fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

animovaný / pro děti / rodinný, Česká republika, , 75 min.
Kinopremiéra v ČR 7.6.2018 v SK 21.6.2018, DVD od 24.10.2018 Magic Box

Režie:
Herci: ,


Ukázka„A je to opět tady“ Pat a Mat, naši dva známí kutilové znovu v akci. Přestěhovali se do nových domů, kde na ně čekají nové kutilské výzvy a nové příhody. Pro Pat a Mata není nic problém, ať již se jedná o boj s rojem včel, opravu elektrické sekačky, ucpaný odpad, boj s krtkem nebo stavbu nové skalky.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pat a Mat znovu v akci

Pro kutily není žádná komplikace překážkou a žádná výzva dostatečně velká. Vyčistit komín? Postavit nový plot? Naši kutilové si dokáži poradit s každým problémem. Kuťení je pro ně zábava a dokážou si ho patřičně užít. Našim kutilům vůbec není cizí ani moderní řešení a tak se stanou odborníky v užití solární energie nebo instalaci bezpečnostních kamer.


Tomáš Eiselt (Rozhovor)
obrazek
Kdo film dělal, jak dlouho, jakou technikou?

Film se vyráběl klasickou technikou stop motion animace. Před pár lety jsme si pohrávali s myšlenkou počítačové 3D animace, ale nakonec jsme se rozhodli zůstat u klasiky. Proto ve filmech i dnes můžete vidět vlasce, na které se věší loutky, případně další předměty.

Kdo tentokrát dělal hudbu?

Po smrti Petra Skoumala, který dělal hudbu k předchozím epizodám jsme oslovili několik hudebníků s žádostí o spolupráci. Tentokrát se tedy “taktovky” ujal Zdeněk Zdeněk a rozhodně se své úlohy zhostil výborně. Zdeněk Zdeněk se podílel na výrobě několika večerníčků a kromě jiného je to významný jazzový hudebník.

Počítáte s pokračováním?

S pokračováním určitě počítáme a již nyní připravujeme nová dobrodružství našich dvou kutilů, která se tentokrát budou odehrávat v zimě. Mnoho dílů se zimní tématikou zatím není. Jedním z důvodů je také technická náročnost výroby. Sníh nahrazuje cukr nebo sůl a to pak odcházíte ze studia buď přeslazení nebo rezaví.

Co vás  na Patovi a Matovi pořád baví?

Na Patovi a Matovi nás pořád baví zejména ta vlastní výroba a v neposlední řadě zábava, kterou si u toho zpravidla užijeme. Ačkoli vzniklo již více jako 100 dílů, stále se nám “dějí" nové a nové věci, které je možné zasadit do světa Pata a Mata.

Vznikly ve filmu nějaké situace, jaké se stávají naší dvojici kutilů?

Celá řada příběhů vychází z vlastních zkušeností a postřehů z normálního života. Každý z nás si občas něco udělá, doma, na chatě nebo na zahrádce svépomocí a při tom vzniká nepřeberně komických situací. Pak je samozřejmě potřeba převést tyto příběhy do filmového scénáře. 

Kdo vymýšlí příhody? Čerpáte i z vašeho okolí?

Na psaní nových příběhů se podílí několik lidí, vedle Marka Beneše jsou to lidé, kteří pracovali na starších epizodách a mají s psaním příběhů již nějaké zkušenosti. Máme ale i nové mladé autory, které spolupráce na výrobě seriálu baví a současně tak máme naději, že i nadále budou vznikat nové příběhy. A jak jsem psal výše, zpravidla vycházíme z vlastních zkušeností.

Znají Pata a Mata i v zahraničí? Jsou úspěšní? 

Pat a Mat jsou samozřejmě známí i v zahraničí. Pokud lze za zahraničí považovat Slovensko, tak tam jsou velmi oblíbení i vzhledem k tomu, že první díly se vyráběly pro Slovenskou televizi a tak si někteří myslí, že jde vlastně o slovenský seriál. Velice oblíbení jsou v Polsku a především v Holandsku, kde oba dva mluví. V současné době se seriál vysílá např. v Jižní Korei, Skandinávii, Slovinsku a jednáme o prodeji do Číny.

Pod jakým názvem? 

Kuťáci dostali jména Pat a Mat, protože název a je to by se musel v zahraničí překládat. I přesto si distributoři pojmenovali seriál v různých zemích jinak. V Holandsku se jmenují Buurman en Buurman, což znamená Soused a soused, v Polsku se jmenují Sousedi, v Německu Peter and Paul, v Rusku Ťapa i Ljapa. Paradoxně “ a je to” používají v Holandsku na konci každého dílu a vlastně donedávna ani nevěděli, co to znamená.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 2. 2019 Svátek má Patrik
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz