fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 1493 hlasů
6.7 10 1493
film / komedie, akční, krimi, drama, USA, , 100 min., od 12 let
Analyze This
DVD od 13.4.2000 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:09Všechny problémy nedokáže pistolí vyřešit ani mafiánský bos. Mohl by mu pomoci psychiatr?
Newyorský mafián trpící záchvaty úzkosti, hledá psychiatra, kterému by se mohl svěřovat. Terapeut, kterého si vybere je však ještě větší psychická troska než on.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to příjemná a pohodová komedie na kterou se dá koukat.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Přeber si to

obrazek
Paul Vitti je jedním z nejmocnějších gangsterů v New Yorku. Vyrostl v mafiánském světě a byl dobře připraven převzít moc. Učitelem mu byl jeho náhradní otec (jeho vlasní byl, jak jinak, zastřelen), obávaný gangster jménem Manett. Ale v okamžiku, kdy se má konečně stát hlavou rodiny, začne mít Vitti najednou problémy. Nemůže spát; je neustále duchem nepřítomný a vzdaluje se své manželce i dětem. Jeho žena chce vědět, proč se tak změnil a jeho muži jsou nervózní z jeho znepokojivého chování.
obrazek
Skutečnost je však ještě horší, než kdokoli z jeho blízkých tuší - Vitti má záchvaty paniky a vůbec na tom není psychicky dobře. Kdyby ostatní rodiny zjistily, co se v jeho hlavě děje, jak by ho potom mohly nechat šéfovat? Vitti je prostě případ pro psychiatra.
obrazek
Ben Sobol je rozvedený newyorský psychiatr, který se stará o syna a plánuje, že si brzy vezme svoji snoubenku. Je to hodný člověk a milující otec. Jestli má nějaké starosti, potom pouze se svými rodiči, kteří jsou na jeho vkus příliš zahledění sami do sebe. Není divu, jeho otec je velmi úspěsný, médii vyhledávaný a tudíž poněkud domýšlivý terapeut. Ben je stejně jako on cele oddán své práci. Také proto žije celé dny ve světě lidí, kteří si stále na něco stěžují a nemyslí na nic jiného než na své nemoci. Výsledek: Benův život je dost jednotvárný. Tedy alespoň do doby, než nabourá do Jellyho, osobní strážce Paula Vittiho.
obrazek
Vittiho lidé by všechno diskrétně vyřídili (včetně pojištění), ale Ben se nedá odbýt a vnutí Jellymu svoji vizitku, čímž mezi nimi vzniká vztah, který nemají dva řidiči po nehodě, ale doktor a pacient. Pak už stačí jen málo. Paul Vitti se přiznává svým lidem, že si musí sehnat terapeuta a Jelly mu navrhne Bena Sobola. Vitti Sobola ihned vyhledá a požaduje okamžité a úplné uzdravení. S důrazem na slovo okamžité, protože Vittiho čeká důležitá rada, na které se sejdou bossové mafiánských rodin. Těm musí demonstrovat, že má na to být jejch šéfem.
obrazek
Ben Sobol pochopitelně s podobným pacientem nechce mít nic společného. Plánuje si přece tichou svatbu a mírumilovný rodinný život. Vždycky tak chtěl přeci žít. Ale něco v něm mu říká, že by to mohl být ten nejzajímavější případ, jaký kdy měl. Dokázal by to zvládnout? V tom okamžiku už mu není pomoci. Profesionální zájem nad ním zvítězil a není cesty zpět z analytické pohovky. Jaké rady ale poskytnout člověku, který obvykle řeší své problémy pistolí nebo pytlem cementu?


O natáčení

Příběh filmu Přeber si to! se poprvé zrodil v hlavě scenáristy Kennetha Lonergana. Ten ukázal svůj scénář Lenu Amatovi ze Spring Creek Productions, který jej ihned poslal dál - zakladatelům této firmy Paulu Weinsteinovi a Marku Rosenberrovi. Ti byli příběhem ohromeni a ihned navrhli pro roli psychiatra Billa Crystala.
Když mu ukázali scénář, Crystalovi se líbil také. "Myslel jsem si, že to byl skvělý nápad a řekl jsem si, že bych Bena Sobol moc rád hrál. Benův život je nudný a jednotvárný, a když se mu do něj přiřítí největší gangster v New Yorku, cítí to jako výzvu, které se musí chopit, i když se bojí důsledků, ke kterým patří i nebezpečí smrti. Musí proniknout do Vittiho minulosti a uzdravit ho za pár týdnů, aby se mohl postavit svým rivalům na mafiánské schůzi. Navíc tahle schůze je pro ně pro oba životně důležitá, protože pokud Vitty neobstojí, bude zastřelen."
Crystal pokračuje, "Dali jsme látku velmi talentovanému scenáristovi Petru Tolanovi, aby to přepsal a on z toho vytvořil velmi zábavný materiál. Jediný člověk, který mě potom připadal vhodný pro roli Vittiho byl Bob De Niro."
Scénář putoval do Tribeca Productions, takže se na to mohl Robert De Niro se svou partnerkou Jane Rosenthalovou podívat. Líbil se jim. Domluvili si živé čtení spolu s Crystalem a oba se do něj s chutí pustili. "První čtení dopadlo velmi, velmi dobře." říká Weinstein. "Všichni jsme už věděli, že je to úžasně komicky příběh, a že z toho bude také úžasná komedie.
I když je faktem, že podle producentky Jane Rosenthalové, spoluzakladatelky Tribeca Productions, De Niro trochu váhal jestli má tuto roli přijmout: "Bob nevěděl jestli se v tomhle filmu nebude tak trochu sebeparodovat." Nicméně, De Niro se nakonec rozhodl kladně: "Řekl jsem si že přišel čas, kdy si ze sebe udělám tak trochu srandu."
V okamžiku, kdy se režisérem filmu stal zkušený Harold Ramis, nebylo co řešit. "Napsal jsem čtyři body, kterých se film dotkne jako základních Vittiho problémů: strach, zármutek, hněv, vina. Bob, Billy a já jsme o nich diskutovali. Shodli jsme se, že nejspíš tyto body by hledal terapeut ve Vittiho případu. Také jsem jim řekl, co chci tím filmem říci a to, že pokud člověk chce zlomit kruh násilí, musí se naučit ovládat tyto body už zamlada. Mnoho mladých lidí chodí kvůli tomu do gangů a to jen proto, že nedokáží ovládat tyto svoje problémy. A náš hrdina Paul Vitti se je rozhodne zkrotit. Ano tento film je komedie, ale to neznamená, že musí postrádat smysl. "A tohle, jak se ukázalo, bylo to, co Boba a Billa na filmu nejvíce přitahovalo. Nám to také tak připadalo a věřili jsme si, což byl dobrý začátek."

O hercích

Robert De Niro
Je jedním z nejslavnějších herců současného Hollywoodu. Svou kariéru filmového herce zahájil snímkem Briana De Palmy The Wedding Party. Do roku 1973 De Niro získal dvakrát New York Film Critics Award za nejlepší vedlejší roli za Bang the Drum Slowly a za film Martina Scoreseho Špinavé ulice.
V roce 1974 De Niro získal cenu Academy Award za vedlejší roli Vita Corleoneho v Kmotrovi II. V roce 1980 získal druhého Oscara za hlavní roli ve filmu Zuřící býk natočeném režisérem Scorsesem, kde hrál boxera Jakea La Mottu. De Niro získal další čtyři nominace na cenu Academy Award: za roli Travise Bicklea ve Scorseseově Taxikáři, ve filmu Michaela Cimina Lovec jelenů, ve filmu Čas probuzení Penny Marshallové, kde hrál psychicky nemocného pacienta a roku 1992 za roli Maxe Cadyho v Scorseseově stejnojmenném remaku Mysu hrůzy.
Působivý a vzácně vyrovnaný výčet jeho filmů zahrnuje dále tituly jako: Král komedie, Mise, Angel Heart, Neúplatní, Půlnoční běh, Jack-dýka, Noc a město, Příběh z Bronxu (sám ho režíroval), Casino a další.

Billy Crystal
Má za sebou jednu z nejzajímavějíších a nejpestřejších kariér ve filmové branži. Uznání získával jako herec i jako režisér, jako scenárista i producent. Byl komikem i moderátorem - což geniálně skloubil při několika uváděních oscarového večera. Billy Crystal vyrostl na Long Islandu obklopen hudbou, jeho rodina vlastnila a řídila legendární značku Commodor a obchod s muzikou. Jeho otec produkoval koncerty těch nejlepších jazzových kapel.
Před studiem na vysoké škole založil divadelní soubor zaměřený především na komedii a psal pro něj skeče, kde často používal charaktery osob, které poznal ve svém okolí. Poté, co vystupoval jako pódiový komik a sklízel úspěchy se svými pořady The Billy Crystal Comedy Hour a Billy Crystal: Midnight Train to Moscow, získal vlastní seriál Soap, kde hrál první otevřeně homosexuální postavu v americké TV. V průběhu let 1984-85 se setkal s ohromným úspěchem v oblíbené TV show Saturday Night Live, kde vytvářel nezapomenutelné postavy jako Fernando a Willie the Masochist a také předváděl klasické imitace Sammyho Davise Jr.
Mimoto Billy Crystal pro televizi produkoval sérii HBO nazvanou Session.
Na stříbrném plátně se prosadil takovými filmy jako Se strachem v zádech, Vyhoď mámu z vlaku, Dobrodruzi z velkoměsta I, II nebo nedávno Otec a otec. Superúspěšné Dobrodruhy z velkoměsta navíc sám vytvořil a produkoval. Režíroval také snímek Bláznivá show.
Crystal dále režíroval a hrál ve filmu s Debrou Wingerovou Zapomeň na Paříž a v poslední době se objevil například v Hamletovi Kennetha Branagha; v remaku francouzské komedie Otec a otec, kde hrál společně s Robinem Williamsem; a v romantické komedii Můj obr (částečně se natáčela u nás), kterou také produkoval.
Crystal třikrát moderoval Grammy Awards a televizní Oscary dokonce šestkrát. Získal pět krát Emmy Award, šest krát American Comedy Award a sedm krát CableACE Award, ze kterých měl největší radost, protože každá byla z jiného oboru. Jako aktivista za lidská práva, se zúčastnil moderování všech osmy Comic Relief s Robinem Williamsem a Whoopi Goldbergovou.

Lisa Kudrowová
Získala letos Emmy za Phoebe na NBC-TV v komediálním seriálu Přátelé. Třikrát byla nominována na Emmy, na Golden Globe a Screen Actor's Guild Award za svou práci na TV show. Lisu Kudrowovou bylo možno vidět v poslední době ve filmech Clockwatchers a kritiky i diváky dobře přijatém filmu The Opposite of Sex. Předtím hrála s Mirou Sorvinovou v komedii Romy and Michele's High School Reunion. Hrála také ve filmu Alberta Brookse Mother.
Narodila se a vyrostla v Kalifornii, navštěvovala universitu Vassar a získala bakalářský diplom v oboru bilogie. Chtěla pracovat se svým otcem v medicíně, ale když se vrátila do Kalifornie, její potřeba hrát zvítězila. Za pomoci svého kamaráda herce a komika Jona Lovitze, začala studovat improvizaci s Cynthií Szigetiovou a s Ianem Tuckerem. V roce 1989 se stala členem losangelské skupiny, The Groundlings. Kundrowová získala monoho fanoušků svými rolemi ve dvou skvělých televizních serálech: Phoebe v Přátelích a Uršuly v Mad About You.

Chazz Palminteri
Získal vysoké ocenění Academy Award za film Woodyho Allena Výstřely na Brodwayi. Jeho pojetí Cheecha, gangstera s nečekanými znalostmi dramatu mu vyneslo cenu Independent Spirit Award za nejlepší vedlejší roli, nominaci na Screen Actor's Guild Award a American Comedy Award.
Palminteri je nejlépe znám z filmu Příběh z Bronxu, který si sám napsal a zahrál ho na divadle v Los Angeles zcela sám, bez jakýchkoli jiných herců. Potom odjel do New Yorku, kde jej hrál několik měsíců a měl stále vyprodáno. Za scénář i svoje herecké zpracování získal nominaci od New York Outer Critics Circle.
V New Yorku pak dokončil adaptaci Příběhu z Bronxu pro film a čekal na nabídku, která by mu pomohla proslavit se I na stříbrném plátně. Brzy dostal šanci hrát s Robertem De Niro, který si vybral jeho scénář jako svůj režijní debut. Za svůj herecký výkon v druhé vlastní hře Faithful získal Los Angeles Dramologue Award. Napsal její filmovou verzi a hrál v ní s Cher a Ryanem O'Nealem.
Palminteri také hrál s Marisou Tomeiovou a Angelicou Hustonovou ve filmu The Perez Family a s Gabrielem Byrnem, Kevinem Spaceym a Stephenem Baldwinem ve filmu Obvyklí podezřelí, s Davidem Carusem a Lindou Firentinovou ve filmu Williama Friedkinina Jade, s Nickem Noltem a Johnem Malkovichem ve filmu Leea Tamahoriho Boss a v Ďábelské lsti se Sharon Stoneovou a Isabellou Adjaniovou.
Palminteri právě dokončil práci s Anthonym Drazanem na filmu Hurlyburly, ve kterém hraje se Seanem Pennem, Kevinem Spaceyem, Garrym Shandlingem, Meg Ryanovou, Robin Wrightovou Pennovou a Annou Paquinovou. Palminteri hodlá brzy realizovat svůj režijní debut podle vlastního scénáře The Wanderer, který vypráví příběh o rock and rollovém zpěvákovi Dionu DiMucciovi. Dále se objeví ve filmu HBO Excellent Cadavers o slavném sicilském soudci a bojovníku proti mafii Giovannim Falconem.

O tvůrcích

Harold Ramis
Je vysoce ceněn pro svůj jedinečný talent v psaní, režii, produkci a hraní, který propůjčil mnohým z nejlepších komedií všech dob.
Narodil se v Chicagu a získal bakalářský titul na Washington University St.Louis. Vrátil se tam v roce 1993 aby zde získal doktorát umění. Začal ve známém divadle Second City 1969, při zaměstnání jako pomocný redaktor v časopise Playboy. V roce 1974, se přestěhoval do New Yorku, aby pomohl psát a také se herecky zúčastnit The National Lampoon Show. V Roce 1976 byl Ramis hlavním scenáristou a hercem této superúspěšné show.
Průlom do Hollywoodu přišel roku 1978, kdy si společně s Dougem Kennym a Chrisem Millerem získali diváky i kritiku komedií The National Lampoon's Animals House."Ramis už potom psal pouze hity. Společně s Ivanem Reitmanem (producent Animal House) vytvořili takové hity jako Meatballs, Stripes a především Krotitele duchů I, II. Ramis ve všech třech posledně jmenovaných filmech také hrál.
Ramis režijně debutoval komedií, na které se také podílel jako scenárista, nazvanou Caddyshack s Billem Murrayem, Chevym Chasem a Rodneym Dagerfieldem. Následovala Bláznivá dovolená, velmi populární komedie, kterou opět sám režíroval a ve které hráli Chevy Chase a Beverly D'Angelová. Dále režíroval a spolunapsal Club Paradise s Robinem Williamsem a Peterem O'Toolem a téhož roku spolunapsal a produkoval film Back to School. Ramis se také objevil spolu s Dianou Keatonovou v rodinné komedii Baby Boom, což byl vlastně jeho další debut, protože tento film sám nenapsal, neprodukoval ani nerežíroval a pouze v něm hrál.
Mimo to se objevil ve snímku Stealing Home s Jodie Fosterovou a Markem Harmonem nebo ve snímku Jamese L. Brookse Lepší už to nebude, kde hrál po boku Jacka Nicholsona a Helen Huntové.
Ramis také režíroval, produkoval a spolunapsal komedii Na hromnice o den více, kde hráli Bill Murray a Andy MacDowellová; režíroval Stuart Saves His Family, s Laurou San Giacomovou; a režíroval, spolunapsal a koprodukoval komedii Jako vejce vejci s Michaelem Keatonem a opět Andie MacDowellovou.

Peter Tolan
V poslední době napsal komedii pro Warner Bros. s Jackem Lemmonem Jamesem Garnerem Mí drazí Američané. Pro televizi vytvořil a produkoval Style and Substance, s Jean Smartovou a Nancy McKeonovou, vytvořil a produkoval The George Wendt Show a dále produkoval tři sezóny seriálu Murphy Brown a několik dílů Kutila Tima.

Stuart Dryburgh
Byl nominován na Academy Award, British Film Academy Award a na American Society of Cinematographers Award za svou práci na filmu Jane Campionové Piáno. Dále získal Los Angeles Film Critics Award a cenu od Australian Film Institute. Dryburgh v poslední době točil film Boba Rafelson Poodle Springs, který produkovalo Mirage Enterprises pro HBO. Mimo to natočil filmy jako Portrét dámy, Lone Star, The Perez Family, Once Were Warriors a snímek Jane Campionové An Angel at My Table, za který získal New Zealand Film Award.
V televizi natáčel pilotní díl seriálu HBO Sex in the City. Jeho další televizní tvorba zahrnuje seriály Ray Bradbury, Space Knights, Jewels Dahl a Sense of Place.
Narodil se na Novém Zélandu, navštěvoval Auckland University. Mezi jeho další filmy patří: Mighty Civic, Tender Bending, Hey Paris, Leading Edge, Haka a Drum Sing. Natočil také reklamu na Ocean Spray, Sprite a protikuřácké varování.

Podobné filmy

Zrcadlový princ
(In a Class of His Own) Školník Richi Donato je u všech oblíbený, děti se mu svěřují a vše...
dnes 11.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tom Horn
Steve Mc Queen je slavný stopař, který pracoval pro americkou vládu v indiánských válkách....
dnes 13.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vy nám taky, šéfe!
Podnikatel Václav Vydra chce nechat zkrachovat úspěšnou reklamní agenturu, proto najme zam...
dnes 15.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 21. 3. 2019 Svátek má Radek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz