fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 27 hlasů
6.9 10 27
film / komedie, Československo, , 85 min.
Plavecký mariás

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:50Optimistická veselohra o trojici starých vorařů, kteří tak dlouho vzpomínají na staré časy. až vzkřísí zapomenutou vorařskou tradici.
Bývalého voraře Josefa Váňu trápí, že v lesích po vichřici zůstala spousta dřeva a nikdo jej nesváží. Váňa svolá na pomoc všechny své kamarády z mládí. Společně ruku k dílu přiloží i lidé z vesnice, které Váňa naučí stavět vory. Zdá se, že je vše pro plavbu připraveno, ale vlivem obrovského sucha je v řece málo vody a vory uvíznou na kamenech. Váňa však ví, jak se vypořádat i s takovouto překážkou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu je to klasická budovatelsko-komunistická agitka. Nadšení a optimizmus přímo tečou z televize ; prostě ztráta času :-[ :-[ :-[
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Plavecký mariáš

obrazek
Váňa patří ke staré generaci vorařů, která odnepaměti splavovala po Vltavě dřevo z lesů na pily a podniků, zpracovávajících dřevo. Éře vorařů však zdá se již odzvonilo, a tak Váňovi nezbývá než společně s dalšími vzpomínat na zašlou slávu jejich řemesla. Jenže pak se přižene obrovská vichřice a napáchá v lesích odpovídající škodu v podobě velkých polomů. Je zřejmé, že pokud se dřevo nepodaří dostat dolů ke zpracování co nejrychleji, nadcházející zima dřevo znehodnotí. A to se zřejmě nepodaří, protože není v lidských silách dostat tolik dřeva k pile. To je příležitost pro Váňu, který navrhne, aby se dřevo dostalo dolů po proudu starým a už dlouho nepoužívaným způsobem, plavením.
obrazek
Šéfové lesních závodů jsou sice na pochybách, ale v nouzi nejvyšší jim, jak se zdá, nic jiného nezbývá. A tak dostává Váňa a jeho parťáci zelenou ovšem pod podmínkou, že vše stihnou do pevně daného data. Trojice se pouští do díla a postupně se jim daří získat na svou stranu většinu vsi a až na několik zpátečníků také jejich pomoc. Jenže ve chvíli, kdy je po vysilující práci dřevo opracováno a připraveno k plavení, klesne vinou sucha hladina pod hranici, kdy je možno s vory vyplout. Naštěstí je tu Váňa, který v poslední chvíli dostane spásný nápad.


Podobné filmy

Smrt krásných srnců
Český film na motivy povídek Oty Pavla o svérázném tatínkovi s obchodním talentem, rybářsk...
dnes 17.20
ČT1
Tři bratři
Žili byli bratři tři - Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula, a protože to byla tak troc...
dnes 20.20
Nova
Fotograf
Hořká komedie inspirovaná tvůrčí živelností a vztahovými karamboly světoznámého českého fo...
dnes 22.23
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Neděle 28. 8. 2016 Svátek má Augustýn
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz