fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 20.7.2011 

Recenze

Jack Sparrow, Jack Sparrow a Jack Sparrow, tři nejčastější důvody pro návštěvu tohoto snímku pro diváky po celém světě. Náš hrdina se tentokrát vydává na výpravu za Pramenem mládí, která mu může zajistit věčný život.  
 
První film na motivy Disneyho atrakce byl velmi zdařilý, ústřední dvojice byla dostatečně zajímavá a Johnny Depp byl ve své roli neokoukaný a neskutečně vtipný. Druhý díl přišel s nosnou myšlenkou, která dala filmu nádech osudovosti, zároveň však přišla i s velkolepou akcí a humorem, který si s prvním dílem nijak nezadal.  
 
I přes vcelku podařený třetí díl, jsem byl (nejen já) závěrem trilogie trochu zklamán. Zvláště proto, že byl Jack místy otravný (scéna s celou řadou Sparrowů) a zas tolika novinek oproti předchozím částem jsme se také nedočkali. Na druhou stranu, vzhledem k odvážnému zakončení a mnoha vydařeným momentům jsem film původně hodnotil za 90%, dnes bych to viděl spíš na 80% . Bezesporu se ale jednalo o velmi kvalitní zábavu.  
 
Chvíli jsem opravdu doufal, že se dalšího pokračování nedočkáme, zvlášť když bylo jasné, že se hlavní dvojice, v podání Orlanda Blooma a Keiry Knightleyové už nedočkáme. Režisér Gore Verbinski dal od série taky ruce pryč a zbyl tak jen Jack (a některé vedlejší postavy).  
 
Producenti ale nemohli nechat sérii bez pokračování a pod heslem „vydojme z toho maximum“ došlo na pokračování a zřejmě nebude ani zdaleka poslední.  
 
Jack se tentokrát vydává po stopách Fontány mládí, o kterou má zájem i jeho stará známá Angelica (Penélope Cruz), žena, kterou Jack zřejmě miloval, ale především zradil. Jak se ukáže, Angelica je dcerou obávaného piráta Černovouse (Ian McShane), který má zjevně nadpřirozené schopnosti a ovládá voodoo.  
 
O Pramen mládí má zájem ale celá řada další postav, jednou z nich je anglický král, který pověřil Barbossu (Geoffrey Rush), aby mu zjistil, kde se pramen nachází. Španělé ovšem jeví o toto místo také zájem a jak známe Jacka a Barbossu, ti dva nejsou zrovna zvyklí sloužit komukoliv jinému než sobě. Hra může začít.  
 
Ve čtvrtých Pirátech jde ale daleko méně o děj než v minulých dílech. Tentokrát jsme totiž bez Willa a Elizabeth, z čehož vyplývá, že je vše na bedrech Jacka. A Jackovi jde nejlíp hláškování.  
 
Dobrou zprávou je, že se nám Sparrow představuje opět ve velmi dobré formě. Je zábavný, dostatečně nad věcí a má v sobě i kus dobra, ale někde hluboko. Barbossa i Angelica plní bez problémů své role a musí se přiznat, Černovous patří k nepřátelům, se kterými by si nikdo neměl zahrávat.  
 
Film splnil moje očekávání a dokonce je i mírně převýšil v míře nápaditosti a zábavnosti. Je to trochu jiný šálek kávy, stejně jako má Johnny Depp trochu jinou paruku. Na druhou stranu, podobně zábavné dobrodružství bych si v kinech nechal určitě ještě jednou líbit.

moviefan, 8 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 21. 8. 2019 Svátek má Johana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz