fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

73% 447 hlasů
7.3 10 447
drama / historický / krimi / thriller / válečný, Dánsko/Česká republika/Německo, , 130 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:21Historická velkoprodukce Plamen a Citron se natáčela v pražských ateliérech. Děj filmu vychází z reálných událostí a tvorbě scénáře předcházely rozhovory s pamětníky. Příběh se soustředí na legendární dvojici dánského odboje, která byla během druhé světové války zabita nacisty. Na rozdíl od německého Rudého barona nebo Verhoevenovy Černé knihy, které měly podobně vysoký rozpočet, představuje tento film vizuálně vytříbenou psychologickou studii lidí, kteří by v mírovém čase nejspíš živořili, ale válka dala vyniknout jejich radikální morálce. Mladého asociálního zabijáka zvaného kvůli zrzavým vlasům Plamen doprovází Citron, muž středních let se sklony k závislostem. Problematizaci historického mýtu umocňuje temný styl filmů noir.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vyčítat filmu podle skutečnosti pointu by asi nebylo příliš adekvátní, ale co mi zbývá. Film se místy celkem dost vleče, ale závěr je sešlapán na minimum, což ho dělá nejen nepřehledným, ale hlavně kvůli tomu postrádá patřičné napětí. Mít v rukou takhle zajímavý scénář, k dispozici skvělého Lindhardta a Stengadovou a spáchat takhle emocionálně plochý film, tomu už se dá říci nejen neschopnost, ale i zlovůle. Škoda. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Plamen a citrón

Děj nákladné evropské koprodukce vychází z reálných událostí okolo dánského protinacistického odboje za druhé světové války. Plamen a Citron byly přezdívky dvou nejaktivnějších členů skupiny Holger Danske, kteří se specializovali na likvidaci kolaborantů a sabotáže. Tvůrci naopak přinášejí revizionistický pohled na národní hrdiny a soustřeďují se na mnohoznačnost války, kde idealističtí odbojáři mnohdy sloužili jako nástroj pro mocné spekulanty ve vedení odbojových organizací, kteří nařizovali likvidaci nepohodlných osob z čistě osobních důvodů. Naopak pečlivě buduje tíživé psychologické drama plné zrady, pochybností a nečekaných odhalení, které problematizují činnost hrdinů. V souladu s tím také tvůrci místo formátu válečného dramatu stylizovali vyprávění spíše podle zákonitostí filmů noir. Plamena a Citrona ztvárnili dva z předních hereckých talentů dánské kinematografie Thure Lindhardt a Mads Mikkelsen, kteří byli za tyto role oba nominováni na Evropské filmové ceny.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 21. 6. 2018 Svátek má Alois
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz