fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Celý film zdarma    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 127 hlasů
7.2 10 127
film / komedie, dobrodružný, pohádka, romantický, Česká republika, , 95 min.
Kinopremiéra v ČR 29.1.2009 v SK 23.4.2009, DVD od 16.9.2009 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Celý film zdarma
01:35:00
Ukázka
02:25Pohádka o kurážné princezně Anetě, která se nechce vdát za nešiku ze sousedství v dávno smluveném sňatku.
Co se stane, když si princezna Aneta nechce vzít prince Jeronýma? Bude svatba, válka nebo peklo na zemi? Princezna Aneta se za žádnou cenu nechce vdávat. A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma, kterému byla kdysi zaslíbena výměnou za ochranu království. Král Bedřich však na sňatku trvá, protože sní o velké říši. Notabene porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a přitom neporušit úmluvu? Král Leopold tedy vymyslí geniální lest. Namluví všem, že se o jeho dceru uchází sám Lucifer. Předpokládá, že se princi Jeronýmovi nebude chtít princeznu zachraňovat a domluvená svatba se tak zruší. Domluví se proto s potulnými komedianty, aby mu v nedalekém polorozpadlém mlýně vybudovali "pravé peklo". To pro případ, že by se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s Luciferem doopravdy... Netuší ale, jakou lavinu nepředvídatelných okolností spustí. Přivolá tím hněv nejen samotného vládce pekel Lucifera, ale i jeho temperamentní snoubenky Muribany.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Teda coraz vacsia bieda tychto ceskych a ceskoslovenskych filmov. Tempo nulove, herecke vykony priserne, fakt, hruza : 5 %
Všechny komentáře k filmu 54+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Peklo s princeznou

Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! Princezna Aneta má svou hlavu - a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Otec Jeronýma král Bedřich však na sňatku trvá, protože sní o velké říši. Porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a přitom úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold vymyslí geniální lest: dá rozhlásit, že se o jeho dceru uchází sám Lucifer! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby jeho plán byl dokonalý, domluví se s potulnými komedianty a ti mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují "pravé" peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu. Veselý pohádkový příběh plný nečekaných zvratů a záměn vznikl v koprodukci společnosti BIO ILLUSION a České televize a svou úspěšnou pouť filmovou distribucí započal v lednu 2009.


O natáčení

obrazek
Dotočná
Pátek 3. října 2008, kavárna Krásný Ztráty na Starém Městě. Nikdo nic tu neztratil, ale filmaři tu opět nalezli na několik hodin pocit pohody a přátelskou atmosféru, která doprovázela celé natáčení pekelné pohádky. Slavilo a loučilo se až do pozdních, resp. ranních hodin a hercům stálo za to přijít na dotočnou třeba o půlnoci po odehraném představení. Na pohádku Peklo s princeznou se jen tak snadno nezapomene.

Poslední natáčecí den: 29.09.2008
Po 39 natáčecích dnech a dvou měsících putování napříč celou republikou dospěla pohádka Peklo s princeznou ke své poslední klapce v pořadí - 2960! Stalo se tak v Dolském Mlýně v Českém Švýcarku dne 29.9.2008! Doslova gejzír vtipů a dobrá nálada provázela poslední den natáčení, o kterou se postarali „baviči“ Martin Stránský (Lucifer) a Filip Blažek (Principál). Do večerního přípitku a oslavy se však mísil smutek i slzy. Nikomu se nechtělo domů a všichni se shodli na tom, že to bylo opravdu a upřímně pekelně skvělé natáčení a celý štáb by mohl pokračovat další týdny a klidně by se vrátil i do jeskyní u Skalice u České Lípy, kde si filmaři užili opravdové peklo.

23.9. 2008 Miloš Forman „V pekle“
Na pozvání režiséra Miloslava Šmídmajera přijel na natáčení pohádky Peklo s princeznou do Dolského Mlýna legendární český režisér MILOŠ FORMAN. „Všední“ natáčecí den se tak proměnil na opravdový svátek! „Miloš je hodný člověk, a umí, tak proč bych mu nevyhověl?“ odpověděl Miloš Forman na zvídavou otázku novináře, čím ho Miloš Šmídmajer přemluvil k této návštěvě. Režisér oscarových filmů „Přelet“ či „Amadeus“ nepřijel však jenom na návštěvu, ale aby si v pohádce zahrál, a to roli čerta - strážce pekelné brány, který na svém veledůležitém postu usne a za to si ho dobírají jeho pekelní kamarádi. Po dvou hodinách natáčení epizody, chvilce přátelského povídání se štábem i novináři a jedné bramborové placce se Miloš Forman rozloučil s „Peklem“ a odjel zpátky do Prahy. Natáčelo se dál, ale v atmosféře poznamenané setkáním s neobyčejným člověkem Milošem Formanem.

obrazek
3.9. - 6.9. / 20.9. - 29.9. 2008 Dolský mlýn - Jetřichovice - České Švýcarsko
Režisér Šmídmajer a jeho štáb dlouho nemohl najít vhodný mlýn, který by odpovídal požadavkům scénáře - aby byl starý, tajemný a strašidelný. Teprve několik dní před natáčením objevili v Českém Švýcarsku v Jetřichovících polorozpadlý Dolský mlýn, který přesně odpovídal jejich představám (kdysi před léty se tady natáčela Pyšná princezna). Jeho staré a zašlé zdi, tajemné okolí budilo opravdu dojem, že zde mohou přebývat i čerti. Mlýn bylo však potřeba upravit - dostavělo se mlýnské kolo, upravil potok i střecha a zboural ohyzdný betonový plát, na němž kdysi stál (patrně ještě ošklivější) kiosek, kde se prodávalo občerstvení pro návštěvníky parku. Jedinou nevýhodou této lokace je, že uvnitř mlýna, které prošly také úpravami, je docela málo prostoru. Aranžmá srážky pravých a nepravých čertů, kaskadérské výstupy tak vyžadovaly pečlivou choreografii a důvtip režiséra, aby vypadaly nebezpečně a věrohodně.

V Dolském mlýně se natáčely poslední scény příběhu - tady dojde k jeho rozuzlení a zde se také utká princ Jeroným se samotným Luciferem, aby zachránil princeznu Anetu. Nebude to mít lehké - na straně Lucifera je přesila a kouzla. Na straně Jeronýma však odvaha a láska.

Na první pohled to tedy vypadá, že natáčení v Dolském mlýně bylo snadné a jednoduché. Nebylo. Už jenom příjezd k mlýnu bylo možné zvládnout pouze na silných terénních vozech - naštěstí auta z autocentra „AUTO ESA“, které je partnerem filmu a zajistilo dopravu po dobu celého natáčení, zvládalo i ty největší překážky. Babí léto se nedostavilo, takže zima, déšť i vlezlé sychravo komplikovalo natáčení. Jo - a ještě čerti, ale hlavně čertíci, kterých bylo všude plno… a dokázaly se zklidnit na chvíli jenom když si pochutnávali na „bobících“, kterými opět zásobili „generální“ hosté z Bohušovické mlékárny.

9.9. - 16.9.2008 Jeskyně u Skalice u České Lípy
Temné jeskynní prostory proměnili filmaři na pravé peklo, kde vládne Lucifer. Šlo o nejdrastičtější úsek celého natáčení. Zima a nedostatek vzduchu, prach, čpavý kouř z ohňů, které tady všude hořely - trápily celý filmový štáb, bylo to prostě opravdové peklo a po pěti náročných dnech byli všichni rádi, že se konečně stěhují do mlýna, kde „jenom“ straší čerti.

Pekelnou chásku Lucifera si s chutí zahráli Boris Hýbner, Míla Doležal. Roman Vojtek a posléze i Miloš Forman . Pekelnou školu si mimořádně oblíbili malí čertíci. A upřímně - po zážitcích z této školy se žádnému malému herci do té „normální“ vůbec nechtělo. Třídu „hodných“ čertíku si vzal na starost profesor Bufel v podání Václava Vydry. Čertíci-propadlíci měli snad ještě větší štěstí - jejich učitelkou byla temperamentní a krásná snoubenka Lucifera Muribana. Její komornou Arkanu hraje Miss 2004 Jana Doleželová, kterou kostymérky a maskérky proměnily k nepoznání. I když jim to dalo hodně práce, protože Jana vypadala i přes jejich zásahy stále půvabně… Sem si také přivedl Lucifer princeznu Anetu. Jenomže když se to dozvěděla Muribana od všetečného a zvídavého čertíka Goliáška, tak ztropila takovou žárlivou scénu Luciferovi, že se otřásalo celé peklo a hrozilo, že se celá jeskyně zřítí.

obrazek
13.8. - 24.8.2008 KroměříŽ - Arcibiskupský palác
Skvostný objekt - nádherný samotným zámkem, zahradami, jezírkem, skvostnou galerií i miniaturní ZOO!!! Skutečně reprezentativní sídlo krále Leopolda a jeho dcery Anety.

I tady se natáčely velmi obtížné scény - pád královských dětí Jeronýma a Anetky do vody - však si tento nepříjemný zážitek zapamatovaly až do dospělosti, a proto odmítají svatbu. Jinak byl jejich pád do vody perfektně jištěný zkušenými kaskadéry. Jestliže v Adršpachu byly natočené první záběry filmu - Kroměříž se může pochlubit tím, že se zde natáčely první obrazy a scény z celé pohádky. A nebyly zrovna klidné - v Kroměříži totiž vypukla válka, děla ostřelovala zámek a dělové koule dopadaly i do rybníka a plašily rybičky dobráckému vodníkovi…

Bohužel právě v Kroměříži se poprvé postavilo proti filmařům počasí - v pátek , kdy se natáčela nejobtížnější scéna (přes 60 komparsistů a herců na place), složité aranžmá scény, náročné záběry …. začalo odpoledne pršet. No, pršet - lejt! Přesto všichni zůstali na place - jenom bylo potřeba zachraňovat před přívaly deště techniku a nádherně prostřené a naaranžované stoly, které se prohýbaly pod tíhou pečených bažantů, pávů a dalšími vybranými lahůdkami. A asi ten déšť přivolal režisér Miloslav Šmídmajer, protože v horkém předbouřkovém dopoledni si stěžoval, že se ty pečínky na stolech proměňují na tekoucí sádlo… V podvečer déšť ustal a pokračovalo se v natáčení úžasným tempem až téměř do tmy…

Na natáčení v Kroměříži se přijeli podívat i zástupci generálního partnera filmu z Bohušovické mlékárny. Jestliže hosté byli velmi spokojeni s natáčením, pak totéž lze říci o filmařích, kteří si oblíbili jejich výrobek - smetanový krém Bobík.

5.8 - 8.8.2008 - Hrad a zámek ve Frýdlantu
Na několik dnů se tento nádherný hrad a zámek staly sídlem krále Bedřicha a královny Viktorie. Natáčelo se opět za plného turistického provozu v honosných prostorách, které se postupně proměňovaly na šermířský sál, královskou síň, krejčovskou dílnu, dokonce i na královskou lázeň, kterou si plnými doušky v průběhu celého odpoledne! užil Václav Postránecký opečovávaný sličnými lazebnicemi. Zlata Adamovská si trochu ztěžovala na svoje kostýmy, které byly sice nádherné, ale vážily i 6-7 kilogramů a nebylo lehké v nich neustále zdolávat desítky zámeckých schodů. Kdysi dávno se dámy po hradních chodbách a schodech „nosily“ ve speciálních nosítkách, ale tuto vymoženost režisér filmu Zlatě Adamovské nedopřál, byť patří mezi jeho nejoblíbenější herečky. Počasí bylo k filmařům vlídné - zapršelo jenom jednou, a to když na dorazila „oprav dová“ svatba. Ale to už prý je tady taková tradice - novomanželům prostě musí pršet štěstí.

Jirka Mádl si tady přibral k plavání i šerm a střílení z kuše, ale pak ho to přestalo bavit, a když se dozvěděl, že místo cesty po světě by si měl vzít tu protivnou malou Anetu, tak utekl z domova, teda z hradu. A jak se později ukáže - bylo to zbrklé ale i moudré rozhodnutí.

obrazek
1.8.2008 - skanzen v Kouřimi
Skanzen v Kouřimi rozkvetl příjezdem veselé společnosti potulných komediantů v čele se svým Principálem. Právě tito bezstarostní lidičky sehrají velkou roli v příběhu - dobrácký král Leopold je požádá , aby mu postavili falešné peklo a zahráli si v něm čerty. To aby uchránil svoji dceru Anetu před vynuceným sňatkem s princem Jeronýmem a království před válkou.

Na louce u studny pozorovali návštěvníci další nevšední úkaz - z hlubin studny se vynořil zelený mužík - pravý a nefalšovaný Vodník (hraje ho úžasným způsobem Jiří Pecha) a hned se také obořil na zevlouny: No copa, copa - to jste ještě nikdy neviděli vodníka?

V Kouřimi se natáčelo setkání princezny Anety s její někdejší chůvou, která se sice vdala za kováře, ale pro Anetu, které už dávno zemřela maminka, je to stále velmi blízkým člověkem - své chůvě se může svěřit se vším. A Aneta starosti má, protože její tatínek, král Leopold je velmi smutný a zamlklý a Aneta neví, co ho trápí.

27.7.2008 - 30.7.2008 Adršpach
Neděle 27.7.2007. První klapka a nádherné počasí, které už filmaři ani neočekávali. Trvalo po celé čtyři natáčecí dny v Adršpašských skalách. Natáčely se tady velmi složité a komplikované scény, tady se také potkali princ Jeroným a princezna Aneta na útěku, když se vzbouřili proti vůli svých královských rodičů. Neustále se tady máchali ve vodě a hodně naběhali po kopcích , takže by to vydalo na malý zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Jirku Mádla čekala v Adršpachu scéna pádu do hlubokého jezírka. I když se bojí trochu výšek, požádal režiséra Miloslava Šmídmajera, aby mohl ze skály skočit sám. A dopadlo to skvěle - „topil“ se ukázkově a vzorně a Tereza Voříšková coby princezna Aneta statečně tahala toho nešikovného mladíka z vody na břeh. Jenom kaskadéři trochu reptali, že jim oba herci berou práci. Ale jinak se na Jirku a Terezu nikdo nemohl zlobit - svou dobrou náladou a legračními kousky si získali celý štáb a stali se jeho miláčky.

V Adršpachu se také poprvé objevil před kamerou „posel pekla“ čertík Golifášek - takový malý všetečka, který svou zvídavostí způsobí hodně komplikací a problémů.

Prvními hosty na natáčení pohádky byly Kateřina Krejčí a Bohuslava Holubová z České televize, která je koproducentem filmu. Na place se objevil i režisér Dušan Klein, aby povzbudil Miloslava Šmídmajera, který touto pohádkou debutuje v oblasti hraného filmu. Bard českého filmu byl s režisérským výkonem „začátečníka“ nadmíru spokojený.

<>Obrázek nenalezen<> Miloš Forman v pohádce Peklo s princeznou

Peklo s princeznou. Komediální pohádka, kterou natáčí režisér Miloslav Šmídmajer. 34. pekelný den natáčení. Den jako každý jiný. Pracovní, soustředěný a se sluníčkem! To se v lokaci Dolského mlýna v nádherných kulisách Českého Švýcarska zvlášť cení. A přesto den jiný - poznamenaný očekáváním vzácné návštěvy - legendárního českého režiséra Miloše Formana!

Pozval ho na natáčení režisér a producent pohádky Miloš Šmídmajer. S Milošem Formanem se zná léta a natočil o něm už dva dokumenty, dokončuje třetí. A tak to zkusil. To pozvání. A Miloš Forman přijal. „Miloše znám léta, je hodný a umí! Tak proč bych to neudělal?“, odpověděl slavný režisér na zvídavou otázku novináře, čím si ho získal Šmídmajer, že přijal pozvání na natáčení.

Ale to předbíháme - Miloš Forman ještě na „place“ není. V Dolském mlýně se natáčí podle plánu - poprvé se tady utkají Lucifer a jeho trestné komando s falešnými čerty, jak to předepisuje scénář. Natáčení je složité - Dolský mlýn vypadá zvenku úžasně - má temnou a strašidelnou příchuť, mlýnské kolo (dostavili ho mimochodem filmaři) vrže a sténá - ale uvnitř je na filmování dost málo místa. Tím víc, že rekvizitáři celý prostor umně zastavili nejrůznějšími rekvizitami, aby posílili temnou atmosféru tohoto místa… A aranžování scén, kdy si praví a falešní čerti vjedou do vlasů, je složité, ale všichni to berou s humorem a nedbají na nějaké šrámy a boule… Přesto se sem tam někdo podívá na hodinky … jestli přijede… Martin Stránský a Filip Blažek se jako obvykle špičkují , malí čertíci se prohánějí po place, jejich maminky mají starost, aby nespadly do potoka, kameraman Martin Duba pobíhá mezi monitorem a dvěma kameramani, aby obrázky byly perfektní, skriptka Lucka Malíková hlídá, aby na místě byly všechny potřebné rekvizity… Den jako každý jiný, a přesto…

Odpoledne mizí ze svého stanoviště režisér Miloslav Šmídmajer a na jeho režisérkou židličku usedá pomocný režisér Roman Janečka. Je to poprvé, co Miloš Šmídmajer opouští svůj režisérský post, ale důvod je opravdu krásný. Jede na stanoviště štábu, které je v obci Jetřichovice, aby osobně přivítal hosty nejvzácnější : Miloše Formana a jeho přítele a producenta Paula Rassama, který mimo jiné produkoval Formanova Valmonta.

Mezi čtvrtou a pátou hodinou odpolední vítají už hosty, kteří přijíždí silným terénním vozidlem (jediný způsob, jak se dostat na plac) i filmaři u Dolského mlýna úsměvy a potleskem. Jenom nezasvěcení se trochu podivují nad kostýmem slavného režiséra, Rozhodně nejde o civilní oblečení - spíše připomíná čerta. A je to tak správně, protože Miloš Forman se nepřijel jenom podívat na natáčení pohádky Peklo s princeznou, ale i zahrát si v ní! Koho? No přece čerta! Je to přece pohádka, v níž se hojně vyskytují praví a falešní pekelníci.

Čerta jsem ještě nikdy nehrál a ani nerežíroval, svěřuje se Forman novinářům. A můj výstup v českém filmu Dědeček automobil byl spíše náhodou (hrál i v několika dalších českých a amerických filmech menší role). A Miloš Forman srší vtipem i u další otázky: Jak dlouho jsem se připravoval na tuto roli? Řekl bych, že celý život. Konečně se mi to povedlo.

O svém nově připravovaném filmu na téma Mnichov, k němuž si přizval ke spolupráci Václava Havla, však nechce moc mluvit. Je to téma, které je neustále aktuální a musí se stále připomínat, ale o svých filmech mluví, až když jsou natočené.

<>Obrázek nenalezen<> Na další otázky a povídání není čas. Je potřeba připravit scénu k natáčení. Maskéři dotváření přímo na místě masku a poslední drobnosti. Miloš Forman se nechává bez protestů zmazat černo černí a nasadit paruku - v roli čerta mu to opravdu sluší! Kostýmní návrhářka Lucie Ulíková na poslední chvíli maskuje prstýnek na ruce Formana - i když v pohádce Peklo s princeznou se i čertí žení - a to v pravém slova smyslu. Lucifer si bere sličnou a temperamentní čertici Muribanu. …

A pak už se v temném zákoutí Dolského mlýna svítí, aranžuje, zapalují se pekelné ohně a louče, aby scéna vypadala věrohodně a perfektně. Na špalek usedá Miloš Forman v roli čerta Namrofa (obráceně Forman) - strážce pekelné brány - a podle pokynů režiséra Miloše Šmídmajera vzorně usíná. A tak ho také najdou další čerti - Boris Hybner (s ním se Miloš Forman dlouho zná a přivítali se opravdu bouřlivě) , čertovský frajer Roman Vojtek a brumla Míla Doležal. A hned spustí bandurskou na svého staršího kamaráda-pekelníka… Ale o čem je ta epizoda, to prozrazovat nebudeme - to se diváci dozví až v kinech v lednu, kdy bude mít pohádka Peklo s princeznou premiéru…

(Mimochodem - scénárista Miroslav Bubertle a režisér Miloslav Šmídmajer napsali tuto epizodu filmu přímo na tělo Milošu Formanovi a on si svoji roli opravdu pochvaloval.)

A pak se už natáčí a na place je ticho, jenom dialogy čertů jiskří…

Stop! Beru! Děkuji všem, děkuji Miloši Formanovi! - ukončí natáčení Miloš Šmídmajer ze svého stanoviště. Na place je opět rušno - i když - trochu smutno. Je čas se rozloučit se. Na bramborové placičky, které pro Formana (má je rád) připravili kluci z cateringu Four You, malá chvilka zbývá. Ale je z toho málem drobný trapas - placičky mizí kosmickou rychlostí, takže na slavného režiséra zbude jenom jedna.

V zákrutě lesní stezky mizí terénní vůz - Miloš Forman a producent Paul Rassam se vracejí do Prahy. Mimo jiné - Paul Rassam se tiše a nenápadně pohyboval po celou dobu v prostorách natáčení a zřejmě profesionálním okem pozoroval celé dění i to, jak čeští filmaři zvládají filmařský kumšt v neamerických podmínkách a bez dolarových milionů - ale s vtipem a příslovečnou českou vynalézavostí, nápaditostí a smyslem pro humor.

Úterý 23. září 2008. 34. den natáčení pohádky Peklo s princeznou. Pracovní filmařský den jako každý jiný - a přesto jiný. Poznamenaný setkáním s oscarovým režisérem Milošem Formane. Poznamenaný setkáním s úžasným člověkem a jeho lidstvím i smyslem pro humor a kamarádství…

A jenom drobnost: na otázku, co má nejraději na snídani, odpověděl Miloš Forman s humorem sobě vlastním - večeři.

Podobné filmy

Neohrožený Mikeš
O nebojácném chasníkovi, který přemohl zlého kouzelníka a ubránil se i úkladům svých prora...
dnes 08.24
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Vesmírní kovbojové
(Space Cowboys) Kosmonauti Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, James Garner a Donald Sutherla...
dnes 09.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Somrák z Beverly Hills
(Down and Out in Beverly Hills) Bezdomovec Nick Nolte nečekaně obrátil naruby život jedné ...
dnes 12.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 6. 2018 Svátek má Zdeňka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz