fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

51% 16 hlasů
5.1 10 16
thriller, Česká republika/Slovensko, , 80 min.
Kinopremiéra v ČR 3.12.2009 v SK 29.4.2010

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:43Příběh bez hranic, který měl točit Alfred Hitchcock!
Thriller podle předlohy spisovatelky Ivy Hercíkové s mezinárodním obsazením v čele s Karlem Rodenem a Jürgenem Prochnowem. Práva na film Oko ve zdi podle literární předlohy - povídky OKO - známé české spisovatelky Ivy Hercíkové koupilo před lety hollywoodské studio Universal Pictures pro slavného režiséra Alfreda Hitchcocka. Mistr horroru a thrilleru, autor filmů jako Psycho, Ptáci nebo Vertigo, se ale k práci na filmu už nedostal. Po několika letech se podařilo práva za účelem realizace filmu odkoupit českým producentem a režisérem filmu se stal Miloš J. Kohout. Spisovatelka Iva Hercíková, která za svůj život napsala desítky románů a novel vydávaných po celém světě, se nakonec přímo podílela také na scénáři původní verze filmu "Oko". Stárnoucí manželský pár mohl prožívat laskavý podzim svého života nebýt škvíry ve zdi, která odhalila tajemství, které navždy změnilo jejich životy. Tajemství, které se stalo noční můrou. Tajemství minulosti... Může minulost zabíjet? Milenecká dvojice vstupuje jednoho vlahého a deštivého rána do opuštěného domu, který si ona vybrala jako místo schůzky. Mohlo to být docela obyčejné rande. Při prohlídce vstupují do místnosti, kde je pouze malé okénko a jen jedny dveře. Z ničeho nic se dveře zavírají...škvírou ve zdi je pozoruje oko. To oko nevěstí nic dobrého!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Námět známý svoji šablonou z několika všeobecných krvavých hororů, jen zpracován poněkud jinak. Artová atmosféra celý konceptu příběhu vede k zamyšlení, což při hloubce realizace děje a psychologie postav není pro mnohé nic jednoduchého. Celá pointa na konci celého příběhu tak může být zcela nepochopena, což u artu není nijak vyjímečné. Tento snímek je tedy spíše pro náročného diváka, takže tzv. popkornoví diváci budou spíše zklamáni než nadšeni.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Vcházím do kina a tam je pán, který povídá o Catherině Flemmingové, jedné z ústředních hereckých postav, v souvislosti s německou seriálovou produkcí. Padají tak jména jako Kobra 11, Místo činu či Big Ben. Za mnou sedí nějaký třeskutě vtipný týpek, který se mu rozhodnul ve výčtu napovídat. Na znamení jeho diskreditace si chlapík o tři sedadla nalevo hlasitě odkašle. Po zbytek projekce je týpek vzadu barometrem nechtěně vtipných okamžiků. Postupně se k němu přidávají další opovážlivci, kteří tak dávají najevo svoji intelektuální převahu. Ostatně proč se neprojevit, kdo nic nedělá, nic nepokazí. Přesto ovšem nejde než se k té negaci přidat, i když jiným způsobem.  Šel jsem tam kvůli Hitchcockovi, kvůli režisérovi, který se teď možná skrz věnování v závěrečných titulcích obrací v hrobě. Spíš bych se ale přiklonil k tomu, že nejen díky jisté liberálnosti a tvůrčí solidaritě je mu to úplně jedno. O tento materiál z pera autorky scénáře Ivy Hercíkové se ucházel před lety, bohužel mu je... Celá recenze
4236, 1 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 7. 2019 Svátek má Libor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz