fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 768 hlasů
7.7 10 768
film / drama, Francie/Itálie, , 103 min., od 11 let
Le Mépris / Il Disprezzo / Contempt
DVD od 1.7.2005 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:36Francouzsko-italské psychologické drama Pohrdání významného režiséra "nové vlny" Jeana-Luca Godarda vzniklo podle stejnojmenné novely italského spisovatele Alberta Moravii v roce 1963. Je to snímek z filmařského prostředí. Jeho hrdinové jsou jednak smyšlení, jednak autentičtí - roli filmového režiséra, který natáčí film podle Homérovy Oddysey, vytvořil slavný německý režisér Fritz Lang. Tématem filmu je zánik milostného citu v mladém manželství nadaného spisovatele a scenáristy.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu V Kristových letech natočit něco tak hlubokého, s tolika neotřelými postupy a především si klást tolik otázek a dokonce si na mnohé z nich dokázat i odpovědět, to zavání genialitou.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pohrdání

Jean-Luc Godard, nezaměnitelná osobnost světové kinematografie, oslaví v letošním roce neuvěřitelné dvaaosmdesáté narozeniny. Začal sice studovat etnologii na Sorbonně, ale seznámil se s Andrém Bazinem, Francoisem Truffautem, Ericem Rohmerem a Jacquesem Rivettem. V šedesátých letech je Godard snad nejproduktivnějším mladým režisérem a zároveň patří k nejradikálnějším tvůrcům Nové vlny. Děj je poměrně jednoduchý: francouzský spisovatel a scenárista Paul Javal pracuje na zakázce pro velké italské studio. Uprostřed práce začne pochybovat, zda se nezaprodal, nezpronevěřil svým uměleckým ambicím a ideálům, které s ním do jisté míry sdílí i jeho žena. Ta začne svým manželem postupně pohrdat. Každá z postav, ať je to spisovatel (Michel Piccoli), režisér (ztvárněný legendou němého filmu Fritzem Langem), producent (americký herec Jack Palance), či symbol krásy a zároveň zbožňovaná ikona (Brigitte Bardotová) reprezentují filmový svět a filmové umění z mnoha hledisek, úhlů pohledů jako zamyšlení nejen nad filmovým průmyslem jako takovým, ale také nad postavení scénáristy a režiséra, jejich vnitřního světa, emocí a příběhů, které vytvářejí a do jisté míry i žijí. Godard se navrací k archetypům umění - antice, v zemi, kde vznikla, k Vergiliovi a Homérovi, tuto "filmovou antiku" zde reprezentuje Fritz Lang, jenž hraje sám sebe. Režisér, stejně jako spisovatel, musí vzdorovat síle peněz a tedy nahlédnout do nitra sebe sama.


Podobné filmy

Pomsta
Ruská mafie zná jen jeden druh trestu. Český amatérský film (2016). Hrají: V. Martinec, V....
zítra 00.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Cela
(The Chamber) Na poslední chvíli se snaží advokát Chris O´Donnell získat milost pro Gena H...
zítra 02.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Turner a Hooch
(Turner & Hooch) Životní osudy svedou dohromady šikovného detektiva Toma Hankse s velkým s...
zítra 05.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 11. 11. 2019 Svátek má Martin
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz