fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

72% 956 hlasů
7.2 10 956
drama, Velká Británie, , 123 min.
Chariots Of Fire

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1981, Oskar, Film, Původní scénář (C. Welland), Hudba (V.)


Ukázka
01:35Pravdivý příběh dvou britských atletů, soutěžících na olympiádě roku 1924.
Vysokoškolský student Harold Abrahams, svázaný židovskou vírou svých rodičů, a Eric Liddell, syn skotského misionáře, se rozhodli uskutečnit své chlapecké sny - získat zlatou medaili na olympijských hrách. Měsíce tvrdých tréninků z nich udělají nejrychlejší muže na světě. Jsou připraveni překonat jakoukoli bolest, obětovat cokoli, zdolávat vlastní limity, sáhnout až na dno svých sil, jen aby získali vytoužený kov. V roce 1924 pak přijíždějí do Paříže, dějiště svátku všech sportovců, s jediným cílem - být lepší než ten druhý a v rozhodujícím závodě zvítězit...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Filmařské profese téma zřejmě zvládly beze zbytku. Jenže mi to přišlo celé nějaké chladné a vypočítané. Nebylo komu fandit, hudba sama o sobě zajímavá se chvílemi prosazovala na úkor všeho ostatního, zápletky včetně závěru mi přišly neostré, mdlé, bez opravdových nápadů.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ohnivé vozy

Příběh se odehrává v Paříži při olympijských kláních v roce 1924. Eric Liddell je oddaný křesťan, který věří, že jeho atletické schopnosti jsou dar od boha. Chce mu vzdát poctu tím, že vybojuje zlatou medaili. Herold Abrahams je anglický židovský student z Cambridge, který má také v úmyslu vyhrát. Chce totiž dokázat svým antisemitským spolužákům a celému světu, že jeho rasa není méněcenná. Motivy obou chlapců na jsou ušlechtilé a jejich věrnost absolutní. Oba bojují s mnoha překážkami a narážejí na osobní problémy. A už to, že bojují s takovou odpovědností je pro ně možná odměnou. Ohnivé vozy vyhrály čtyři Oskary včetně ocenění za nejlepší film a nejlepší původní filmový scénář a na další tři byly nominovány.


O filmu

obrazek
Příběh, který v roce 1981 natočil režisér Hugh Hudson, se soustřeďuje nejen na sportovní soupeření obou atletů, ale současně skládá z jejich osudů mozaiku, jež nás seznamuje také s Anglií první čtvrtiny dvacátého století. Zemí znesvářenou vnitřním konfliktem mezi tradičním protestantským morálním kodexem, jehož vyznavačem je Skot Liddell, a novodobou relativitou principů, vyjadřovanou Abrahamsem, který rázně buduje svou kariéru. Film se vyhýbá jednoduchému pohledu i jednostrannému hodnocení. Detailně nás zasvěcuje do společenského pozadí olympijských her, které se konaly v roce 1924 v Paříži, ale seznamuje nás také s motivací i argumenty obou protivníků.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 13. 12. 2019 Svátek má Lucie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz