fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

57% 654 hlasů
5.7 10 654
komedie, Austrálie/Velká Británie, , 97 min.
A Few Best Men
Kinopremiéra v ČR 14.6.2012, DVD a Blu-Ray od 11.9.2013 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:16Přijměte srdečné pozvání do naprostého chaosu!
Bláznivá komedie o ženichovi a třech svědcích, kteří se vydají na cestu do australského vnitrozemí na velikou svatbu. Svérázní svědkové se postarají o řadu skandálních situací a zažijí na vlastní kůži význam fráze "v dobrém i ve zlém". Ztřeštěný příběh je klasickou ukázkou komplikovaných vztahů ženichových přátel s rodinou nevěsty. Rodinná pouta jsou silnější, ale stejně neodbytní jsou i Davidovi přátelé.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Taka ta neskodna australska variacia Americkeho Kolaca (ja viem, Prci prci Prcicky/. Obcas sa da zasmiat, ale celkovo nuda skor prevazuje, a to nie je dobre : 30 %
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pařmeni

David se na exotické dovolené seznámí sdívkou svých snů Miou a hodlá ji požádat o ruku. Nevadí mu ani fakt, že on je Angličan a ona žije vAustrálii. Svatba je naspadnutí a David spolu se třemi kamarády odlétá kprotinožcům za svou nastávající. Jeho přátelé ale plánují šílenou rozlučku se svobodou a přes internet najdou dealera trávy. Omylem však při setkání sním dojde kzáměně tašek, kdy si nicnetušící budoucí svatebčané odnesou zavazadlo plné peněz a vražedných nástrojů. Noc před samotnou veselkou se navíc pod vlivem alkoholu vrhnou na berana Davidova budoucího tchána a odtáhnou ho do pokoje, kde ho namalují a obléknou jako ženu. Zdá se, že Davidova svatba tak bude největším fiaskem jeho života. Přímo během obřadu pak dojde kještě větší, tentokrát společenské katastrofě.


O filmu

obrazek
Když se režisér Stephan Elliott vrátil po sedmnácti letech do Austrálie, Gary Hamilton mu scénář podstrčil a požádal ho, zda by si ho z přátelství nepřečetl. Při čtení scénáře měl Elliott na paměti slova uznávaného scénáristy Richarda Curtise, který mu kdysi řekl, že scénář komedie má zaděláno na úspěch pouze v případě, když se člověk při jeho čtení alespoň třikrát hlasitě zasměje. Elliott tudíž záhy věděl, že drží v ruce scénář svého příštího filmu.

Elliott je dlouholetým známým Olivie Newton-Johnové, o níž byl přesvědčen, že by byla perfektní pro roli nevěstiny matky. Byl tedy nadšen, když souhlasila, že se k Australskému filmu vrátí v roli Barbary.

O společné práci se scénáristou Deanem Craigem Elliott hovoří jako o vzájemné myšlenkové shodě.

„Dean má svůj zcela jasný rukopis, který je patrný skrz na skrz celým filmem,“ říká Elliott. „Pracovali jsme společně, abychom měli jistotu, že se nám daří skloubit jeho humor s australskou citlivostí,“ dodává. …

Elliott měl jasno v tom, že mu nestačí, aby se film natáčel kdekoliv v Austrálii a od začátku příprav si myslel konkrétně na Nový Jižní Wales. Přesvědčil Screen NSW- státem financovaný fond, aby se podílel na výběru lokací a pronajal helikoptéru k prozkoumání lokací v okolí Sydney. Právě během těchto letů objevili perfektní místo pro natáčení samotné svatby- panství Yester Grange. Jedná se o stavbu v koloniálním stylu uprostřed Modrých Hor, pohoří, které se nachází 100 kilometrů západně od Sydney. Malkin se Stallingsem si pochvalují spolupráci jak se Screen NSW, tak se Screen Australia, protože oběma agenturám po celou dobu příprav velice záleželo na tom, aby došlo k realizaci filmu.

obrazek
Film se natáčel osm týdnu ve Fox Studios v Sydney a v lokacích v Národním parku Lane Cove, v turisticky oblíbené historické části Sydney Rocks a v malebných Modrých Horách. Natáčení probíhalo uprostřed australského léta, kdy bylo skutečně parno. Elliott měl zrovna čerstvou zkušenost z návštěvy jedné australské svatby, která se odehrávala za podobného vedra. Hostům se na této svatbě při příjezdu rozdávali slunečníky, a tak požádal svého výtvarníka George Liddla, aby sehnal pro komparz hrající svatební hosty množství přesně takových slunečníků. Díky těmto slunečníkům byla většina štábu uchráněna před úpalem a přehřátím, protože zrovna ve dny, kdy se natáčelo venku, se rtuť na teploměru vyšplhala až ke čtyřicítce.

Pro tuto komedie je ústřední postava Ramsyho, což je ovce z rodu Merino, nejrozšířenějšího z druhů ovcí v Austrálii. Je to právě Ramsy, který je maskotem nevěstina otce Jima Ramma a strůjcem jeho politického úspěchu. Ramsy není zkrátka obyčejná ovce, ale „stín velkého muže“, jak se říká ve filmu. Ovce rodu Merino jsou původem horské ovce s jemnou vlnou, které se před létem stříhají. Jenže kvůli scénáři filmu se Ramsy ostříhat nemohl, štáb ho tedy mezi záběry před vedrem schovával do klimatizovaných místností. Během natáčení se Ramsy jednou zatoulal, byl ovšem členem týmu, který byl stále v dobrém rozmaru, a to i přes to, že musel točit množství potupných scén.

Pro natáčení Pařmenů zvolil kameraman Stephen Windon revoluční kameru ARRI ALEXA. Jedná se tudíž o druhý australský film, který tuto kameru využil, ale o zcela první, který používá hrubá nezkomprimovaná data z kamery. Produkce pak má lepší možnosti pro kontrolu kvality barevnosti záběrů ve střižně. Tato nová technologie by mohla změnit budoucnost filmového natáčení.

obrazek
Ve Fox Studios v Sydney se natáčely interiéry ze svatby. Na jedné ze scén se postavilo velké šapitó, které mělo zcela otočné stěny, které se daly vyměnit za osvětlovací techniku. Toto uspořádání, na rozdíl od studiového, dovolilo Stephenu Windonovi mnohem lepší prostorové možnosti a kontrolu nad jeho osvětlením.

Scénograf George Liddle nechal vybavení domu vyrobit tak, aby korespondovalo s historický exteriérem panství Yester Grange, působilo autenticky a hodilo se k rodině, která patří do vyšší společnosti.

Společně s Elliottem a Liddlem na perfektní podobě svatby ve vyšší společnosti spolupracovala držitelka Oskara, kostýmní výtvarnice Lizzy Gardinerová. V minulosti bývaly svatební scény pro výtvarníky skutečnou výzvou a oříškem, protože žádná kamera nedokázala uspokojivě nasnímat bílou barvu. Tento problém ovšem s použitím kamery ARRI ALEXA odpadá, takže Gradinerová mohla navrhnout svatební šaty, které se s obleky pro ženicha a svědky od Paula Smithe skvěle doplňovaly.

Gardinerová navrhla několik různých svatebních šatů, než byla spokojená a mohla si říct „to jsou ony“. Tyto šaty pak byly pečlivě ušity přímo na míru herečce Lauře Brentové. Šaty pro Olivii Newton-Johnovou pocházejí ze salonu Collette Dinniganové a Gardinerová k nim navrhla stylové bolerko.

Natáčení filmu sice trvalo osm týdnů, ale ve střižně pak následovaly další čtyři měsíce práce. Režisér Stephan Elliott zasedl do střižny společně s dlouholetým přítelem a spolupracovníkem Suem Blaineyem, který s ním dělal již na filmech Dobrodružství Priscilly, královny pouště, Maska smrti a Lekce neslušného chování. Během jejich práce, kdy vybírali z mnoha různých záběrů a jetí se ze střižny občas ozývaly výbuchy smíchu.

obrazek
V této fázi s Elliottem úzce spolupracoval skladatel Guy Gross, který dělal hudbu i k filmům Podvodníci či Dobrodružství Priscilly, královny pouště. Společně sestavili výborný současný soundtrack, který ovšem neopomíjí ani ikonické písně sedmdesátých a osmdesátých let, které patří na každou správnou australskou svatbu. Zaslechneme tedy hity jako Georgy Girl, Brand New Key (Rollerskate Song), Love Boat nebo Ballroom Blitz.

Není bez zajímavosti, že se Elliottovi podařilo přesvědčit Olivii Newton-Johnovou, aby šla se svým dlouholetým spolupracovníkem Johnem Farrem (pracují spolu již bezmála třicet let, John byl mimo jiné producentem jejích nestárnoucích hitů Xanadu či Physical) do studia a napsali a nahráli spolu nový taneční hit s názvem Weightless, který doprovází závěrečné titulky filmu.

Pařmeni získali svou finální podobu necelé dva dny před mezinárodní přehlídkou filmových předpremiér Movie Convention, která se v Austrálii každoročně pořádá. V městě Gold Coast, kde se festival koná, film shlédlo 600 australských kinařů a filmových distributorů. Elliott film uvedl slovy „je fajn být zpět“.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 5. 2018 Svátek má Monika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz