fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 1435 hlasů
7.3 10 1435
film / drama, USA, , 123 min., od 12 let
Pay it forward
Kinopremiéra v ČR 22.2.2001, DVD od 24.9.2001 Warner

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:21Oscarová trojice Spacey, Huntová a Osment v ambiciózním dojáku o tom, že život bolí
Učitel sociálních věd se zaplete s osamělou matkou, jejíž syn si vezme k srdci zadání školního úkolu, jak učinit tento svět lepším. Chlapec vymyslí schéma unikátního projektu. Jeho nápad vyžaduje, aby každý člověk pomohl jiným třem lidem a ti zase ... až každý dělá něco pro někoho jiného. Chlapec tento projekt skutečně rozjede a zdá se, že vše funguje. Ovšem jen do doby, dokud se v důsledku toho nezmění jeho vlastní svět ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tenhle film byl o něčem větším než jen o zabití několika desítek minut času, byl o velkém skutku, který chtěl Trevor udělat. Moc se mi líbila samotná myšlenka, to, že člověk pomůže třem lidem a ti zase dalším třem, ale musí to být něco velkého. Musím napsat, že jsem si v závěru i pěkně pobrečela, ale neprozradím proč, což se mi ani trošku nelíbilo, ale co se dá dělat. Nebudu psát co se mi nelíbilo, v zásadě to bylo o zpracování, ale to jde pominout, ta myšlenka je silnější než všechno ostatní a není od věci se nad něčím podobným zamyslet, zvláště potom, co uvidíte konec. Film nemůžu jinak než doporučit, i když si sama u sebe nejsem příliš jistá, jestli se na něj ještě někdy podívám.
Všechny komentáře k filmu 35+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pošli to dál

<>Obrázek nenalezen<> 1. Musí to být něco, co lidem opravdu pomůže.
2. Něco co by sami udělat nemohli.
3. Učiním to pro ně a oni to udělají pro další tři lidi.
obrazek
Všechno v životě učitele sociálních studií Eugene Simoneta (KEVIN SPACEY) má svůj přesný řád. Každá košile, každá tužka, každá osoba má své přesně vymezené místo. A jak říká stará moudrost, pokud chcete zachovat hladinu jezera svého života neporušenou, potom se pod ní nesmíte nikdy potopit. Dosud se nenašla osoba, která by něco podobného po panu učiteli Simonetovi žádala.
obrazek
Arlene McKinneyová je svobodná matka, která svůj život jen taktak zvládá. Má dvě zaměstnání a musí se k tomu ještě starat o svého malého syna Trevora. Chtěla by pro něj to nejlepší, ale během své nepřítomnosti, kdy se snaží vydělat peníze na bezproblémový chod domácnosti, ho ztrácí ze všeho nejvíc.
obrazek
Trevor chodí do třídy, ve které Eugene Simonet učí. Jednoho dne se proto stane, že od něj dostane zadání, které zní na první pohled velmi jednoduše a nevinně: podívejte se na svět kolem sebe a opravte to, co se vám nelíbí. Trevor se tohoto úkolu chopí s vervou chlapce jeho věku. Vypracuje na první pohled docela jednoduchý projekt, který známe i v našich krajích pod názvem pošli to dál. Řetěz štěstí, na kterém se mohou podílet všichni a spravit tak život kolem nás. Celá záležitost však nabere netušené obrátky. Kardinální otázka totiž zní: je možné opravit lidi?


O hercích

Kevin Spacey
Je dvojnásobným držitelem Oscara. Získal jej za role ve dvou tak odlišných filmech jako je gangsterka Obvyklí podezřelí a rodinné drama Americká krása.
Další jeho výraznou příležitostí, které dokonale využil byla postava detektiva Jacka Vicennese v kritiky ceněném, oscarovém filmu L.A. - přísně tajné.
Mezi jeho další filmy patří například Půlnoc v zahradě dobra a zla, Čas zabíjet, Al Pacino - Richard III, Sedm, Smrtící epidemie, Konkurenti, Bomba kšeft nebo Vyjednavač.
Svoji hereckou kariéru zahájil Spacey v divadelní hře Henry IV, Part I v produkci Central Park Josepha Pappa a o rok později hrál vedle Liv Ullmanové v Ibsenových Ghosts. Obrovský úspěch mu na divadle přinesla role Jamieho Tyronea, kterou si zahrál po boku Jacka Lemmona ve hře Long Day's Journey Into Night.

Helen Huntová
Vepsala se do povědomí našich diváků především rolí číšnice, která se proti své vůli zamiluje do nejotravnějšího muže na světě (hrál ho Jack Nicholson) v romantické komedii Lepší už to nebude. Za tento part získala Zlatý glóbus a Oscara.
Ale už předtím hrála v divácky úspěšných filmech, i když někdy měly před jejím hereckým výkonem přednost triky, jindy mužští kolegové. Představovala vedoucí povětroložku v katastrofickém snímku Twister, sekundovala Billu Crystalovi ve snímku Mr. Saturday Night, výraznou vedlejší roli měla také v titulu Peggy Sue se vdává. Status hvězdy je však pro ní samozřejmostí pouhých několik posleních let. V současné době dokončila práci hned na několika projektech. Po boku Toma Hankse ji uvidíme ve filmu Castaway, Mel Gibson si spolu s ní klade otázky What Woman Want a Robert Altman ji režíruje v nezávislém snímku Dr. T and the Women.
Helen Huntová se narodila v Los Angeles a hrát začala poprvé v televizi roku 1973. Film se jmenoval pro debut příznačně Pioneer Woman. Následovalo patnáct televizních snímků a tři seriály jako St. Elsewhere a China Beach.

Haley Joel Osment
Málem získal Oscara a bezpečně se zapsal do paměti většiny fimových diváků díky své roli chlapce, který vidí mrtvé. Spolu s Brucem Willisem podal skvělý výkon v duchařském hororu Šestý smysl. Přes své mládí však není filmovým nováčkem. Debutoval v televizním seriálu Thunder Alley, hrál i v dalších sériích - The Jeff Foxworthy Show a Murphy Brown. Dále hostoval v seriálech Nemocnice Chicago Hope, Ally McBealová nebo The Pretender. Modravému svitu obrazovky byl věrný i v oblasti tv filmů. Dvojroli - hodného i zlého chlapce měl v hororu The Lake, Hallmark jej uvádí v rámci své síně slávy v titulu The Ransom of Red Chief.
Není mu ale cizí ani fimové plátno. Objevil se ve Forrestu Gumpovi, hlavní dětskou roli hocha, který vidí Gerarda Depardie, měl ve fantaskním snímku Bogus. Z filmů, které teprve uvidíme, uveďme v Polsku dokončené válečné drama Edges of the Lord nebo sci-fi, které po Stanleym Kubrickovi převzal Steven Spielberg, A.I.

Jay Mohr
Před rolí ve filmu Pošli to dál se dostal na pomyslný vrchol své kariéry v dramatu ze sportovního prostředí Jerry Maguire.
Začínal jako pódiový komik, než se mu podařilo zařadit do stálého kádru slavného komediálního TV pořadu Saturday Night Live. My jsme ho mohli vidět například ve filmu Go nebo 200 cigaret. V televizi hrál vseriálu Action. Spolu s Eddiem Murphym se brzy objeví ve sci-fi komedii Pluto Nash a s jinou hvězdou vzešlou ze saturday Night Live Billem Murrayem ve filmu Speaking of Sex. Jeho nejnovějším slavným partnerem před kamerou je Al Pacino, se kterým právě natáčí snímek Simone.

James Caviezel
Hrál v moderním válečném dramatu Tenká červená linie. Jeho první malou rolí byl prodavač lístků v ambiciózním titulu Guse Van Santa Mé soukromé Idaho. V našich kinech se právě promítá jeho největší herecká příležitost - film o cestování v čase Frekvence. Mezi tituly, které se s ním teprve připravují do distribuce jmenujme například psychologické drama, ve kterém hraje s Jennifer Lopezovou, Angel Eyes.

Jon Bon Jovi
Je známý především jako frontman stejnojmenné rockové skupiny. Za píseň Blaze of Glory, kterou složil pro western Mladé pušky 2, byl nominován na Oscara. Před filmovou kamerou ale není nováčkem ani jako herec. Hrál například ve filmech Moonlight a Valentino, Little City nebo Ponorka U-571.

O tvůrcích

Mimi Lederová
režie
V celovečerní branži debutovala katastofickým fillmem o střetu Země s obřím meteoritem natočeným pro společnost DreamWorks Drtivý dopad. S Georgem Clooneyem a Nicole Kidmanovou pak natočila thriller Peacemaker. Nominaci na cenu Emmy získala za epizodu Love's Labor Lost z televizní série Pohotovost. Režírovala však i další epizody Pohotovosti, byla na Emmy a další ceny ještě několikrát nominována a coby režisérka televizní seriálů si získala vysoký kredit, který pak překonala svými úspěchy na filmovém poli. Mezi seriály, na kterých se podílela, patří China Beach, Hill Streets Blues a další.

Leslie Dixonová
scénář
Je podepsaná pod tak úspěšnými snímky jako jsou komedie Přes palubu, Táta v sukních a remake romantického thrilleru Aféra Thomase Crowna. Je vdaná a má čtyřletého syna.

Thomas Newman
hudba
Má na kontě stejně tak dramata (Vzpoura ve věznici Shawshank, Zaříkávač koní), satiru na americký filmový byznys Hráč nebo dobový snímek Malé ženy. Za svoji úspěšnou kariéru byl celkem čtyřikrát nominován na Oscara.
Složil hudbu k mnoha dalším filmům z nichž jmenujme snímky Zelená míle, Americká krása (jedna z jeho Oscarových nominací), Fenomén nebo Lid versus Larry Flynt.
Je nejmladším synem skladatelské legendy, devítinásobného držitele Oscara, Alfreda Newmana.

Oliver Stapleton
kamera
Je zkušeným profesionálem. Stál za kamerou tak rozdílných filmů jako jsou Pravidla moštárny, Hrdinou proti své vůli nebo Pozemšťanky jsou lehce k mání. Natáčel také pro televizní stanici MTV, od které dostal cenu za nejlepší kameru, když se výrazně zasloužil o výslednou podobu videoklipu Take Me On skupiny A-Ha.

Podobné filmy

Gorily v mlze
(Gorillas in the Mist) Antropoložka Sigourney Weaver miluje své horské gorily, které pomal...
dnes 11.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pouto mlčení
(Bond of Silence) Katyin manžel se vydává o silvestrovské noci k sousedovi přerušit divoko...
dnes 18.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Labyrint mysli
(Mindscape) Nedávno ovdovělý John Washington je nadaný zvláštní schopností. Dokáže se dost...
dnes 22.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 12. 12. 2019 Svátek má Simona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz