fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 2167 hlasů
7.2 10 2167
film / akční, drama, válečný, Německo/USA, , 164 min., od 13 let
The Patriot
DVD a Blu-Ray od 19.7.2017 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:43Výpravná dobrodružná podívaná o hrdinovi amerického boje za nezávislost
S válkou nechtěl mít farmář a vdovec z Jižní Karolíny Mel Gibson nic společného. Osud si ale nevybírá a on se navzdory svému přesvědčení ocitne spolu se svým synem uprostřed boje za nezávislost.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Boj za nezávislost je pro Američany velice vlastenecké téma, takže když má o tom vzniknout snímek, musí podle toho také náležitě vypadat. A tento vypadá opravdu dobře. Prvotní protiválečné ladění je zcela přirozeným rozjezdem. Pak už jde čistě jen o vlastenectví, emoce, absurditu skutečností a bitvy. Scénář plný patetičnosti a klišé je však po dějové stránce napsaný solidně a přínosně. Soucítíme s hlavním hrdinou a k smrti nenávidíme záporáka. Toto dobrodružství bez bázně a hany je vynikající podívanou, jaká tu do své doby ještě nebyla. Roland Emmerich opět udělal kus práce a tak lze říci, že se tento počin určitě nijak neztratí.
Všechny komentáře k filmu 39+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Patriot

obrazek
Hlavní postava příběhu, který začíná roku 1776, vdovec Benjamin Martin, je skromný a přece charismatický muž, ukrývající v sobě obrovskou sílu, odvahu a odpovědnost. Kdysi poznal hrůzy války, a proto se staví proti nové válce a odmítá se v ní angažovat, přestože jejím cílem je dosáhnout nezávislosti ve Velké Británii. Navzdory názvu filmu totiž Benjamin není žádný velký vlastenec, ale především otec, milující svých sedm dětí, který chce v klidu žít, farmařit a starat se o ně. Nechce bojovat z pocitu vlasteneckého nadšení a když dojde k bitvě přímo před jeho farmou, ošetřuje raněné obou stran.
obrazek
Teprve v okamžiku, kdy arogantní anglický plukovník Tavington zákeřně zavraždí jeho syna a druhého pošle na popraviště, mění se farmář ve válečníka. Nejprve v berserkra, který se v zoufalé snaze zachránit odsouzeného syna vrhá proti dvacetinásobné početní převaze a poté ve smrtící přízrak, noční můru nepřítele, který se svými muži vynořuje z temnoty a zabíjí. Nebojuje však za velké ideály, pouze mstí smrt svých blízkých a snaží se chránit rodinu, kterou válka bezprostředně ohrožuje.
obrazek
Na pozadí Benjaminova boje proti Britům, se pak odehrávají další drobné příběhy, ať už je to tragická láska jeho syna Gabriela a půvabné Anne nebo Benjemina sblížení se švagrovou Charlottou, která se v době války obětavě stará o jeho děti.


O filmu

obrazek
Velkolepý americký velkofilm vznikl v roce 2000, kdy ho podle scénáře Roberta Rodata natočil německý režisér Roland Emmerich, z jehož tvorby jsme u nás mohli vidět jak jeho první filmy Princip Noemovy archy a Měsíc 44 tak samozřejmě také jeho velkolepé podívané jako Den nezávislosti či Godzilla. Hlavní roli Benjamina Martina, jehož postava byla částečně inspirována skutečně žijícím velitelem americké domobrany Francisem Marionem, ztvárnil slavný Mel Gibson (Po čem ženy touží, Mad Max 1-3, Muž bez tváře, Věčně mladý), který tak navázal na roli jiného významného válečníka Williama Wallace z historického filmu Statečné srdce.

Podobné filmy

Nezlomný
(Unbroken) Louis Zamperini, jako přistěhovalec z Itálie, neměl lehké dětství. A tak se pra...
dnes 12.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Smrtonosná past 3
(Die Hard: With a Vengeance) Atentátník odpálí uprostřed města bombu a požaduje, aby se do...
dnes 15.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Kolja
Zdeněk Svěrák v hlavní roli laskavé komedie o muži, který se domníval, že už nemůže být hů...
dnes 16.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 17. 11. 2019 Svátek má Státní svátek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz