fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 843 hlasů
7.2 10 843
film / komedie, mysteriózní, USA, , 99 min., od 12 let
The Trouble with Harry

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:39Velmi černá komedie z dílny mistra napětí Alfreda Hitchcocka, ve které mají všichni zúčastnění jeden jediný problém. Harryho. Tedy přesněji řečeno mrtvolu Harryho.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Veľmi inteligentne napísané. Prvá hodina je z pohľadu dialógov doslova dokonalá. No, a i keď v záverečnej tretine tvorcovia spustili nohu z pedálu, ja tú štvrtú za odľahčene podanú story, svojsky sarkastickým spôsobom, aký bude pre Hitchcock-a zrejme príznačný, predsa len dám.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Potíže s Harrym

obrazek
Poněkud neobvyklý příběh se odehrává v idylickém venkovském prostředí ve Vermountu. Je krásné podzimní jitro a malý Arnie Rogers se toulá po lese. Náhle zaslechne tři výstřely a objeví tělo mrtvého muže. Sotva se rozběhne domů, objeví tělo také vysloužilý kapitán Albert Wiles, který se toho rána vydal na lov zajíců. Pozná v mrtvole Harryho a domnívá se, že ho nešťastnou náhodou zabil při lovu. Než stačí tělo zakopat, vyruší jej slečna Gravelyová, stará panna na procházce a Arnie, který se vrátil se svou matkou Jennifer. Ta v mrtvole pozná svého manžela a také je přesvědčena, že ho zabila. Než se kapitánovi podaří tělo pohřbít, objeví ho také další lidé.
obrazek
Tulák, který mu ukradne boty, roztržitý doktor Greenbow a neúspěšný abstraktní malíř Sam Marlowe, který si pořídí několik jeho skic. Kapitán, vyčerpaný neustálým čekáním, se Samovi přizná a ten mu ze soucitu pomůže tělo zakopat. Potom však kapitán zjistí, že jeho kulka zasáhla zajíce, a tak se ti dva rozhodnou Harryho opět vykopat. Exhumace potvrdí, že opravdu nebyl zastřelen. Jenže to už se na scénu vrátí slečna Gravelyová a přizná se kapitánovi, že to ona Harryho zabila. To ráno, když ji obtěžoval, praštila ho po hlavě podpatkem své holínky. Nakonec se dohodnou a tělo opět zakopou. Zdaleka však není trampotám s mrtvolou konec. Šerif Calvin Wiggs totiž zatkl podezřelého tuláka a teď hledá pohřešovanou mrtvolu, do vesnice přijel milionář, který chce koupit Samovy obrazy a Sam, ucházející se o Jennifer, se ocitne v podezření z vraždy, když Calvin objeví jeho skicy.
obrazek
A jako by to nestačilo, Jennifer si uvědomí, že potřebuje mrtvolu, aby prokázala své vdovství a mohla si vzít Sama. S pomocí kapitána a slečny Gravelyové mrtvolu Harryho opět vykopou a nyní už značně umazané tělo dopraví k Jennifer domů, aby jej trochu upravili. Tady je nejprve vyruší šerif Calvin a poté doktor Greenbow, který konečně určí příčinu smrti Harryho jako infarkt. Všem se uleví a společně se rozhodnou odnést tělo zpět do lesa, kde ho má podle přesných instrukcí malý Arnie znovu najít. Zkrátka a dobře, vůbec nic se nestalo.


Podobné filmy

Dave
Zkuste prožít pár hodin v prezidentově křesle jako jeho dvojník a přitom neztratit rozvahu...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Americká krása
(American Beauty) Prohlédněte si ji zblízka. Kevin Spacey a Annette Beningová v hlavních r...
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Medailón
(The Medallion) Členové Interpolu v čele s Lee Evansem pátrají po nebezpečném zločinci, kt...
zítra 09.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 22. 7. 2019 Svátek má Magdaléna
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz