fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

78% 1006 hlasů
7.8 10 1006
sci-fi, USA, , 87 min.
The Man from Earth

Režie:
Herci: , , , , , více...
Může existovat nesmrtelnost? A pokud by existovala, byla by darem, nebo prokletím?
Poté, co se uznávaný vysokoškolský profesor historie John Oldman rozhodne k nečekané rezignaci na svůj post, schyluje se k rozlučkovému večírku na odlehlé chatě na samotě. Právě na této party chce také profesor svým nejbližším přátelům vysvětlit příčiny zkratkovitého počínání. Jak se ale záhy ukáže, odůvodnění není zdaleka tak prozaické, a už vůbec ne snadno stravitelné. Oldmanova slova všechny zaskočí. Profesor totiž tvrdí, že hlavním důvodem jeho odchodu je nesmrtelnost. Prý je na světě již čtrnáct tisíc let a každých deset roků musí měnit své působiště, aby jej nevypátrali nesprávní lidé. Nikdo mu pochopitelně nevěří, a tak brzy začne intelektuální, emocemi nabitá historiografická přestřelka vedená ve snaze prokázat profesorovu lež. Jenže trhliny nepřicházejí. A všechny dosavadní jistoty se začínají pomalu hroutit. Vynikající, značně originální a především myšlenkově chytlavé minimalistické sci-fi natočil v roce 2007 režisér Richard Schenkman.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Podľa mňa určite jeden z najoriginálnejších nápadov aký som kedy u filmu zažil...je to čistá konverzačka...áno...ultra-lacné a natočené niekde na malej chate za jeden deň...film má ale svoje čaro ukryté v dialógoch...v tom čo si divák domyslí...v tej očarujúcej hudbe...v tom filme je čaro vďaka ktorému som veril,že dotyčný je tu viac ako 14 000 rokov...cítil som tie veky a tú ďaleku minulosť....kládol som si otázku prečo tak dlho žil ? prečo on ? a je sám ? toto všetko je v miernych dávkach vo filme citlivo ukryté...nikdy nebol film tak intelektuálne na maxime ako toto minimalistické veľdielo !!!
Film nikdy nebol oficiálne odabovaný...čo je hanba všetkým spoločnostiam....chvalabohu sa našla parta amatérov ktorý túto perlu dali do češtiny. Skúste tu : https://www.youtube.com/watch?v=YXY6PWZr0fY
Všechny komentáře k filmu 37+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 6. 3. 2015 Svátek má Miroslav
  Vyhrávej v casino.cz    Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz