fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Celý film zdarma    Fotky    Podobné filmy    

76% 47 hlasů
7.6 10 47
film / komedie, krimi, Československo, , 95 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Celý film zdarma
01:35:00Česká kriminální komedie s postavou svého času oblíbeného kapitána Exnera.
Detektivní příběh, v němž se vše točí kolem starodávného pokladu z devátého století, považovaného za zničený v době druhé světové války, se odehrává v archeologickém prostředí. Jeho hlavní postavou je vedle kapitána Exnera, vyšetřujícího podivnou vraždu, spáchanou na půdě vědeckého ústavu, mladá studentka UMPRUM Kamila Housková, která zjistí, že poklad nebyl zničen, ale s největší pravděpodobností ukraden. Bystrá dívka pokračuje proti vůli kapitána Exnera v pátrání po pokladu a přivede vyšetřovatele na stopu, dokazující souvislost mezi ztraceným pokladem a zavražděnou ženou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Roztomile vtipné, s nonšalancí a grácií, že tomu člověk odpustí i to navádění řidičů motorových vozidel k požívání alkoholických nápojů těsně před jízdou.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Poklad byzantského kupce

obrazek
Jednoho dne se na policii objeví studentka Kamila Housková, která externě pracuje v družstvu rytců. Asi před měsícem si dal v jejich dílně jakýsi cizinec udělat odlitek staré mince. Kamila zjistila že mince pochází z tzv. pokladu byzantského kupce, o kterém se soudí, že byl zničen za druhé světové války. Případ je svěřen kapitánu Exnerovi, který však nebere její názory příliš vážně. Situace se poněkud zamotá, když je odvolán k případu autonehody a dívka, která se v domnění, že jde o "její případ" ztraceného pokladu jede na místo nehody za ním. Tady si totiž všimne, že jedna z účastnic nehody, paní Hudcová, má na krku odlitek mince ze ztraceného pokladu. Navíc se zjistí, že neznámá mrtvá žena se nestala obětí nehody, ale zemřela o čtyřiadvacet hodin dříve a podle všeho vypadla z kufru havarovaného vozu redaktora Hudce.
obrazek
Ten vypoví, že odpoledne a večer strávil v nedaleké Bylavsi, kde probíhá archeologický výzkum a kde jednal s docentem Soudkem. Exner se za ním vydá, a Kamila ukrytá v jeho voze samozřejmě s ním. Soudek v mrtvé pozná paní Holubovou, vedoucí oddělení hospodářské správy a nijak se netají tím, že ji neměl rád. Ostatně podobně jako většina jeho kolegů. Výjimkou byl pouze mladý antropolg Šedivka, který byl jejím milencem. Kamila vše vypráví svému profesorovi archeologie, docentu Černému, který však pochybuje o tom, že by smrt Holubové nějak souvisela se ztraceným pokladem. A stejně jako ředitel Allinger nesouhlasí, aby v ústavu probíhalo vyšetřování. Kapitán Exner však zjistí, že žena byla zabita právě tady a navíc si všimnou, že na jedné z fotografií má Holubová v uchu náušnici pocházející ze ztraceného pokladu.
obrazek
Černý i Allinger však její totožnost popírají. Kamila je přesvědčena, že Holubová a její komplic ukradli poklad a někde ho ukryli. Rozhodne se najít a vydá se po něm pátrat. Mezi lidmi, kterým se svým úmyslem svěří je však i vrah. A tak se mladá dívka sama ocitá v nebezpečí života.


Fotografie
Detektivní romány Václava Erbena si rychle získaly širokou čtenářskou obec. Zásluhu na tom určitě má i velice dobře napsaná originální a svérázná postava vyšetřovatele kapitána Exnera. Ten je nejen bystrý detektiv, ale i člověk, který si s chutí užívá života plnými doušky. Patříte-li k příznivcům kriminálních a detektivních příběhů a máte-li vyšetřovatele Exnera a ostatní postavy Erbenových příběhů rádi, nenechte si ujít dvě filmové adaptace jeho dvou knih. Tu první, Poklad byzantského kupce, uvádíme dnes večer, druhou, Smrt talentovaného ševce, příští týden.

Podobné filmy

Batman
Zvítězí dobro nad zlem? Ochrání statečný Michael Keaton v netopýří masce Gotham City před ...
dnes 05.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tom Horn
Steve Mc Queen je slavný stopař, který pracoval pro americkou vládu v indiánských válkách....
dnes 07.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pravá a levá ruka ďábla
(Lo chiamavano Trinita) Falešný šerif Bud Spencer je proti své vůli nucen páchat dobro a p...
dnes 12.25
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 3. 2019 Svátek má Ivona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz