fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 1895 hlasů
7.6 10 1895
film / drama, USA, , 138 min., od 11 let
A Few Good Men

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1992, Nominace na Oskara, Film


Ukázka
02:51Tom Cruise a Jack Nicholson jako protivníci v soudním případu, který změní jejich život.
Jeden muž je mrtev. Dva jsou obviněni z vraždy. Před soudem stojí ale celá námořní pěchota. Pár správných chlapů zažehne nejvýbušnější kapitolu v dějinách americké armády, ve které půjde o dynamické zúčtování s korupcí, snahou o krytí zločinu a neúnavné hledání spravedlnosti v nedotknutelném americkém námořnictvu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Páni, to byl příběh. Nemá cenu se rozepisovat o jednotlivých postavách, ale co, pojďme udělat výjimku. V hlavní roli advokáta se nám představil trochu naivní a se smyslem pro zlehčování herec Tom Cruise. Kluk, co si myslí, že případ dokáže vyřešit beze svědků a bez dalšího rozsáhlejšího zajímání se o případ. Pravý opak reprezentuje Demi Moore. Ambiciózní žena, která je pečlivá, svědomitá a z lidí se snaží dostat maximum, bez ohledu na to, jak moc je daný případ nereálný. Trojici uzavírá Jack Nicholson se svým vyhřátým místečkem poblíž Kuby. Zkušený armádní příslušník, který má své pevné názory a na ty se mu nesmí sáhnout, jinak bude zle. A právě tato trojice si spolu pěkně zatančí u soudu. Celou dobu jsem nahlížel na film takovým způsobem, že jsem se zastával pachatelů, kteří jen plnili rozkaz. Stejný názor mám i po skončení filmu ale přidal se k němu ještě jeden. A ten plyne z jedné z řečí posledně předvolaného svědka. My, co ráno vstaneme a máme kolem sebe všechno potřebné, my co se večer přikryjeme teplou přikrývkou, my co jsme bídu, strach a válku nezažili, si hodláme hodnotit ostatní, co se s takovým terorem jako je válka setkávají každý den. Přijde mi to zkreslené. Nicméně spravedlnost musí být za každých okolností. Tento film se vyznačuje spoustou dialogů, ale ani o jednom nemohu říci, že bych se při něm nudil nebo snad neposlouchal. Vrcholem je jednoznačně závěr s velkým Z.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pár správných chlapů

<>Obrázek nenalezen<> Na americké základně na Kubě napadnou dva vojáci třetího a ten o několik hodin později zemře. Místo kapitánky JoAnne Galloway, která se o případ vážně zajímá, je obhajoba svěřena lehkomyslnému mladíkovi. Daniel Kaffee je synem váženého soudce, ale on sám zatím nebere svou práci příliš vážně. Stejný je zpočátku i jeho přístup k případu vojínů Dawsona a Downeye, obžalovaných z vraždy vojína Santiaga. On i jeho asistent a přítel Sam Weinberg jsou přesvědčeni, že vojáci jsou vinni a čeká je dvanáct let vězení. Svým přístupem samozřejmě vzbudí nelibost Gallowayové, která má na tragické události zcela jiný názor. Ukáže Kaffeemu Santiagovy stížnosti na šikanu a žádosti o přeložení. Má pravdu.
<>Obrázek nenalezen<> Velitel základny, plukovník Jessep přeložení zamítl a přes protesty podplukovníka Markinsona nařídil svým mužům, aby ze Santiaga udělali pravého vojáka. Kaffeemu jsou oba vojáci oddaní službě nesympatičtí stejně jako jejich fanatický nadřízený Kendrick i samotný Jessep, který je přijal na kubánské základně. Po návratu trojice obhájců zjistí, že Markinson zmizel. Gallowayová je přesvědčena, že Kendrick nařídil šikanu, takzvaný Rudý zákon, což vězni potvrdí. Kapitán Ross zastupující porotu je ochoten přistoupit na neúmyslné zabití a dva roky vězení. Vězni však odmítnou. Plnili pouze rozkazy a jsou tedy nevinní. Znechucený Kaffee chce případ složit, ale JoAnne ho přesvědčí, aby se pustil do práce. Soudní jednání se nevyvíjí dobře.
<>Obrázek nenalezen<> Jenže pak se objeví Markinson, který Kaffeemu prozradí, že Jessep zfalšoval důkazy o chystaném přeložení Santiaga, ke kterému ve skutečnosti nikdy nemělo dojít. JoAnne přesvědčí Kaffeeho, aby předvolal Jessepa a donutil ho přiznat, že osobně nařídil Rudý zákon. Arogantní plukovník se však nenechá zahnat do defenzívy. Zdá se, že vše je ztraceno.


Podobné filmy

Nebožtíci přejí lásce
(Avanti!) Každý rok ve stejnou dobu. Jack Lemmon v hlavní roli klasické americké komedie (...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Jack Frost
Zimní pohádka o oživlém sněhulákovi, který plní všechna přání. Ale co se stane, když se ná...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vražda v Bílém domě
(Murder at 1600) Wesley Snipes vyšetřuje případ vraždy mladé ženy, která se stala v Bílém ...
dnes 23.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 16. 12. 2019 Svátek má Albina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz