fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

75% 15 hlasů
7.5 10 15
film / drama, Česká republika, , 98 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
02:45Profesorka divadelní fakulty řeší otázku, kam až může zajít v sebeobětování svým dětem.
Hlavní hrdinku nového televizního filmu, herečku Ludmilu Damiánovou, provází celoživotní trauma: její otec, prvorepublikový generál, zůstával se svými vojáky v pohraničních pevnostech tak dlouho, až sami okupující nacisté jeho odvahu ocenili. Nechali ho v klidu demobilizovat a penzionovat, ale za heydrichiády si na něj vzpomněli a chtěli, aby Heydrichovy vrahy odsoudil. Statečný generál to ovšem neudělal, a tak ho popravili. Jeho jediná malá dcerka přišla o otce.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zase tak moc mne to neuchvátilo. Docela slušný scénář se tak úplně nepovedlo profesionálně realizovat - předlouhé scény, nesvižný střih, všechno se předlouho připravuje, aby, až to přijde, už bylo po překvapení. Škoda tuctových dialogů, které sice posouvají děj, ale samy o sobě se nemají čím chlubit, a škoda rolí mladých herců, kteří moc nevědí, co hrát, protože se o nich vcelku neví víc, než že právě bylo zapotřebí, aby něco řekli. Nejzajímavější tak zůstává samotné téma, které odjakživa dráždí tím, že nemá žádné dobré řešení.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu PF 77

<>Obrázek nenalezen<> V lednu 1977, kdy se příběh odehrává, je Ludmila Damiánová jednou z předních českých hereček, je to grande damme, která hraje v Národním divadle, učí na divadelní fakultě, má lásku a respekt svých studentů. Není sice ve straně, ale už má i léta na to, aby jí i po osmašedesátém roce dávali pokoj. Stačí, když nedělá potíže, nestýká se na příklad se svými dávnými přáteli, kteří jsou nyní disidenty, a oficiálně se může rozumět samo sebou, že s komunistickým režimem souhlasí. Opak je sice pravdou, i to každý ví, ale herečka akceptovala celonárodní model chování.
obrazek
Ovšem i ona si prožije okamžik, který se v nějaké podobě vyskytne v životě každého člověka: jak jednat v souladu se svým svědomím, když jsou tomu okolnosti krajně nepříznivé? I Lída Damiánová má jediného syna a musí volit mezi ním a svým přesvědčením. Sice se zdá, že v sedmdesátých létech minulého století už nemůže jít doopravdy o holé životy, ale i zápas o ten přenesený význam ve smyslu celistvosti lidské osobnosti, která jedná v souladu se svým myšlením, je těžko řešitelný. Nehledě na to, že sami nikdy nemůžeme dopředu odhadnout, jaké důsledky naše chování přinese pro jiné - a tak v konci příběhu se přece jen lidským životem platí.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Drama, které je konkrétně zasazeno do jednoho z pohnutých okamžiků naší země a které má, jako každé dobré dílo, obecnou platnost, napsali Jelena Mašínová a Pavel Kohout. Jejich televizní tvorbu diváci léta pozitivně registrují: ať už je to známý seriál Konec velkých prázdnin, či televizní hra Hodina pravdy anebo poslední v řadě, film Hodina tance a lásky. PF 77 je velký příběh, vybudovaný zkušenými dramatiky s neúprosnou logikou a příčinnými souvislostmi.
<>Obrázek nenalezen<> Na počátku PF 77 stál úmysl napsat roli speciálně pro Vlastu Chramostovou. Postava Lídy Damiánové má úplně jiné osudy než známá herečka sama, ale naprosto přesná psychologie, jakou Vlasta Chramostová minimálními a nenápadnými prostředky vybavila Lídinu postavu, čerpá ze samotné podstaty hereččiny bytosti.
Režie a spolupráce na scénáři se ujal Jaroslav Brabec. S Vlastou Chramostovou pracoval už v kinofilmu Kuře melancholik a v televizním filmu Samota. Samota, mimochodem, byla v internetové soutěži o televizní ceny ČFTA vyhlášena dramatickým pořadem roku. Filmová tvář, kterou příběhu PF 77 vtiskl, je ojedinělá. Dokonale vystihuje bezčasí sedmdesátých let, bezbarvost města, lidí, televizní obrazovky. Obraz, barva, hudba to tvoří v Brabcově filmu harmonickou jednotu, která herecké výkony a spád příběhu podtrhuje, zdůrazňuje.

Podobné filmy

Boj o patent
(Flash of Genius) Univerzitní profesor Bob Kearns žije v kolébce automobilového průmyslu D...
dnes 05.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
(Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1) Harry, Ron a Hermiona se vydávají na nebezp...
dnes 20.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Gran Torino
Zahořklý veterán z Korejské války Clint Eastwood přišel o svou milovanou manželku a se svý...
dnes 21.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 24. 1. 2020 Svátek má Milena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz