fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoarchiv    Podobné filmy    

film / pohádka, Česká republika, , 80 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


ArchivPohádkové dobrodružství, v němž mladý rytíř a jeho starostlivý otec překonají řadu nástrah, porazí zlého černokněžníka, vysvobodí princeznu, najdou lásku a především cestu jeden k druhému.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jsem rozpolcená, jak hodnotit, protože i samotná pohádka mi připadala rozpolcená. Děj asi netřeba popisovat, když na Štědrý večer viděla pohádku třetina národa :-) Po docela dobrém úvodu jsme se dostali k rozvleklé části putování, kde nás od čaroděje posílají k čarodějce - a mně přišlo, že už to pro děti může být zbytečně komplikované, viz např. otcova cesta jeskyní. Zakončení zase dobré a kostýmy se opravdu povedly. Chtělo to ještě trochu zapracovat na scénáři...
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Pravý rytíř

V mnoha pohádkách už to bylo-nebylo: zlý černokněžník unese princeznu a hrdina musí splnit tři úkoly, aby ji zachránil. Napadlo vás někdy, proč to černokněžník dělá? Proč každého, kdo se objeví před jeho hradem, prostě a jednoduše nezabije, nebo v něco nepromění? Proč přistoupí na hru s úkoly a pak ještě dodrží slovo? "Pravý rytíř" je pohádka, která s tímto klasickým modelem, ovšem po svém, pracuje. Hrdinové splněním úkolu nevědomky dají do černokněžníkových rukou moc nad říší víl a musí svou chybu napravit. Postavy jsou typicky pohádkové, a přece mají s dnešními lidmi mnoho společného. Ambiciózní rytíř se vzhlíží ve svém synovi, kterému naplánoval celý život a neustále má potřebu mu říkat, co má dělat. Dokonce ho doprovází do světa, kde na něj dává pozor. Syn by mnohem raději četl knihy, nebo maloval, ale to jediné, co jeho otec uznává, jsou zbraně a boj. Okolnosti oba donutí, aby své postoje přehodnotili, rytíř pochopí, že ne všechno se dá vyřešit mečem a jeho syn si zase uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska krásné princezny a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou. Klasická pohádková stavba, výprava, kostýmy, milostná romance i dobrodružství a v neposlední řadě jemný humor, jímž je příběh protkán, by měl u obrazovek stmelit několik generací. Pohádka se natáčela o letošních prázdninách na více než třiceti lokacích po celých Čechách, namátkou v Jindřichově Hradci, Landštejně, Roštejně, Kestřanech, Hřensku, v Tisé, na Kamenici, na Mostecku v dole ČSA atd. Architektem je Pavel Ramplé, výpravné kostýmy se mimořádně povedly Michaele Hořejší. V pohádce zazní několik originálních písní Ondřeje Ládka (Xindl X) v aranžích hudebního skladatele Petra Wajsara.


Podobné filmy

O víle Arnoštce
Josef Abrhám, Hana Maciuchová, Lucie Vondráčková a Filip Tomsa v pohádce o víle, která s p...
dnes 13.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Čertův švagr
Ondřej Havelka v titulní roli pohádky Boženy Němcové o mládenci, kterému se služba v pekle...
dnes 13.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
O loupežníku Olbramovi
Vladimír Kratina v pohádce o mládenci, který nebyl tím, za koho se vydával (1985). Dále hr...
dnes 15.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 17. 2. 2019 Svátek má Miloslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz