fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

76% 915 hlasů
7.6 10 915
drama, USA/Kanada, , 164 min., od 15 let
The Last Temptation of Christ
DVD a Blu-Ray od 13.7.2016 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Získal nominace na Zlaté glóby za nejlepší hudbu a za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli (Barbara Hersheyová) a nominaci na Oscara za režii.


Ukázka
01:38Už samotné vydání románu Nikose Kazantzakise Poslední pokušení (vyšlo poprvé švédsky v roce 1952) popudilo katolickou církev natolik, že kniha byla dána vatikánskými cenzurními orgány na index. Církvi mimo jiné vadila pozitivní role zrádce Jidáše, dále předsmrtná fantazie, v níž Ježíš souloží hned s několika ženami a především Kristova lidská podstata.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Úchvatné majstrovské dielo, myšlienkovo neuveriteľne hutné, spracovaním hypnotické. Willem Dafoe ako Ježiš, ktorý je súperiaci sám so sebou, so svojimi démonmi, ako Ježiš, ktorý je človekom. Film, ktorý bol podľa mňa absolútne nepochopiteľne zaradený na čierny index v Cirkvi. Hoci (už)nie som veriacim, tento film je dokonalý výklad Ježišovho života... Videl som 1x v českom dabingu ---------- 100%
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Poslední pokušení Krista

Amerického režiséra Martina Scorceseho oslovila kniha natolik, že s nemalými obtížemi prosadil její filmový přepis u společnosti Universal za neuvěřitelně nízkou sumu šest a půl milionů dolarů. Distribuce filmu pak vyvolala nepokoje náboženského rázu a hrozby bombových atentátů na kina. Potíže se projevily nejen v USA, ale i ve světě. Čeští duchovní protestovali proti uvedení snímku v televizi. - Poslední pokušení Krista pojednává o duševně rozpolceném člověku, hledajícím životní poslání, což je časté téma Scorseseho hrdinů (Taxikář, Zuřící býk, Alice tu už nebydlí...). Ježíš pochybuje o sobě samém a vzpírá se úkolu, k němuž je předurčen Bohem. Nechce být vyvoleným, a když se rozhodne přece jen naplnit svůj osud, dopustí se řady omylů a chyb. Ani na kříži není bývalý tesař zcela přesvědčen, že zvolil správnou cestu; musí ve snu prožít zbytek života jako obyčejný člověk, aby se s konečnou platností přesvědčil, že je a že chce být Mesiášem. Navíc pochopí, že sebeobětování bude mít smysl, jen pokud bude dobrovolné. - Představitel Ježíše Willem Dafoe dokonale vystihl rozporuplnost postavy: jeho tvář se přízemně rozkošnicky usmívá a vzápětí má mystický výraz, bojovné chování se střídá s křehkou, takřka dětskou zranitelností a bezbranností. Z postavy tryská nadpozemská síla a hned ji obcházejí mdloby z vyčerpání.
Scorseseho snímek skutečně může provokovat věřící, je však neobyčejně působivým a obohacujícím dílem.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 18. 8. 2019 Svátek má Helena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz