fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

52% 933 hlasů
5.2 10 933
film / komedie, USA/Německo, , 94 min., od 12 let
Boat Trip
Kinopremiéra v ČR 3.7.2003, DVD od 8.12.2003 MagicBox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:15Vypadalo to na báječnou prázdninovou cestu po Karibiku, ale ukazuje se, že spolucestující nejsou úplně standardní výletníci. Ještě, že je tu švédský bikini team ...
Počítačový programátor Jerry je sklíčený z toho, že se s ním rozešla jeho dlouholetá přítelkyně Felicia. Přítel Nick mu navrhne, aby si spolu vyrazili na seznamovací lodní zájezd. Teprve na palubě kamarádi zjistí, že mezi cestujícími U.S.S. Calypso nepřevažují - jak o tom snili - krásné, osamělé a vstřícné ženy, se kterými by si mohli užívat. Nick si totiž proti sobě popudil agenta cestovní kanceláře a ten mu podstrčil zájezd, který si pro sebe rezervovali seznámení chtiví gayové ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu pokleslý žánr, ale nemůžu si pomoct, mně se tahle komedie prostě líbí a vždycky mě pobaví, když na ní zase po čase kouknu. Zápletka se povedla a podle mého neuvidíte nic, co by vás mělo vyloženě pohoršit :-) Tohle je myslím film, ve kterém jsem Cubu Gooding Juniora viděla poprvé. Pokud s ním chcete vidět kvalitní film, koukněte na Men of Honor (Ten nejlepší) a pokud se chcete pobavit, koukněte na Plnou parou vzad. A pozor, až si zase půjdete objednat zájezd do cestovky! :-)
Všechny komentáře k filmu 42+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Plnou parou vzad!

obrazek
Jerry je počítačový programátor: má dobrou a slušně placenou práci, elegantní byt, psa, který ho miluje, a dlouholetou přítelkyni Felicii, o které se domnívá, že ho miluje. Právě teď však nemá mnoho důvodů ke spokojenosti: Felicia se s ním totiž rozešla v okamžiku, kdy začal plánovat jejich společný život. Přítel Nick nešťastnému Jerrymu navrhne, aby si spolu vyrazili na seznamovací lodní zájezd do žhavého Tichomoří. Teprve na palubě kamarádi zjistí, že mezi cestujícími elegantní lodi U.S.S. Calypso nepřevažují - jak o tom snili - krásné, osamělé a vstřícné ženy, se kterými by si mohli užívat. Nick si totiž proti sobě popudil zaměstnance cestovní kanceláře, takže nic netušící kamarádi se ocitli na zájezdu, který si pro sebe rezervovali seznámení chtiví gayové.
obrazek
Zatímco kamarád se nechtěně stává objektem něžných pozorností postaršího, elegantního Lloyda, Jerryho zoufalství se změní v naději v okamžiku, kdy si mezi členy pořadatelského týmu všimne krásné učitelky tance Gabrielly. Ta kupodivu nemá nic proti tomu, aby se jí začal dvořit. Brzy se však ukáže, proč si Jerryho pustila k tělu: považuje ho totiž za "neškodného" homosexuála. Když kapitán vezme na palubu posádku záchranného člunu tvořenou dvanácti švédskými kráskami v čele se ztepilou Inge, myslí si zase Nick, že má vystaráno. Také on se ovšem pořádně přepočítá...
Najít ženu svých snů není jednoduché a Jerryho a Nicka čeká ještě dlouhá plavba plná nejneuvěřitelnějších překvapení.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Bláznivá komedie o strastiplné plavbě za opravdovou láskou (nebo alespoň kvalitním sexem) uvádí oscarovou hvězdu Cubu Goodinga, Jr. v hlavní roli osamělého, dobře situovaného mladíka Jerryho. Partnery populárního černošského herce se stali Horatio Sanz, v roli hrdinova nejlepšího přítele Nicka, Roselyn Sanchez a Viveca Fox coby dívky, o jejíž přízeň se hrdina uchází. Hvězdné obsazení doplňuje Lin Shaye v roli zmužilé trenérky a Playmate Victoria Silvstedt coby kráska, která málem zlomí srdce Nickovi. Role homosexuálního svůdce Lloyda se s nadhledem ujal legendární bývalý představitel agenta 007 Jamese Bonda - Roger Moore.

Producenty oddechového snímku s odlehčenou prázdninovou atmosférou jsou Gerhard Schmidt z německé společnosti International West Pictures a Brad Krevoy, jeden ze zakladatelů americké nezávislé produkční společnosti Motion Picture Corporation of America (MPCA). Krevoy má na svém kontě tak divácky úspěšné snímky jako je Blbý a blbější s Jimem Carrey a Kingpin (1996) s Woodym Harrelsonem, které jsou dílem bratří Farellyových, komedii Z džungle do džungle (Jungle2Jungle, 1997) s Timem Allenem nebo náročněji laděný snímek Albino Alligator (1996), který režíroval Kevin Spacey. Film natočil jako svůj režijní debut Mort Nathan, který se proslavil především jako scenárista Kingpinu. <>Obrázek nenalezen<> Brad Krevoy, který začínal ve společnosti Concorde Pictures u proslulého režiséra a producenta Rogera Cormana, za svou dosavadní kariéru produkčně zaštítil víc než 50 filmových a televizních projektů, jež vydělaly celkem 300 milionů dolarů. Mohl tedy směle důvěřovat svému instinktu, který mu říkal, že dokáže udělat další divácký hit z příběhu o dvojici seznámení chtivých heterosexuálů, kteří se náhodou ocitnou na lodi plné nadržených gayů. K realizaci své nové komedie přizval Krevoy zkušeného německého kolegu - producenta Gerharda Schmidta, díky jehož aktivitě se mohlo začít natáčet už na začátku května 2001 nejen v Brazílii, ale i v německém Kolíně nad Rýnem a v Řecku, a ukončit natáčení v červenci téhož roku.

Už na samém počátku příprav projektu se Krevoy se Schmidtem spojili s osvědčeným scenáristou a producentem Mortem Nathanem, který je dvojnásobným držitelem ceny Emmy a Zlatého glóbu. Ten spolu s debutujícím, talentovaným Williamem Bigelowem napsal scénář, ve kterém své bohaté dosavadní zkušenosti znovu vložil do služeb divácky vděčné podívané. Jako poradci, který se podílel na scénářích komedií Můj nejoblíbenější Marťan (My Favorite Martian, 1999) a Přeber si to (Analyze This, 1999) a který získal úspěch jako scenárista komedie bratří Farellyových Kingpin, bylo Nathanovi jasné, že i tentokrát využije stejných, klasicky osvědčených prvků jako předtím. <>Obrázek nenalezen<> V centru jeho pozornosti se tedy znovu ocitla dvojice odlišných hlavních charakterů, jeden - Jerry - romantičtější a druhý - Nick - komediálnější. Ty postupují za společným cílem, ale přesto neustále vstupují do konfliktu se sebou navzájem i s celým okolním světem. Prapříčinou všech potíží Jerryho a Nicka, kteří jsou na pevnině dobrými kamarády, je skutečnost, že se ocitnou v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zápletka se odvíjí od motivu špatných předpokladů a nedorozumění. Kamarádi se domnívají, že právě prázdninová plavba lodí je přesně tím pravým okamžikem, kdy jejich životy konečně dostanou správný směr. V milostných vztazích na tom totiž nejsou momentálně zrovna nejlépe a zdá se jim, že na palubě výletní lodi se musí logicky nacházet hned několik osamělých žen, které touží po seznámení.

Vysněná dovolená prosluněná milostným dobrodružstvím se však pro Jerryho a Nicka mění v nekonečnou noční můru - ovšem jen do okamžiku, kdy pochopí, že být považován za někoho jiného je vlastně výhoda. Vůči homosexuálům přece ženy ztrácejí ostražitost, kterou přirozeně uplatňují vůči všem cizím mužům a jsou snadněji přístupné. I tento navenek logický nápad má ovšem háčky, které Jerrymu a Nickovi pořádně zkomplikují situaci.
obrazek
V každém příběhu musí být atraktivní hlavní postavy obklopeny zajímavými spoluhráči. Loď - prostředí, ve kterém hrdinové doslova i obrazně ztratí půdu pod nohama, nabízela pro většinu vyprávěcího času a rozehrání řady komických situací ideálně ohraničenou hrací plochu. Osazenstvo lodi je tvořené na jedné straně cestujícími a na druhé členy posádky a animačního týmu, v nečekaném okamžiku je však obohaceno i o hrdiny tolik postrádaný ženský element - skupinku krásných švédských "koupajících se krásek". Kombinatorika náhodných i pečlivě připravených setkání a rozličných nedorozumění v takovém prostoru a s takovými postavami samozřejmě vrchovatě postačuje k rozehrání příběhu, při kterém se divák nemůže nudit.

Komedie Plnou parou vzad! se měla stát režijním debutem Morta Nathana. Ten ze svých zkušeností věděl, že i sebelépe zvolené prostředí, kvalitně napsané charaktery a vtipné dialogy mu budou k ničemu, když jim nedokáže dodat lesk a dynamiku správným hereckým obsazením. Za rozhodující považují tvůrci filmu okamžik, kdy se jim pro svou myšlenku podařilo získal Cubu Goodinga, Jr. Černošská hvězda, která se v posledních letech vedle dramatických rolí důsledně věnuje i komediálním partům a která má vedle řady jiných ocenění na svém kontě i Oscara za vedlejší roli v komedii Jerry Maguire, přijala možnost zahrát si v oddechové prázdninové komedii s nadšením.

Rovnocenným protihráčem se Goodingovi ukázal být u nás nepříliš známý Horazio Sanz - herec, který si získal popularitu účinkováním v proslulé televizní show Saturday Night Live a kterého čeští diváci znají coby nezapomenutelného muže s francouzskými tousty ze studentské komedie Road Trip (2000, režie Todd Philips) - snímku, k jehož svérázně uvolněnému humoru producenti Plnou parou vzad! odkazují už názvem filmu - Boat Trip.
obrazek
Protože se žádná bláznivá komedie o potížích s láskou neobejde bez krásných hereček, angažovali tvůrci do vedlejších rolí hned několik půvabných hvězd se smyslem pro humor. V roli Gabrielle exceluje rodačka z portorického San Juanu Roselyn Sanchez, která se nejdřív prosadila v reklamě a v televizi, a kterou jsme i v českých kinech mohli vidět po boku Jackieho Chana coby svůdnou tajnou agentku Isabellu v akční komedii Křižovatka smrti 2 (2000).

Lin Shaye, která ve filmu ztvárnila roli krásné Sonji, debutovala ve westernové komedii Jacka Nicholsona Utečeme na jih (Goin' South, 1978). Dostala se do povědomí díky svému bratrovi Robertu Shayeovi z produkční společnosti New Line Cinema, který ji v roce 1994 získal popularitu tím, že ji doporučil bratrům Farellyovým do hereckého ansámblu jejich komedie Blbý a blbější (kterou produkoval i producent filmu Plnou parou vzad! - Brad Krevoy). Objevila se i v dalších filmech této bratrské autorské dvojice - v komediích Něco na té Mary je, Já, mé druhé já a Irena (Me, Myself & Irene, 2000) a taky Řekni, že to tak není (Say It Isn't So, 2001).
obrazek
Kolekci krásek na palubě doplňuje Švédka Victoria Silvstedt (Inga), která měla zatím zkušenosti především z modelingu (spolupracuje např. s Playboyem, v jehož prosincovém čísle na sebe strhla pozornost už v roce 1996).

Za jednu z nejzábavnějších vedlejších postav v komedii Plnou parou vzad! považuje režisér Mort Nathan - elegantního gaye Lloyda, který se začne intenzivně zajímat o osamělého Nicka. Tuto roli s potěšením a nadhledem přijal Roger Moore - charismatický herecký veterán, kterého v letech 1973-1985 proslavila role mužného agenta 007 Jamese Bonda, ve které vystřídal Seana Conneryho a George Lazenbyho. Byl to prý právě Moore, který měl před časem nápad obsadit jako Bonda Cubu Goodinga, Jr. Příliš smělá koncepce "černého 007" však narazila na odpor producentů a roli nakonec získal Pierce Brosnan. Jako vyslanec UNICEF pokračuje tento rodilý Brit, který se stále aktivně věnuje herecké práci a který loni v říjnu oslavil pětasedmdesátiny, v tradici velkých hereckých hvězd (Audrey Hepburn, Peter Ustinov) angažujících se v této mezinárodní dobročinné organizaci.

O hercích

Cuba Gooding, Jr.
obrazek Jeden z nejtalentovanějších černošských herců své generace oslaví v září roku 2003 osmatřicátiny. Rodák z newyorského Bronxu je synem bluesového vokalisty, pod jehož dohledem začínal jako bluesový tanečník. Vyrůstal v Kalifornii a ve filmu debutoval jako dvacetiletý v komedii Johna Landise Cesta do Ameriky (Coming to America, 1988), kterou jsme u nás mohli vidět v televizi. Proslavila ho už jeho třetí role - part nezvladatelného středoškoláka vyrůstajícího na předměstí Los Angeles ve snímku Johna Singletona Chlapci ze sousedství (Boyz N the Hood, 1991), který byl u nás uveden na videu, stejně jako televizní krimi Vražda bez motivu (Murder Without Motive: The Edmund Perry Story, 1992), drama Rozsudek noci (Judgment Night, 1993) či psychologický snímek Ztracený Izaiáš (Losing Isaiah, 1995), kde si Gooding zahrál po boku příští držitelky Oscara Halle Berry. Zatím nejvyšší ocenění - Oscara za vedlejší roli - získal za part fotbalového hráče Roda Tidwella v romantické komedii Jerry Maguire (1996, režie Cameron Crowe), kde se objevil po boku Toma Cruise. V tragikomedii Jamese L. Brookse Lepší už to nebude (As Good As It Gets, 1997) se coby dobrosrdečný Frank objevil po boku oscarového Jacka Nicholsona, se kterým si rovněž zahrál už ve snímku Pár správných chlapů.

O tvůrci

Mort Nathan
Zkušený producent, scenárista a díky komedii Plnou parou vzad! i novopečený režisér získal dvakrát cenu Emmy a dva Zlaté glóby za své televizní aktivity - především seriál Golden Girls, ale i divácky úspěšné projekty Fanelli Boys a Platypus Man. Na svém kontě má však i úspěchy ve filmovém průmyslu: svými zkušenostmi a radou přispěl k definitivním verzím scénářů komedií Můj nejoblíbenější Marťan a Přeber si to.

Spolu s Barrym Fanaroem napsal scénář ke kuželkářské komediální road movie Petera a Bobbyho Farellyových Kingpin (1996) s Woodym Harrelsonem a Randym Quaidem v hlavních rolích.

Podobné filmy

Holka na roztrhání
(Sweet Home Alabama) Reese Witherspoon je krásná, úspěšná a zamilovaná do mladého syna sta...
dnes 11.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Sexmise
(Sexmise aka Seksmisja) Slavná polská komedie o dvou mužích ve světě žen. Hlavní hrdinové,...
dnes 13.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kaviár jen pro přátele
Hlavně taktně! Televizní komedie o zištném i nezištném přátelství... (1969). Hrají: J. Som...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 11. 12. 2018 Svátek má Dana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz