen, že si hraní užívá i při těch nejnáročnějších scénách. Jsem si také jistý, že Diane předvedla tak unikátní výkon i proto, že jako hvězda mezinárodních rozměrů už dlouho čekala na velkou roli v německy mluveném filmu. Vyrůstala totiž v Hannoveru a považuje se za Němku. Moc si užívala, že může hrát v mateřském jazyce, protože na rozdíl od anglických či francouzských rolí se mohla v jazyce svého dětství vyjadřovat mnohem svobodněji. Všiml jsem si, že má velký smysl pro detail a okamžitě vycítí, když v nějaké scéně něco tak úplně nesedí. Proto jsem dal na radu, abych ji v takových případech poslouchal.

Jak pracujete s kameramanem Rainerem Klausmannem?

Naše dlouholetá spolupráce s Rainerem připomíná manželství. Naše komunikace na place se omezuje na občasné zamručení, jen výjimečně totiž potřebujeme o něčem diskutovat. Rainer mě vždycky motivuje k tomu, abych zkoušel nové věci, a nikdy by mi nestál v cestě. Reiner mě samozřejmě podporuje, ale vždy zahlásí červenou, když začnu ztrácet ze zřetele původní cíle nebo když se na něčem zaseknu. Řekne mi na rovinu, když něco považuje za směšné nebo když nerozumí mým záměrům s nějakým záběrem, nebo mě obviní, že něco dělám jen proto, že to dobře vypadá.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 21. 7. 2018 Svátek má Vítězslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz