fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

85% 34 hlasů
8.5 10 34
film / komedie, krimi, Česká republika, , 99 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:42Jiřina Bohdalová v hlavní roli detektivní komedie o londýnské uklízečce, bez níž se neobejde ani Scotland Yard.
Zdánlivě komplikovaný příběh o pátrání po vrahovi dvou mrtvých, kteří jsou zprvu nalezeni, aby krátce nato opět zmizeli, slouží samozřejmě především k tomu, aby se diváci upřímně bavili, jednak peripetiemi nalezených "řešení", ale hlavně situacemi, do nichž dostává paní Piperová celý vyšetřovací tým svojí neúnavnou činorodostí a zasahováním. Ať se snaží komisař Baxter sebevíc, jeho vyšetřování je stále narušováno její "pomocí", která pramení nejen z jejího pocitu důležitosti, ale i z faktu, že před mnoha a mnoha roky měla s tehdy mladičkým Baxterem poměr. Řemeslně dobře zvládnutá zápletka i vtipný dialog, spolu s komediálním herectvím Jiřiny Bohdalové by měly být zárukou diváckého úspěchu této televizní adaptace.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pipperovou mám ráda, je to vtipné a svižné dílko TV.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Paní Piperová zasahuje

Režisér Zdeněk Zelenka ji upravil pro televizi a do hlavní role si vybral Jiřinu Bohdalovou, které roli uklízečky Piperové "ušil" přímo na tělo. Zdánlivě komplikovaný příběh o pátrání po vrahovi dvou mrtvých, kteří jsou zprvu nalezeni, aby krátce nato opět zmizeli, slouží samozřejmě především k tomu, aby se diváci upřímně bavili jednak peripetiemi nalezených "řešení", ale hlavně situacemi, do nichž dostává paní Piperová celý vyšetřovací tým svou neúnavnou činorodostí a zasahováním. Ať se komisař Baxter snaží sebevíc, jeho vyšetřování je stále narušováno její "pomocí", která pramení nejen z pocitu vlastní důležitosti, ale i z faktu, že před mnoha a mnoha roky měla s mladičkým Baxterem poměr.


O filmu

obrazek
V sedmdesátých létech prošla mnohými našimi jevišti řemeslně dobře napsaná detektivní komedie anglického autora Jacka Popplewella Paní Piperová zasahuje. V některých divadlech se hrála i pod názvem Paní Piperová a Scotland Yard. Všude byla přijata s velkou diváckou odezvou. Jejím kladem bylo i to, že nabízela velkou hereckou příležitost pro starší herečku v souboru. Režisér Zdeněk Zelenka upravil tento text pro televizní ztvárnění a do hlavní role si vybral Jiřinu Bohdalovou, které roli uklízečky Piperové "ušil" téměř na tělo.

Zdeněk Zelenka (rozhovor)
obrazek
Musím přiznat, že když jsem před takřka rokem a půl přišel do televize s nápadem točit herecké triptychy, v nichž by se herec představil ve třech vždy naprosto odlišných charakterech, tušil jsem tehdy jen mlhavě tu nekonečnou řadu problémů a problémečků, který s sebou takovýto projekt nutně přináší. Pro mě to, kupříkladu, znamenalo pročíst takřka půl druhé stovky her, neboť cílem bylo vybrat hry takové, které by byly nejen zajímavé a nosné samy o sobě, ale požadavkem zároveň bylo, aby obsahovaly výrazné, hlavní ženské role. A tak jsem pročetl spoustu úžasných her třeba od O´Neilla, T. Williamse či Albeeho a když už jsem konečně některou z těch látek vybral, narazili jsme na nepřekonatelný problém - autoři či jejich dědicové striktně odmítají prodávat autorská práva pro zpracování v jakýchkoli televizích. Nezbývalo tedy než litovat a číst dál... O to víc jsem byl proto nadšený, když se České televizi podařilo koupit autorská práva na světově proslulou Dürrenmattovu Návštěvu staré dámy. Tato hra o zhoubné síle chudoby i peněz, o svědomí, pomstě a touze po absolutní spravedlnosti se pro mě okamžitě stala páteří celého tohoto realizačně obtížného triptychu, který je složen z jedné klasické studiové inscenace (Paní Piperová zasahuje) a dvou celovečerních televizních filmů, natočených v reálech a exteriérech (Návštěva staré dámy a Isabela, vévodkyně bourbonská). Když se tedy dnes, po více jak roční práci, ohlédnu zpět, jsem rád, že se tento triptych podařilo složit žánrově pestře (detektivní komedie, psychologické drama, romantický příběh) a že obsahuje tři naprosto odlišné charaktery - upovídaná uklízečka s úžasnými detektivními schopnostmi (Piperová), citově zraněná dáma, toužící po absolutní spravedlnosti (Zachanassiannová) a ve jménu lásky intrikující, laskavá vévodkyně (Isabela).
Znovu jsem si při práci na těchto látkách (ale třeba i při realizaci "Velkého případu") uvědomil, jak vynikající máme některé herce a jaká je škoda, že jejich mistrovství, srovnatelné s herectvím světově proslulých herců, je u nás málo využíváno. Zahrát Zachanassiannovou, Isabelu a Piperovou, to je úkol hodný opravdu velké herečky. A mít před kamerou herce, kteří bravurně svedou zahrát intrikány, panovníky, komisaře, vraha či stárnoucího milovníka, to je radost. A tu jsem při realizaci tohoto triptychu měl, a to navzdory potížím, které takovéto nelehké projekty běžně provázejí. A že výroba nebyla jednoduchá, to je snad pochopitelné - vždyť jsme, například, museli vytvořit iluzi německého městečka 50.let, francouzského hradu ze 14.století a prosperující realitní firmy v současné Anglii. Ale hlavně - natáčení muselo z ekonomických důvodů proběhnout v rekordních časech, takže jsme Návštěvu staré dámy , což je celovečerní film v délce 1 hodina 47 minut, natočili za 16 dnů a Piperovou (1 hod. 39 min.) za 11 dnů...
Takže když to tak zrekapituluji: celý tento triptych byl pro mne velkým výkonem nejen herců, ale i štábu, neboť bez osobního zaujetí, profesionality jeho členů (a vstřícnosti a podpoře tvůrčí skupiny Alice Nemanské a Heleny Slavíkové) bychom tento realizačně náročný triptych jen stěží natočili. Často jsem při natáčení citoval jedno z čínských přísloví - "Krize je šance!" Doufám tedy, že jsme ji využili...

Podobné filmy

Mamma Mia!
Svobodná matka Meryl Streep provozuje na prosluněném řeckém ostrově hotýlek a chystá se pr...
dnes 15.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Želvy Ninja 2
(Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows) Želví nepřítel číslo jedna, přezdívaný ...
dnes 15.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Noční rande
(Date Night) Phil a Clare Fosterovi jsou znudění manželé, kteří se snaží oživit manželství...
dnes 16.55
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 26. 1. 2020 Svátek má Zora
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz