fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

53% 1211 hlasů
5.3 10 1211
film / thriller, akční, komedie, hororový, USA, , 88 min., od 15 let
Piranha 3D
Kinopremiéra v ČR a SK 7.10.2010, DVD a Blu-Ray od 14.3.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:083D konečně ukáže zuby!
Každým rokem se o jarních prázdninách počet obyvatel u ospalého jezera Victoria rozroste z 5 na 50 tisíc. Ve výhni slunce se tu rozjede hlučná zábava se spoustou alkoholu a mejdan roku může začít! Letos to ale nebudou jen těžká rána po večírku a stížnosti od sousedů, čeho by se účastníci měli obávat. Nenadálé zemětřesení na mořském dně probudilo predátora, pro kterého jsou účastníci mejdanu skvělou a snadnou kořistí. Dokážou se bezstarostní teenageři, kteří myslí jen na sex a alkohol, zmobilizovat a společnými silami zabránit novým ostrozubým obyvatelům resortu, aby si z nich udělali večeři? V návaznosti na úspěch Čelistí v roce 1975 se na plátně rychle objevil další vodní predátor, který na nemilosrdnou žravou mašinu Stevena Spielberga zaútočil ne velikostí, ale množstvím. Místo jednoho velkého nebezpečí se v roce 1978 objevil film Piraňa a s ním stovky smrtících, oždibujících nenažranců. Piraňa se dočkala svého pokračování v režii Jamese Camerona i televizního remaku, nicméně žádný z těchto kousků se ani částečně nepřiblížil úrovni strachu, který o víc než 30 let později přináší divákům režisér Alexandre Aja ve snímku Piraňa 3D.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ničím zajímavý film, který si mě ani ničím nezískal, ale nemůžu říct, že je to jeden z těch horší rádoby hororů, jehož téma je nějaká podmořská příšera. Jakmile vidím nějaký horor s podmořskou příšerou, tak je mi jasný, že to nebude nic obdivuhodného.
Všechny komentáře k filmu 25+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Piraňa 3D

K jezeru Victoria se sjede dvacet tisíc mladých, aby na megaparty oslavili jarní prázdniny. Šerifka Julie Foresterová má plné ruce práce, a proto se její sedmnáctiletý syn Jake musí postarat o mladší sourozence Lauru a Zanea. Přijede také tým pornorežiséra Dericka Jonese, který chce natáčet lechtivé scény. Podaří se mu Jakea nalákat, aby jim za úplatek ukázal nejlepší lokace. Na loď naláká i rozjařenou Jakeovu kamarádku Kelly. Jake nařídí Lauře a Zaneovi, aby zůstali doma. Děti však odjedou na ryby na písečný ostrůvek a uplave jim člun. Mezitím dojde uprostřed jezera k zemětřesení, které otevře puklinu do dalšího podzemního jezera. Vyrojí se zněj hejna zabijáckých piraní, které žily před dvěma miliony let. Jejich první obětí se stane rybář. K jezeru přijede tým seismologů a s Julií se vydává prozkoumat místo zemětřesení. Dva muže z týmu sežerou piraně a Julie si uvědomí, jaké nebezpečí hrozí. Vrátí se na hlavní pláž a snaží se mladé lidi varovat. Party se však nepodaří zastavit a ve vodách dojde ke krvavému masakru. Člun však narazí na skálu a začne se potápět. Část posádky spadne při nárazu do vody a je sežrána. Těžce zraněného Dericka Jake vytáhne, režisér však umírá. Jake volá vysílačkou na pomoc matku.


O filmu

obrazek
Líhnutí

V návaznosti na úspěch Čelistí v roce 1975 se na plátně rychle objevil další vodní predátor, který na nemilosrdnou žravou mašinu Stevena Spielberga zaútočil ne velikostí, ale množstvím. Místo jednoho velkého nebezpečí se v roce 1978 objevil film Piraňa a s ním stovky smrtících, oždibujících nenažranců. S pomocí režiséra Joea Danteho, výkonného producenta Rogera Cormana a uznávaného scénáristy Johna Saylese film vtipně zatočil s nastaveným vzorcem Čelistí.

Piraňa se dočkala svého pokračování v režii Jamese Camerona i televizního remaku, nicméně žádný z těchto kousků se ani částečně nepřiblížil úrovni strachu, který se za více než 3 dekády podařilo natočit režisérovi Alexandrovi Ajovi ve snímku Piraňa 3D.

Aja, režisér skvělých hororů Noc s nabroušenou břitvou a Hory mají oči, říká že Piraňa pro něj znamená “touhu znovu cítit atmosféru 80. let. Ten typ provinile zábavného filmu, které byly tak in, když jsem vyrůstal. Film, který je stejně strašidelný jako komediální, kde je spoustu nahoty i krve, prostě úžasná, zábavná jízda.”

Když se Aja poprvé seznámil se scénářem Peta Goldfingera a Joshe Stolberga, věnoval se právě jiným filmům. K materiálu se znovu dostal až po letech: “Říkal jsem si, že je to přesně to, co bych chtěl dělat. Chci se vrátit k oněm jarním prázdninám ochromených útokem a chci zvýšit strach i krveprolití, chci více akce a propracovaných postav. Chci, aby to bylo velké. A společnost Dimension a Bob Weinstein mi to umožnili.”

“Myslím, že diváky tato mimořádná jízda strhne,” dodává. “Je to prázdninová pohoda, která se zvrtne do ohromné katastrofy, když se objeví útočící piraňa. Víte, že se budete bavit a víte, že se budete hodně bát.”

Pokud se Ajovi podaří, aby si diváci znovu zkusili stoupnout do vody, splnil svůj úkol. “Když děláte horor, vždycky přemýšlíte o tom strachu, se kterým tam pracujete. Když jsem dělal Zrcadla, chtěl jsem a myslím, že se mi to povedlo, navodit určité trauma ze zrcadel, které mají diváci doma. A je po Čelistech vůbec možné vytvořit film, který bude traumatizovat další generaci?”

Výkonný producent Alix Taylor věří, že ano: “Je to parádní jízda. Jsou tam sexy dívky, šílené ryby, skvělí herci, dobrý příběh a 3-D. Producent Mark Canton říká, že jsou to “Čelisti” dnešní doby, ale já si myslím, že je to něco víc. Je to prostě víc zábavy.”

<>Obrázek nenalezen<> Nová dimenze v nebezpečí

“Umíš si představit, že se díváš na horor ve 3-D?”

To byla otázka, kterou položil režisér Aja svému kolegovi Gregovi Lavasseurovi, když pracovali na scénáři k Piraně 3D. V té době byl ještě Avatar Jamese Camerona přísně utajovaným projektem, ale Aja s Lavasseurem netrpělivě čekali, co z toho bude.

“Když děláte film,” říká Aja, “jde vám hlavně o to, abyste divákům navodili co nejlepší pocity. Zkoušíte udělat film, který nebude jen něčím, na co se díváte na plátně, ale něco, co se stane zážitkem, protože strach a napětí způsobí, že zapomenete, že je to jen film.“

Aja byl přesvědčen, že 3D zvýší úroveň příběhu. Netrvalo mu dlouho, aby přesvědčil společnost Dimension, aby mu pomohla natočit Piraňu touto stále více rozšířenou technologií.

“Vyrůstal jsem na kapitánovi EO v Disneylandu,” směje se, “a Piraňa je jako jedinečná 3-D atrakce v zábavním parku. Natáčení tohoto filmu bylo přesně jako klíčování parkové atrakce na modrou obrazovku.”

obrazek
Rybí návnada

Síla byla hlavním atributem, který režisér Aja hledal u protagonistky hlavní postavy, šerifky oblasti Julie Forester, matky, která si musí poradit se starším rebelujícím synem, dvěmi mladšími dětmi, hordami zábavy chtivých turistů a nečekaným přílivem piraň.

Aja v Hollywoodu hledal někoho “kdo vydrží každoroční nápor 20 tisíc návštěvníků a zůstane neoblomný, kdo ale umí projevit slabost, když katastrofa postihne jeho vlastní lidi, kdo dokáže přitáhnout diváky k noční můře a kdo poté, co zachrání své město, musí zachránit své děti a rodinu.”

Tyto kvality režisér nalezl v herečce Elisabeth Shue.

“Ta role mě přitahovala stejně jako režiséra,” říká herečka. “Možná by mě to nezajímalo, kdyby to režíroval někdo jiný, ale vzhledem k tomu, že znám jeho dřívější filmy a vím, jak je nadaný a proto je možné předpokládat, že ještě prohloubí filmové napětí a vytvoří ještě více, mě natáčení lákalo.”

“Můj nejoblíbenější moment byl první kaskadérský kousek,” vzpomíná herečka, “ale zdálo se, že je to pro mne moc nebezpečné. Strašně jsem to chtěla zvládnout sama a režisér byl tak hodný, že mě nechal. Měla jsem takový strach, že jsem si myslela, že mi vyskočí srdce z krku. Je to těsně po masakru, během kterého jsou stovky dětí požrány tou zabijáckou rybou. V tu chvíli mi zavolá můj syn, že je na potápějící se lodi uprostřed moře i s dalšími mými dětmi. Měl s nimi být doma a hlídat je, ale ne, on je vzal na moře. Hned mi dojde, že mám na lodi deset krvácejících dětí, které musím okamžitě dostat pryč. Rozhlédnu se a uvidím zbytky lodi, které sousedí s rychlostním člunem. Rozběhnu se, skočím na ty trosky a přeskočím do člunu, se kterým můžu odjet a zachránit je.”

Pro roli nejstaršího syna Jakea se režisér Aja obrátil na Stevena McQueena, vnuka legendárního Steva McQueena. “Má v sobě velký potenciál, je to mladý Matt Dillon,” říká Aja, “umí se chovat pěkně naivně a vyvádět jako správný teenager, ale když se objeví nebezpečí, najde v sobě odvahu a sílu zasáhnout a změnit nepříjemnou situaci.”

Kromě těchto dvou herců se ve filmu dále objeví Adam Scott, Jessica Szohr, Ving Rhames, Brooklynn Proulx, Sage Ryan a Christopher Lloyd jako pan Goodman a Richard Dreyfuss jako Matt Boyd.

Goodman je “pološílená postava vědce,” vysvětluje Aja. “Existuje je jeden “Mudr.” - Christopher Lloyd. Vyrostl jsem na filmech Návrat do budoucnosti, byl jsem přesvědčen, že nemám šanci ho získat pro svůj film. Že se to nakonec povedlo, je zásluha Boba Weinsteina. Takže jsem získal Christophera Lloyda, který přišel na jeden velmi, velmi, velmi dlouhý natáčecí den, který jednou budu popisovat jako celý týden a předvedl úžasné vystoupení, které udělá radost mnoha lidem.”

“Ale nejlepší kameo rolička vznikla jako bláznivý nápad, když jsme psali scénář,” dodává Aja. “Začínáme postavou rybáře, který stojí ve vodě, když začne zemětřesení a něco pod hladinou ho zabije. Přemýšlel jsem, kdo by to mohl hrát a přišel nápad v podobě postavy Matta Hoopera z Čelistí.”

Podobné filmy

Šéfe, vrať se!
A jsou tu zpět - Pepan, Jára, Marcela a řada dalších zlodějíčků a podvodníků všeho druhu. ...
dnes 16.10
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Americký ocásek 2
(American Tail: Fievel Goes West, An) Život v New Yorku není tak snadný, jak se zprvu zdál...
dnes 16.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Koralína a svět za tajemnými dveřmi
(Coraline) Jedenáctiletá Koralína je zvědavé a neposedné děvče. S rodiči se přestěhovala n...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 20. 7. 2019 Svátek má Ilja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz