fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

58% 15 hlasů
5.8 10 15
sci-fi, Československo, , 81 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:44V blízké budoucnosti, kterou byl pro tvůrce přelom tisíciletí, se odehrává mysteriózní, tajuplný příběh. Otec v něm vypráví svému synovi podivuhodné zážitky ze svého dětství - o kocouru Odysseovi, ale zejména o setkání s mimozemskou civilizací... Dnešní diváky snad zaujme úsměvná naivita, s jakou byla před třemi desetiletími vylíčena doba, kterou nyní prožíváme.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu O tom co způsobila tajemná kulička ukrytá v šutru. Sci-fi příběh scénáristy Oty Hofmana určený dětskému divákovi dnes vyniká nostalgickou formou dětské fantazie a snů. Na svou dobu výtečný snímek, který po trikové stránce krapet zestárnul, ale příběhem a uvěřitelnými dětskými hereckými výkony je stále koukatelný. Zpracování je jednoduché s použitím malého množství triků. Ale ve výsledku vypadá dokonale, což dokazuje pravdivost hesla, že někdy málo znamená více. Film také nese jisté poselství, kterým je vlastně celý příběh ukončen. Trochu to vyvolává úsměv, ale pro dětského diváka to vyznívá jednoduše a srozumitelně. Jedná se o odpočinkový film, který svým tajemnem dokáže zaujmout i po tolika letech.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Odysseus a hvězdy

Příběh vypráví o zaměstnankyni celní správy Blance Říhové, která vedle svého citového zklamání prožívá napínavý příběh spojený s vraždou a odhalením bandy pašeráků. Na železničním přechodu najde v mrazírenském voze mrtvolu muže. Utrpí šok, takže zapomene, že u dvířek do kontejneru sebrala papírek, na němž bylo jméno a název nějakého místa. Případ vyšetřuje starý ironický praktik npor. Drnek a jako svůj první případ vysokoškolsky vzdělaný por. Tománek. Na výletě předjede auto, ve kterém sedí Říhová, západoněmecký TIR, který má na krycí plachtě velký nápis ZOLDER, HAMBURG. V tu chvíli si Blanka vzpomene, to je to, co bylo napsáno na lístku u mrtvoly zavražděného pašeráka! Mladí celníci se pustí do pronásledování nákladního auta a donutí pohraničníky na hranici ve Strážném, aby v něm provedli podrobnou kontrolu. Ukáže se, že ačkoli deklarovali zásilku hraček, vezou ve skutečnosti pašované americké cigarety. Do Strážného přijíždí i Drnek s Tománkem. Vyslýchají druhého řidiče a zjistí, že jeho otisky byly i na kontejneru v mrazícím voze, v němž byl nalezen zavražděný.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 18. 11. 2019 Svátek má Romana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz