fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 2922 hlasů
7.8 10 2922
film / drama, akční, dobrodružný, historický, válečný, USA/Nový Zéland/Japonsko, , 154 min., od 12 let
The Last Samurai
Kinopremiéra v ČR 19.2.2004, DVD od 25.8.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize st. 18.12. Sky Movies Action & Adventure HD 03.10
Sky Movies Action & Adventure HD 03.10
Ukázka
00:28V Japonsku hrozí válka mezi císařem a klany samurajů.
Americký kapitán Woodrow Algren je veteránem mnoha bitev v boji o nezávislost. Byl proto najat Japonci aby je vycvičil na boj se samuraji.
Jenže osud občas umí být škodolibý. Kapitán Algren je samuraji unesen a zcela propadne obdivu k jejich způsobu života, tradicím a morálnímu kodexu.
Na kterou stranu se Algren připojí až skutečně dojde k boji?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu nemohu dat za 5, strasne me sral ten natahovany konec.
Všechny komentáře k filmu 89+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Oficiální stránka 3, Oficiální stránka 4    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Poslední samuraj

Tom Cruise v příběhu dvou válečníků z odlišných světů a poslední bitvě samurajů, bránících dávné tradice. Nathan Algren se stal hrdinou občanské války a tažení proti indiánům. V roce 1876 je z něj však troska, alkoholik, který se živí propagací firmy Winchester, než ho i odsud vyhodí. Poručík Gant ho přivede na setkání s japonským průmyslníkem Omurou, který mu na doporučení plukovníka Bagleye nabídne práci při výcviku modernizované japonské armády, vyzbrojené americkými puškami. V Japonsku čeká Nathana tlumočník Simon Graham, který mu vysvětlí, že mladý císař Meidži chce otevřít Japonsko západní civilizaci, proti sobě však má rebely z řad samurajů, kteří brání dávné japonské tradice. Když rebelové, vedení samurajem Kacumotem, napadnou železniční stanici, dostane jednotka i přes Nathanovy protesty, že ještě není připravena, příkaz k nasazení do boje. Je poražena a těžce zraněný Nathan je zajat. Kacumoto nařídí, aby o něj bylo postaráno, a ubytuje ho u své sestry, manželky samuraje, kterého Nathan v boji zabil. Žena o zraněného pečuje jen s velkým přemáháním, ale Nathan, kterého neustále pronásleduje trauma z účasti na masakru nevinných indiánů, se pomalu přizpůsobuje životu ve vesnici. Snaží se pochopit mentalitu vesničanů i samurajů, učí se bojovat samurajskými zbraněmi a pomalu se sbližuje s Takou i jejím synem Higenem. Překvapivě zde nalézá klid, po kterém vždy toužil. Když je vesnice napadena maskovanými bojovníky, postaví se na stranu vesničanů a pomůže jim útočníky zneškodnit. Definitivně se přitom sblíží s Kacumotem a pochopí, že se nepostavil proti císaři, ale podle svého nejlepšího svědomí mu stále slouží. Bojuje totiž s lidmi, kteří ho obklopují a zneužívají. Když je Kacumoto vylákán k jednání, které se ukáže pastí, Nathan s pomocí ostatních ho osvobodí. Samuraj, kterému je jasné, že bitvu o záchranu císaře a tradičního Japonska prohrál, chce spáchat harakiri, Nathan, který ví o blížící se armádě, ho však přesvědčí, že lepší je padnout v boji. Poslední samurajové tedy vyjíždějí do poslední bitvy a Nathan je odhodlán bojovat po jejich boku.


O herci

Tom Cruise
obrazek Nějaký čas trvalo než se dyslektický syn elektrotechnika (narozen jako nejmladší ze čtyř dětí 3. července 1962 v New Yorku) dostal na pozici, ze které mohl prosazovat svá pojetí role. Do té doby natočil několik filmů, ve kterých si ho diváci všimli, ale nijak zvlášť ho ještě neobdivovali: Večerka, Panictví po americku, Risky Business, Správná hra. Teprve Legenda režiséra Ridleyho Scotta znamenala větší hereckou příležitost, ale ohlasy byly natolik rozporuplné. Následovaly filmy jako Barva peněz (kulečníkový učedník Paula Newmana), Rain Man (bratr retardované hlavní hvězdy filmu Dustina Hoffmana), Narozen 4. července (jako připlešlý vozíčkář se trumfuje s Willem Dafoem, kdo to ve Vietnamu schytal víc), Pár správných chlapů (nechává se seřvávat Jackem Nicholsonem)... Získal nominaci na Oscara za Narozen 4. července, nebo jmění přesahující stovku milionů dolarů. To vše získal protože se nebál riskovat. Vždyť akční film Mission: Impossible, který ho dostal na špici nejlépe placených herců Hollywoodu, zaštítil i jako producent. P.S. v Mladých puškách má vousy a není uveden v titulcích.

O tvůrcích

Edward Zwick
obrazek Získal Oscara za produkci filmu Zamilovaný Shakespeare.
Zwick začal režírovat a hrát už na vysoké škole. Vystudoval literaturu na Harvardu a začal psát a režírovat na divadle. Pracoval pro Woodyho Allena, natočil několik krátkých filmů a začal tvořit pro televizi. V této oblasti získal dvě ceny Emmy.
Na pole filmu vstoupil režijně snímkem "Ohledně minulé noci..."

John Logan
Napsal už pro společnost Warner Bros scénáře k filmům Vítězové a poražení a Stroj času. Režisér Ridley Scott režíroval podle jeho scénáře film Gladiator. Byl za něj nominován na Oscara a cenu BAFTA. Než začal psát pro film, byl Logan úspěšným divadelním autorem. Jeho hra Never the Sinner získala cenu New York Outer Critics Circle.
Pracuje i pro televizi. Získal cenu Emmy za minisérii napsanou pro televizní stanici HBO RKO 281. Později získala Zlatý glóbus.

Hans Zimmer
Narodil se v Německu. Poprvé na sebe upozornil po svém přesídlení do Londýna koncem sedmdesátých let, kdy s Trevorem Hornem a Geoffem Downesem jako skupina The Buggles složili slavný hit "Video Killed The Radio Star". V osmdesátých letech vystupoval se skupinou Ultravox a jako jeden z prvních používal počítače při živých vystoupeních. První filmovou hudbu složil v roce 1982 ke snímku Jerzyho Skolimovského Moonlighting. První velkou příležitostí se pro něj stal až Rain Man, za kterého získal Oscara.
Umí pracovat s živou hudbou a rád používá lidovou hudbu. Příkladem může být Lví král, nebo užití ukulele ve filmu Pearl Harbor. Umí však pracovat i se syntezátory.
Stejně tak je široké spektrum žánrů, které dokáže svou hudbou obohatit: romantické komedie, retro, pohádky. Skutečným expertem je však napoli akčních filmů.
Zimmer složil hudbu ke zhruba padesáti filmům, získal Oscara za Lvího krále a Zlatý glóbus za týž film.

Podobné filmy

Mandolína kapitána Corelliho
(Captain Corelli´s Mandolin) Italský důstojník Nicolas Cage a půvabná Řekyně Penélope Cruz...
zítra 01.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Super Wings I (32)
Přehlídka tučňáků Seznamte se s roztomilým tryskáčem Jettem, který cestuje po celém světě...
zítra 06.45
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Tetinka
Co vše se může skrývat za slovem láska... Vlasta Fabianová v titulní roli rodinného příběh...
zítra 09.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 10. 12. 2019 Svátek má Julie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz