fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 703 hlasů
6.3 10 703
film / komedie, USA, , 92 min., od 12 let
Down Periscope

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:57Bláznivá komedie o rezavé podmořské rachotině s podivnou posádkou, která to natře celé flotile.
Korvetní kapitán Tom Dodge je určen k velení staré ponorky USS Stringray, poháněné dieselovými motory, která si už své odsloužila. Společně s posádkou, která se skládá z podivných existencí a jedné dívky Emily Lakeové, která má spolu s moderní jadernou ponorkou Orlando zničit nepřátelské plavidlo... Film pobaví humorem i dobrodružstvím nesourodé posádky.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Komedie z vojenského prostředí, která si nehraje na pokleslý humor a naopak pracuje se zajímavými nápady. Pravda, tu a tam se najde fekál typu prd v ponorce, ovšem nikdy to neskončí na úrovni zvratků a útěku před hovínkem v rozhoupaném plavidle. Zde to jede skrze charaktery, honičku během vojenského cvičení a kupou vcelku pěkných nápadů, jak vyzrát se zastaralou ponorkou na super moderního nepřítele, jak vychovat partu nýmandů kterým dělá problém salutovat, atd. Prostě ideální pohodový film na nudné, deštivé sobotní odpoledne. 75%
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Periskop nahoru a dolů

<>Obrázek nenalezen<> Admirálové Winslow a Graham se ve sporu o povýšení neschopného nadporučíka Toma Dodge dohodnou na kompromisu. Je sice povýšen na kapitána ponorky, nikoli však moderní atomové, ale rezavé rachotiny z padesátých let, která má sloužit jako cvičný terč v nastávajícím cvičení. Jeho úkolem bude předstírat ruského šílence, který má zaútočit na americkou flotilu a dobýt dva přístavy. To se zdá naprosto nemožné nejen pro zastaralost stroje, ale také při pohledu na posádku složenou z řady více či méně podivných individuí, které připomínají všelico, jen ne námořníky.
obrazek
Projeví se to hned při vyplutí, kdy při prvním ponoru nedokáže ztrémovaná poručice Emily Lake manévr dokončit. A přestože první nástraze se nic netušícímu Dodgeovi podaří uniknout jen čirou náhodou, dál si vede více než zdatně, úspěšně se mu podaří zmást "soupeře" předstíráním, že jsou rybářskou lodí plnou opilých námořníků a tak proniknout do přístavu a splnit tak první část úkolu. Zaujatý Graham, který je od počátku proti Dodgeově ponorce Stingray (Rejnok), přikáže, aby se pohybovala pouze v úzkém vymezeném prostoru.
obrazek
Hrozícímu odhalení ze strany "nepřátelské" ponorky Orlando pod velením unikne Dodge tím, že usadí ponorku na dno a zmate odposlech Orlanda imitováním zvuků pářících se velryb a pak záměrně poruší admirálův příkaz. Navíc přeruší spojení s velením. Admirál Graham se rozhodne osobně velet jeho dopadení. Na lodi zatím námořníci v kostýmech pirátů ztrestají zástupce velitele Pascala, který se pokusil převzít velení.
obrazek
Před sebou však mají poslední úkol, dobýt přístav Norfolk, což se zdá nemožné, protože proti staré vysloužilé ponorce stojí celá flotila pod vedením admirála Grahama.


Podobné filmy

Babe: Galantní prasátko
(Babe) Selátko Babe je brzy odděleno od rodiny a vyrůstá na ovčí farmě. Ujme se jej hodná ...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Co je malý, to je hezký
(Honey, I Shrunk the Kids) Jakoby nestačilo, že parta dětí vstoupila do zmenšovacích paprs...
dnes 15.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pension pro svobodné pány
Dámské návštěvy zakázány! Rozverná komedie Jiřího Krejčíka podle stejnojmenné divadelní hr...
dnes 16.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 6. 2018 Svátek má Zdeňka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz