fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

48% 125 hlasů
4.8 10 125
film / komedie, Česká republika, , 100 min., od 15 let
Post coitum
Kinopremiéra v ČR 20.5.2004, DVD od 1.10.2004 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:32Tvař se, že seš jinej.
Po orgasmu je člověk ve zvláštním rozpoložení. Směje se tomu, pro co by před chvílí vraždil, říká věci, o kterých by normálně nemluvil ...

Devět hlavních postav tuto situaci v našem filmu zažije mnohokrát, podle matematického výpočtu - čtyři muži x pět žen. Přesně dvacetkrát. Vzniká sled miniepizod, které se slévají do jednoho příběhu o lásce, intrikách a sexu. Film Post Coitum je především o vztazích, ze kterých se láska nevytratila, protože tam nikdy nebyla.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tak abych vyrovnal ty odpady, tak musím dát pět zářivejch. Ona totiž ta komedie není zase až tak od věci. A jelikož jsem se i pobavil, tak zdvihám laťku vejš.
Všechny komentáře k filmu 29+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Nový film Juraje Jakubiska Post coitum vybočuje z kontextu soudobé české kinematografie v několika ohledech: nejen že se „v obsahu“ snaží vypovídat o čemsi současném i obecném zároveň, ale navíc všechny formální složky – kamera, vedení herců, střih, výprava, narace atd. - jsou tu úspěšně podřízeny jednotné, nápadité stylizaci. Stylizovanost snímku, opírající se místy o celkem jednoduché, nicméně funkční symboly a zdůrazňující výtvarné kvality obrazu (jeho lehce chaotickou zaplněnost a dynamickou rozpohybovanost), připomíná leckdy estetiku Jakubiskových starších filmů (viz třeba scéna, v níž se Mahulena Bočanová s křídly na zádech vznáší u stropu ve fotografově rozlehlém ateliéru jako temný anděl. . .), zároveň ale znamená v rámci Jakubiskovy tvorby posun novým směrem. Jakubisko se tentokrát – na rozdíl třeba od Nejasné zprávy o konci světa - vyvaroval zajetí do už příliš dobře známých „kolejí“ svého rukopisu, tedy upadnutí do pasti alegorizujícího ma... Celá recenze
Archinek, 6 z 10

Popis filmu Post Coitum

obrazek
Celý propletenec vzniká díky intrice ambiciózní asistentky ředitele Sabriny, která cítí, že její biologické hodiny již bijí na poplach. Rozhodne se ulovit svého šéfa Zikmunda. Strhne tak lavinu událostí, která postupně smetává všechny aktéry příběhu. Počínaje bezelstnou Zikmundovou partnerkou Violou a poživačným stárnoucím hipíkem, fotografem Bakchusem, přes naivního Jarouška a jeho manželku, barmanku Messalinu, až po zmatenou pannu Kristýnu, otrlou studentku medicíny, přivydělávající si prostitucí - Kleopatrou a pak překvapivě i zdánlivě neprůstřelného bohéma, rockera Adama.

Devět rozdílných charakterů se svými potřebami a touhami rozpoutává na filmovém plátně hru, která se zpočátku jeví jako komická fraška, ale postupně z ní začíná mrazit v zádech. Divák je miluje i nenávidí zároveň, protože každý má šanci najít ve filmu moment, ve kterém pozná sám sebe.

Chcete mít lásku za každou cenu? Tak plaťte! Účet však bývá dosti překvapivý ...O hercích

Franco Nero
obrazek Narodil se 23. listopadu 1941 ve znamení Střelce v San Prospero u Parmy, v Itálii. V šesti letech poprvé hraje divadlo ve školním představení Chlapci z Pavelské ulice. Jako chlapec aktivně sportoval, hrál fotbal, účastnil se desetibojů. V dospívajícím věku začal organizovat ochotnické divadlo, ve kterém sám účinkoval, zpíval operním sboru a ve vlastní jazzové kapele Gli Uragani. Studoval ekonomii na Milánské univerzitě poté prodával knihy. Storarem (The Last Emperor, Tucker) společně vytváří nízkorozpočtové dokumenty. "I přes naše bídné poměry se nám podařilo získat stálý přísun práce", vzpomíná Nero. "Tehdy jsem si ještě nebyl jistý volbou povolání a tak jsem zkoušel různé druhy práce, včetně asistenta kameramana a osvětlovače" Uplatňoval se v italských filmech jako epizodní herec.

Téměř čtyřicet let představuje Franco Nero jednu z nejvýraznějších hereckých osobností mezinárodní filmové scény a do dnešního dne nevykazuje žádné známky zvolnění svého pracovního nasazení. Důkazem je nepřeberné množství světových i evropských ocenění různého druhu svědčící o jeho trvalém postavení ve filmu i televizi.
Výborná znalost jazyků, zejména angličtiny zajistila tomuto ostřílenému cestovateli stálý přísun práce. Teď například navštíví Austrálii, kde ztvární hlavní roli v šestihodinovém mini seriálu "Policejní soudce" (The Magistrate). "Rád riskuji a měním role", říká. "Mluvím různými jazyky a pracoval jsem s lidmi mnoha různých národností."
Aktivně materiálně podporuje vesnici opuštěných dětí poblíž Říma a pro tuto charitativní organizaci natočil se svým synem Carlem Gabrielem píseň Cambierà (Změníme svět). Videoklip k této písni vytvořili jeho přátelé Vittorio Storaro a Luigi Bazzoni (1986).

Eva Elsnerová
obrazek Narozena 16. listopadu 1973 v Teplicích. Kromě gymnaziálního studia se věnovala sólovému i sborovému zpěvu (pěvecký sbor Iuventus cantans, folklórní skupina Trdlo, hostování ve folkové skupině Kamelot), hrála na klavír, flétnu, tančila, sportovala. Jako patnáctiletá se seznamuje s divadlem - externě hraje a posléze hostuje ve Východočeském divadle v Pardubicích (V+W: Sever proti jihu, Kat a blázen, V. Vančura: Markéta Lazarová atd,). Studovala pražskou DAMU a hostovala v Národním divadle (Shakespeare: Zimní pohádka, Euripidés: Médea, Ibsen: Peer Gynt, Syne: Hrdina západu atd.). Po absolutoriu se stává členkou divadelního spolku Kašpar, kde působí až dodnes. Odehrála zde v hlavních i menších rolích desítky představení (Za vším vězí ďábel, Sestup Orfeův, Třináctery hodiny, Štědrý den, ...). Hostovala v divadle Na Prádle (Pohleď, a budeš udiven), účinkovala na Letních Shakespearovských slavnostech (Marná lásky snaha, Král Lear), příležitostně se věnuje dabingu, zpívá, občas trénuje akrobacii.
Role Sabriny ve filmu Juraje Jakubiska Post coitum, je její první velkou filmovou příležitostí.

Richard Krajčo
obrazek Narozen 1. června 1977 ve znamení Blíženců. Veškerý volný čas trávil na fotbalovém hřišti, kam utíkal před šikanou spolužáků. Diagnóza: příliš odlišný. V roce 1993 založil punkfolkové trio THE Kryštof. Studoval na VŠ, fakultu informatiky. Po zdařilém konkurzu v roce 1998, začal moderovat hitparádu české televize Medůza. O rok později první angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Role na uvítanou - Hamlet (nejmladší Hamlet v dějinách českého divadla). V roce 2000 získal Cenu Alfréda Radoka v kategorii talent roku.
Na předávání cen popularity český slavík bojkotuje s kapelou vystoupení na playback v TV Nova. Díky tomu je jeho skupina i osoba na několik měsíců na TV Nova nežádoucí. Natáčí první televizní inscenace. V roce 2002 získal pět nominací na výroční ceny Akademie populární hudby. Skupina ceremoniál bojkotuje a v přímém přenosu prostřednictvím manažerky otevřeně a ostře napadá TV Nova, která přenos vysílá. Richard je díky svým názorům označen za "levičáka a rebelanta". Téhož roku na podzim vychází druhé album a Kryštof si opět odnášejí čtyři nominace na české Grammy - Anděly. Na Silvestra natáčí s F. A. Brabcem čtyřiadvacetihodinový "výkřik" Krysař.

Lucie Vondráčková
obrazek Narozena na MDŽ v roce 1980 ve znamení Ryb, v muzikantsko-intelektuálské rodině překladatelky Hany Sorrosové a hudebníka Jiřího Vondráčka (díky dědovi Pedrovi proudí v jejich žilách česko-ecuadorská krev). Hraje v televizním seriálu Území bílých králů, vystupovala i v Národním divadle, ve hře P. Claudela Saténový střevíček. V roce 1993 vydává svoje první, dětské písničkové album Marmeláda, za které obdrží zlatou i platinovou desku, studuje jazyky. Hraje v televizním filmu Vikingové z Bronských vršků, za který dostala cenu Zlatý dudek za nejlepší herecký výkon na Festivalu v Ostrově n.Ohří. Studuje v 5. ročníku FFUK kulturologii, nazpívala CD Mayday. Miluje kočky, pruhovaná trička a huňaté svetry.

Mahulena Bočanová
obrazek Narozená 18. března 1967 ve znamení Ryb, otci architektovi, který stavěl ambasády po celém světě a matce modelce a krasobruslařce s tváří Sofie Loren. Tudíž jejím otcem není režisér Hynek Bočan. Brzy si začíná uvědomovat, že její rodina je poněkud atypická v oné krásné, komunistické vlasti. Touží bydlet v paneláku, chodit do pionýra a na tělocvik nosit modré trenýrky a bílé tričko. Její maminka to však komentuje slovy: "Jen přes moji mrtvolu. Naše rodina nebude podporovat ty jejich komunistický manýry!" Nosí do školy džínový obleček a tričko s americkou vlajkou a trpí jako zvíře. Touha zapadnout a splynout s davem je ta tam. V období puberty s hrůzou zjišťuje, že ji poprsí narostlo o něco víc než ostatním a v pase má najednou o 20 cm míň. Takto vybavena vplouvá do světa umění. Nastává období utrpení, kdy ji režiséři chtěli ve svých filmech svlékat. Odmítá, což jeden nejmenovaný národní umělec komentuje slovy: "Když chce být herečka a nechce se svlékat, ať jde pracovat na poštu!" Rozhodne se, že na poštu je ještě času dost, a že se raději bude pilně věnovat divadlu.
Už při škole hraje v Národním divadle, kde pak zůstává dva roky. V roce 1987 nastoupila do Činoherního klubu, kde hraje dodnes. Zažila zde nádhernou éru revoluce 1989, stála na jevišti s pány Hrušínským, Abrhámem, Čepkem. Procestovala s divadlem kus světa. "Díky velmi kamarádské atmosféře jsem se lehčeji smířila s tím, že když je potřeba se v představení svléknout do prádla či plavek, tak to hraju já", říká, "ale nutno podotknout, že jsem měla možnost hrát i spoustu krásných rolí a to zcela oděná".
Posledních šest let (1997 - 2003) ještě hraje v soukromém divadle "Háta", které navštívilo a neuteklo 500 000 diváků. Divadlo hraje od svých 18 let, téměř denně (s výjimkou tří let na Kypru, což byl pubertální útěk od reality). Lidí se bojí daleko míň, je smířená s tím, že příliš nesplývá.
"Chápu, že nic není zadarmo", prozrazuje. "Za největší úspěch svého života považuji to, že jsem to všechno se svou absolutní absencí sebedůvěry přežila, a že jsem potkala svého muže a s ním přivedla na svět dceru Marinu. Jsem velmi šťastná matka dvouleté dcery. Prý je po mně. To má fajn."
A protože odříkaného chleba největší krajíc, po pěti letech je v Čechách obsazena do filmu Post coitum, s nadějí, že svlékat se budou ty mladší.

Jiří Langmajer
obrazek Narozen 3. června 1966 ve znamení Blíženeců v muzikantské rodině v Plzni, je ženatý a dvě dcery. Seznámil se se životem v metropoli díky studiu na hudebně- dramatickém oboru pražské Konzervatoře. Zpívá, hraje na housle, kytaru, violu, stepuje, plave, lyžuje, jezdí na koni. Režisér Smyczek ho obsadil do TV seriálu Třetí patro. Následují "otazníkové" filmy Copak je to za vojáka? a Proč?.
Přes zákaz produkce absolvuje čtyři seskoky padákem z výšky 1 km - jen zázrakem se mu nic nestalo. Z toho důvodu za půl roku skáče bungee jumping z 54 m ...
V roce 2003 v rámci Shakespearovských slavností přijal roli Hamleta, kterého odehrál celkem 45 krát. Celkový počet jeho odehraných divadelních představení činí jenom za tento rok 236! "Normální člověk by tohle nedělal", říká. Natočil dvě TV inscenace - detektivku Vrah jsi ty a s Vlastou Chramostovou si zahrál ve filmu PF 77. Divadelní angažmá: krátce Divadlo na Vinohradech, věrně Divadlo pod Palmovkou (Peer Gynt - hraje 10 let/180 repríz, Caligula - 5 let/120 repríz, Amadeus - 4 roky/110 repríz, Ubohý vrah - nominován na Cenu Thálie za Nejlepší mužský herecký výkon, zatím poslední jeho role je Sofoklův Oidipus...), hostování: Národní divadlo, Hudební divadlo v Karlíně, Černé divadlo, Viola (s Miroslavem Moravcem hraje životní příběh Jeana Cocteaua a Jeana Maraisa - ve hře Modrý anděl) atd.

O tvůrcích

Juraj Jakubisko
obrazek Narozen 30. dubna 1938 ve znamení Býka v slovenské vesnici Kojšov u Košic. Jako malý rád kreslil, maloval, psal básně, komponoval, hrál amatérské divadlo, závodil na kole, běhal, skákal padákem, lítal na větroni. Po skončení UMPRUM byl přijat na pražskou FAMU, odbor režie. Během studií pracoval jako režisér experimentálního divadla Laterna Magika. Svými filmovými experimenty (Poslední nálet, Každý den má jméno, Mlčení, Déšť, Čekání na Godota), sklízel úspěchy na světových studentských festivalech. Prvním celovečerním filmem Kristove roky upozorňoval, že na světě je nová výrazná režisérská osobnost a děsil tím nejenom politickou garnituru, ale i své starší kolegy.
Komise Slovenské filmové tvorby mu zakazuje natáčet filmy z následujících důvodů: "Komisi je známé, že na FAMU patřil mezi nejúspěšnější posluchače a tam zřejmě začíná jeho, na naše poměry výjimečná, cesta mladého tvůrce, na které se nestřetl s žádnou překážkou. To je v umění natolik nezvyklý případ, že musí vzbuzovat obavy o zdravý vývin takového umělce, občana a člověka. Z hlediska profese a nejmarkantnějších estetických žánrů v současné kinematografii nechce komise pochybovat o talentu jmenovaného.
V roce 1979 po prvním mezinárodním úspěchu (po dlouhé době povoleného) filmu Postav dom, zasaď strom na festivalu v Amsterdamu, se snímek ocitne na seznamu zakázaných filmů a režisér znovu dostává zákaz točit. 9. února 1985 se oženil s Deanou Horváthovou s podmínkou zplození syna. Téhož roku je přání splněno. Následně režisér utíká z manželského lože a natáčí film Perinbaba v hlavní roli s Juliettou Massini, manželkou Federica Felliniho.
Českoslovenští filmoví novináři zvolili za Nejlepší film 80. let filmové dílo Tisícročná včela. Po 22ti (!) letech dokončuje film Dovidenia v pekle, priatelia. Dobrovolně a s velkým nadšením obsazuje do svého nového filmu Lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý také svojí choť. V roce 1993 se stěhuje i s rodinou do Prahy.
V USA získává Cenu za výjimečné výsledky v uměleckém filmu (MFF Denver, Colorado), Cenu za nejlepší režii (MFF San Diego) a Maverick award, cenu umělecké osobnosti roku. V roce 1999 se stává členem Evropské filmové akademie. V roce 2000 je oceněn jako Nejlepší slovenský režisér 20. století. Za významný přínos k rozvoji filmového umění získává Zlatou pečeť jugoslávské kinotéky. Roku 2001 je jmenován docentem FAMU, získává Cenu za celoživotní uměleckou činnost Masarykovy akademie umění. Za dlouholetý umělecký přínos získává Cenu ČFTA - Českého lva. Natočil zatím třináct celovečerních hraných filmů. Všechny byly prezentovány na tuzemských i zahraničních festivalech a celkem získaly více než osmdesát ocenění. V roce 2003 z rukou prezidenta SR R. Schustera přebírá Nejvyšší státní vyznamenání Slovenské republiky PRIBINOV KRÍŽ, II. třídy.

Deana Jakubisková-Horváthová
obrazek Narozena 11. března 1958 v ex-povstaleckém středisku Banská Bystrica na Slovensku. Už jako malá se chtěla stát herečkou. Potupně nastupuje na gymnázium, kde jsou její herecké sklony tvrdě ubíjeny. V roce 1977 opouští rodinné zázemí a proti vůli celé rodiny nastupuje na studium herectví. Je tou, která nejvíce vytěžuje pedagogy svými kázeňskými přestupky, které jsou mužskou částí sboru i nadále tolerovány. V posledním ročníku bratislavské VŠMU obdrží Cenu Rektora "Za vynikající výsledky na studiích VŠ. Dostává angažmá v Slovenském národním divadle, kde setrvává dvanáct divadelních sezón, v průběhu kterých odehraje dvacet hlavních rolí.
Kromě jiného si střihne hlavní roli v televizním seriálu Povstalecká historie. V roce 1983 se vypočítavě rozhodne vdát za nejlepšího slovenského režiséra. Za těžce vydřené devízy svého muže pak kupuje dům s nápisem "Zde byla upálena poslední čarodějnic." (což reinkarnační experti označují jako návrat k sobě).
Kromě jiných ocenění získává Cenu za největší umělecký přínos na MFF v Montrealu. V roce 1999 rozhodne se natočit básničky K. J. Erbena, což je ve filmových kruzích komentováno jako "zoufalý pokus dramatické herečky předem odsouzený k neúspěchu". Filmoví profesionálové odhadují návštěvnost na 5000 diváků. V roce 2000 točí film Kytice. Kytice lámou rekordy v divácké návštěvnosti. Pak zmateně a naivně cestuje po celém světě a hledá koproducenta pro manželův film Třetí pohlaví, protože se rozhodla pro rozpočet kolem 20.000.000 USD, navýšený o honorář hvězd typu Brada Pitta a Nicolase Cage.
Jakubisko film má autorská a marketingová práva k patnácti kvalitním filmům, vydává filmografii Juraje Jakubiska na DVD i VHS, stává se první produkční společností na celém území bývalého Česko-Slovenska. Vypočítavě se rozhodla aby její manžel režíroval film mladého scenáristy Marcela Bystroně Post coitum s Frankem Nerem a předními českými herci v hlavních rolích ...

Podobné filmy

Můj auťák Brouk
(Herbie: Fully Loaded) Po úspěšné maturitě dostane Lindsay Lohan od svého otce Michaela Ke...
dnes 09.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tajemství mého úspěchu
(The Secret of My Success) Poslíček nebo manažer. Obě role Michael J. Fox úspěšně zvládá. ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Chvění I
(Tremors I) Kevin Bacon a Fred Ward náhodou objeví několik mrtvol a pak jsou napadeni obro...
dnes 22.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 16. 1. 2019 Svátek má Ctirad
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz