fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

63% 1135 hlasů
6.3 10 1135
komedie / krimi / romantický, USA, , 123 min., od 11 let
Heartbreakers / Breakers / The Breakers / heartBREAKeRS
Kinopremiéra v ČR 17.10.2002, DVD od 26.5.2003 MagicBox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:01Zlomí vám srdce a seberou peněženku.
Angela Nardino právě řekla před oltářem své "ano" sukničkářskému majiteli autoopravny Deanu Cumannoovi. Svatební noc se její vinou moc nevyvede a proto pouhých sedmnáct hodin po obřadu novomanželka přistihne Deana s jeho sekretářkou Wendy. Okamžitý rozvod stojí nevěrníka 30 000 dolarů a pěkný nový vůz. Nemůže tušit, že se stal obětí podvodu: Angela se ve skutečnosti jmenuje Max Conners a roli Wendy sehrála její dcera Page. Společně tvoří perfektní rodinný tým, který si získává obživu cynickým sváděním a ruinováním bohatých mužů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Matka s dcerou podvodným vztahem okrádají bohaté muže. Tak tento námět hodně připomíná český snímek ‘Světáci’. Jiřinu Šejbalovou v roli matky a její tři dcery si musí vybavit naprosto každý. V tomto americkém snímku to mají obě velmi dobře promyšlené a pracují v týmu. V hlavní roli Sigourney Weaver a Jennifer Love Hewitt a když se na ně mužské oko podívá, není divu, že se jim daří. V mužských protipólech jsou Gene Hackman coby velice odpudivý silný kuřák a Jason Lee v podobě lehce naivního mladíka. Snímek je zábavný v celé své koncepci a je v podstatě určen pro každou věkovou hranici. Každý si tu pro pobavení najde to své a není toho málo. Romantický podklad příběhu přidává další rozměr a určitý dějový vývoj. Svým způsobem je to celkově poněkud hloupé, ale divácký zážitek přináší a to jde především.
Všechny komentáře k filmu 29+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Před svatbou ne!

obrazek
Od svatby ještě neuplynulo čtyřiadvacet hodin a Angela už našla svého novomanžela, majitele autoservisu Deana Cumanna v posteli se sekretářkou Wendy. Není divu, že rozvod byl rychlý a odstupné pro zhrzenou ženu tučné. Jenže vzápětí se ukáže, že všechno je trochu jinak. Angela a Wendy jsou totiž ve skutečnosti Max a Paige Connorsovy, matka s dcerou, které tvoří sehraný pár sňatkových podvodnic. Matka svádí vytipované bohaté muže a dcera je po svatbě vláká do postele, což se stává důvodem pro rychlý vždy bohatě odškodněný rozvod. Page se sice netají úmyslem trhnout se a začít pracovat na vlastní pěst, jenže poté, co jim Gloria Vogal z berního úřadu zablokuje konto kvůli nezaplaceným daním, je nucena od svého úmyslu upustit a pustit se do další akce s matkou. Tentokrát se vyhlédnutou obětí stává odpudivý milionář William Tensy, který je nejen majitelem tabákové společnosti, ale také vášnivým kuřákem.
obrazek
Zatímco Max zasekává háček na aukci, Page se seznámí se sympatickým barmanem Jackem. Ten se za ní vydá, když najde v baru její zapomenutou kabelku. Tím se však připlete k pasti, kterou Page chystá na Tensyho. Přes všechny překážky, které se dvojici nečekaně staví do cesty, jakou je například bystrá hospodyně, která podvodnici prokoukne, se dvojici podaří Tensyho zpracovat tak, že požádá Max o ruku. Při pokusu o milostné sblížení však nečekaně zemře. A aby problémů nebylo málo, objeví se v hotelu, z něhož se dvojice pokouší nenápadně odstranit mrtvolu, zamilovaný Dean Cumanno. Navíc Max zjistí, že jejich bankovní konto vybrala podvodnice vydávající se za úřednici berního úřadu, současně si uvědomí, že se stalo to, čeho se obávala nejvíce - Page se zamilovala do Jacka.


O natáčení

obrazek
Režisér David Mirkin, který získal třikrát cenu Emmy jako vedoucí výroby populárního animovaného seriálu Simpsonovi, se představuje jako režisér bláznivé komedie. Ta vypráví o dvojici žen, která si tak dlouho cynicky pohrává s city svých bližních, až se ucho utrhne a musí čelit následkům svých cynických hrátek. Tvůrcům filmu se povedlo dát dohromady hvězdný herecký tým. Tomu v roli prohnané manipulativní sexbomby Max, která se domnívá, že jí vždycky všechno projde, dominuje Sigourney Weaver, která je známá především coby Ripley ze sci-fi tetralogie Vetřelec, ale která svůj komediální talent osvědčila např. ve filmech Podnikavá dívka nebo Galaxy Quest. Podle herečky má příběh - navzdory komediální nadsázce - reálný základ ve vztahu matky Max a dcery Page, které dlouho fungují jako velmi profesionální tým na úkor normálních vztahů k sobě navzájem i ke svému okolí.
obrazek
Ctižádostivá Page, která přirozeně dosud není tak cynická a pragmatická jako její matka, by se navíc ráda citově i profesionálně osamostatnila. Max jí to však nehodlá dovolit, protože ví, že by to znamenalo konec jejich "perfektního" týmu. Když se Page poprvé skutečně zamiluje, porušuje tak základní pravidlo, které jí matka vždycky vštěpovala. Muže je totiž možné klamat a okrádat, ale nikdy se ve vztahu k nim nesmí podlehnout citům. Weaver nabídl film možnost vystupovat v různých převlecích, nejobtížnější (a také nejzábavnější) pro ni však byl part ruské imigantky Olgy, která - aby okouzlila milionáře Tensyho (Gene Hackman) - improvizuje v nočním podniku vlastní variaci na slavný song Beatles Back in the USSR. Na této scéně Weaver spolupracovala se svým dávným spolužákem a letitým kamarádem - newyorským hercem a dramatikem Christopherem Durangem, v jehož divadelních hrách v 70. letech začínala.
obrazek
Po boku Sigourney Weaver se v roli hrdinčiny půvabné dcery Page objevuje Jennifer Love Hewitt, kterou u nás známe především z hororu Tajemství loňského léta a z jeho pokračování. Režisér David Mirkin si ji pro roli dívky váhající mezi srdcem a rozumem vybral kvůli jejímu sexappealu i kvůli tomu, že v ní objevil jistou vnitřní podobnost s Weaverovou. Hvězdné obsazení doplňuje zkušený Gene Hackman, nositel dvou Oscarů, jehož komediální kreace ve filmech Mladý Frankenstein a Superman režisér David Mirkin obdivuje, se blýskne v parodicky pojaté roli miliardáře Williama B. Tensyho, kterému se hrdinka pokouší učarovat, aby získala jeho peníze. Pro nekuřáka Hackmana bylo - spíš než vytváření naprosto odpudivého charakteru - obtížné vyrovnat se s kuřáckou vášní své postavy. Nakonec mu pomohly neškodné bylinkové cigarety.
obrazek
V roli pomstychtivého frajera Cummanooa, který chce získat zpátky alespoň něco z toho, o co ho Max s Page připravily, se objevuje Ray Liotta. Známe ho především z řady dramatických rolí (Mafiáni, Hannibal), tentokrát však mohl po delší době opět využít komediálních schopností, které projevil třeba v komedii Něco divokého. Relativně neznámý Jason Lee, jehož sympatickou tvář známe především z filmů Kevina Smithe či z retrokomedie Na pokraji slávy, ve filmu ztvárnil obyčejného, sympatického mladíka, do kterého se Page nemůže nezamilovat. To on se stává příčinou rozkolu mezi mladistvou hrdinkou a její matkou.
Další velmi slavnou hereckou osobností v obsazení je hollywoodská herecká veteránka Anne Bancroft, která se s chutí ujala partu prohnané, zlomyslné úřednice důchodového odboru Glorie Vogal.
Nora Dunn, kterou z našich kin známe k válečné komedie Tři králové a která si s hlavní představitelkou Sigourney Weaver zahrála už v Podnikavé dívce, se blýskne ve výrazné roli miliardářovy intrikánské hospodyně. Ve filmu se objeví i Jeffrey Jones známý z filmů Amadeus (kde ztvárnil Josefa II) a Myšák Stuart Little či ze snímků Tima Burtona Beetlejuice, Ed Wood nebo Ospalá díra. Vysoká profesionalita, chuť vyzkoušet nejrůznější možnosti dialogů, smysl pro humor a vzájemný respekt - to byly prvky, které měly vliv na uvolněnou, příjemnou atmosféru panující při natáčení. Podíl na ní ovšem měli i producenti filmu Irving Ong a John Davis (Firma, Odvaha pod palbou, Dej si pohov, kámoši) a odpich, který projektu dal scenárista Robert Dunn s osvědčenou scenáristickou dvojicí Paul Guay - Stephen Mazur (Lhář, lhář, Hon na myš). Právě ti poskytli žánrovou oporu týmu složenému vedle režiséra Davida Mirkina z kameramana Deana Semlera, který je nositelem Oscara za Tanec s vlky, výtvarnici Lily Kilvert nominovanou na Oscara za Legendu o vášni a střihači Williamu Steinkampovi nominovanému na Oscara za filmy Tootsie, Vzpomínky na Afriku a Báječní Bakerovi hoši.
Velkou důležitost pro film měly kostýmy, které byly dílem proslulé výtvarnice Anne Roth. Ta má na svém kontě Oscara za Anglického pacienta a tři oscarové nominace. Právě Roth vytvořila také extravagantní a svůdné róby, které ve filmu nosí Max a její dvě alter-ega: Angela a Olga. Nejen pro Weaver, ale i pro další herce jejich kostýmy podtrhovaly a formovaly okázale komické charaktery jejich postav. Autorem hudby k filmu Před svatbou ne! byl John Debney, ústřední hudební téma je však dílem Dannyho Elfmana - stálého spolupracovníka režiséra Tima Burtona.

O hercích

Sigourney Weaverová
obrazek Populární hollywoodské herečce střední generace by nikdo nevěřil, že 8. října oslaví třiapadesátiny. Ve filmu se poprvé objevila v roličce dívky postávající před kinem v komedii Woodyho Allena Annie Hallová (1977). O dva roky později však svou úspěšnou kariéru odstartovala hlavním ženským partem ve sci-fi hororu Ridleyho Scotta Vetřelec. Kurážná kosmonautka Ripley vedoucí krutý, nekonečný boj s krvežíznivými vesmírnými monstry je klíčovým partem její filmografie. Ztvárnila ji ještě ve filmech Vetřelci (1986, režie James Cameron), za nějž získala svou první nominaci na Oscara, Vetřelec 3 (režie David Fincher), kde fungovala rovněž jako spoluproducentka, a Vetřelec: Vzkříšení (1997, režie Jean-Pierre Jeunet). Na svém kontě má však množství nejrůznějších postav ve filmech různých žánrů. Dva Zlaté globy a dvě nominace na Oscara jí v roce 1988 vynesly party energických žen: antropoložky Dian z životopisného dramatu Gorily v mlze a intrikánské šéfky hlavní hrdinky v komedii Mikea Nicholse Podnikavá dívka.
Schopnost fungovat jako komická postava a zároveň si zachovat eleganci potvrdila Weaver ve dvojici komedií Ivana Reitmana Krotitelé duchů (1984, 1989). S režisérem Ridley Scottem se znovu setkala při natáčení životopisného historického dramatu 1492: Dobytí ráje (1992), kde ztvárnila roli královny Isabely. S Ivanem Reitmanem se znovu sešla při natáčení romantické komedie Dave (1993), kde ztvárnila citově frustrovanou první dámu Ameriky po boku Kevina Klinea, s nímž si zahrála i ve vysoce ceněném dramatu Anga Leeho Ledová bouře (1997). Její herecký výkon byl odměněn cenou BAFTA a nominací na Zlatý globus.
Své dramatické kvality projevila v komorním thrilleru Romana Polanského Smrt a dívka (1994), zatímco v kriminálním thrilleru Jona Amiela Vraždy podle předlohy ztvárnila po boku Holly Hunter další ze svých hrdinek bojujících s traumaty a frustracemi se zbraní v ruce.
Své komediální vlohy naposled naplno uplatnila v partu odkvétající televizní hvězdy v úspěšné sci-fi komedii Galaxy Quest. Potom s chutí přijala nabídku režiséra Davida Mirkina zahrát si hlavní ženskou roli v jeho snímku Před svatbou ne!. Letos chystá do kin rodinnou krimi Holes, kterou režíroval autor úspěšné krimi Uprchlík - Andrew Davis.

Jennifer Love Hewittová
obrazek Herečka, kterou známe především z hororu Tajemství loňského léta, se v showbyznysu uplatnila už v dětství: divadelní zkušenosti získávala už od deseti let (jako členka souboru Texas Show Team se dostala až do Ruska) a brzy je využila i v televizních reklamách a seriálech (mj. Kids Incorporated, McKenna a především Party of Five). Rodačka z texaského města Waco (1979) debutovala v roce 1990 ve filmu populárního béčkového režiséra Jima Wynorskiho Little Miss Million. V našich kinech jsme ji mohli vidět v komedii Sestra v akci 2 (1993), v hororu Tajemství loňského léta (1997) a v jeho pokračování. V loňském roce ztvárnila titulní roli v televizním životopisném snímku z produkce HBO Audrey Hepburn. Letos se v kinech objeví po boku Jackeiho Chana v akčním snímku The Tuxedo. Pokouší se také o pěveckou dráhu.

Ray Liotta
obrazek Rodák z New Jersey (1955) je po rodičích italsko-irského původu a také řada jeho hrdinů pochází z tohoto prostředí. Debutoval v roce 1982 snímke The Lonely Lady a už o čtyři roky si vydobyl zaslouženou pozornost rolí psychopatického manžela v komediálním thrilleru Něco divokého (režie Jonathan Demme). Tuto roli dostal na doporučení hlavní představitelky Melanie Griffith a získal za ni nominaci na Zlatý globus. Martin Scorsese si ho vybral pro jednu z hlavních rolí ve své gangsterské sáze Mafiáni (1990), vidět jsme ho však mohli i jako zloducha v dramatu Zhoubná vášeň (1992), jako hrdinu sci-fi Útěk z Absolomu (1994), v katastrofickém snímku Turbulence (11997) či v pojicajtské krimi Země policajtů (1997). V našich kinech jsme se s tímto tvárným hercem v poslední době setkali v drogovém dramatu Kokain (2001), v thrilleru Hannibal (2001) a naposled ve snímku John Q (2002).

Gene Hackman
obrazek Herecký veterán, který letos oslaví dvaasedmdesátiny, je majitelem Zlatého globu a ceny BAFTA za roli v hořké komedii Taková zvláštní rodinka (režie Wes Anderson). Jedna z nejoceňovanějších hereckých osobností Ameriky debutovala ve filmu v roce 1961 a na svém kontě má od té doby víc než osmdesát rolí. Během čtyřicetileté herecké kariéry rodák z kalifornského San Bernardina získal řadu prestižních amerických i mezinárodních cen. Patří mezi ně Oscar, cena BAFTA a Zlatý globus za postavu drsného policisty Pepka Doylea v legendárním krimithrilleru Francouzská spojka (1971, režie William Friedkin) a part sadistického šerifa Daggetta z westernu Nesmiřitelní (1992, režie Cliant Eastwood).
Oscarové nominace herec zvládající stejně elegantně role ochránců zákona jako party cynických zloduchů získal za gangsterku Bonnie a Clyde (1967), za film I Never Sang for My Father (1970) a za drama Hořící Mississippi (1988), které mu vyneslo i Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně 1989. V našich kinech jsme Hackmana v poslední době mohli vidět v psychologické krimi režiséra Stephena Hopkinse Podezření (1999), v romanci Mexičan (2001, režie Gore Verbinski), ve válečném dramatu Za nepřátelskou linií (2001, režie John Moore), v komedii Taková zvláštní rodinka. Brzy ho uvidíme v krimi Davida Mameta Poslední loupež (2002). V roce 2003 má přijít do kin jeho nový film The Runaway Jury inspirovaný bestsellerem Johna Grishama.

Jason Lee
Jednoho ze zajímavých hollywoodských herců, jejichž kariéra je na vzestupu, známe především jako jednoho z oblíbených protagonistů komedií Kevina Smithe (Zoufalec, Dogma, Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder). Když rodáka z kalifornského Huntington Beach (1970) přestal bavit skateboard, začal se zajímat o herectví a objevovat se v reklamách a videoklipech. Poprvé na sebe výrazněji upozornil právě díky Kevinu Smithovi, v jehož snímku Mallrats si v roce 1995 zahrál jednu z hlavních rolí. Svou zajímavost potvrdil i v komedii Lawrence Kasdana Báječný Mumford (1999), kterou jsme mohli u nás vidět v televizi. Z kin si ho pamatujeme jako nervního lídra fiktivní hudební kapely z tragikomedie Na pokraji slávy, za niž získal režisér Cameron Crowe Zlatý globus. Zahrál si i v následujícím snímku tohoto autora - fantaskním psychothrilleru Vanilkové nebe, kde se objevil po boku Toma Cruise. Menší roli fotografa ztvárnil v akčním thrilleru Nepřítel státu, kde se objevil po boku svého příštího partnera z komedie Před svatbou ne! - Genea Hackmana. S režisérem Barrym Sonnefeldem nedávno natočil komedii Big Trouble. Svůj volný čas dělí mezi hudbu a manželku - fotografku a herečku Carmen Llewellyn. V příštím roce chystá s Lawrencem Kasdanem do kin thriller podle Stephena Kinga Dreamcatcher a hned dva filmy s Kevinem Smithem.

Anne Bancroftová
Jedna z hereckých veteránek Hollywoodu (narozena 1931) je aktivně činná už od začátku 50. let. Během svého letité působení na divadelních scénách a ve filmu získala newyorská rodačka řadu cen. V roce 1962 získala Oscara, cenu BAFTA a cenu na MFF v San Sebastianu získala za hlavní roli ve fimu The Miracle Worker. Nominaci na Oscara, cenu BAFTA a cenu na MFF v Cannes jí přinesla rodiná krimi The Pumpkin Eater. Za roli matky představené v dramatu Normana Jewisona Anežka boží získala další nominaci na Oscara a cenu na MFF v Karlových Varech. Cenu Emmy získala za autorský televizní pořad Annie: The Woman in the Life of a Man, který režírovala v roce 1970, i za televizní film Deep in My Heart. Známe ji především jako představitelku zkušených, zralých žen, např. z filmů Mladý Winston (1972) či Dobrou noc, mami (1986). Po boku Shirley MacLaine se objevila ve snímku Herberta Rosse Nový začátek (1977) v roli, za kterou získala třetí nominaci na Oscara. Neméně dobře však svůj všestranný talent dokázala prosadit v komediích: známe ji např. jako paní Robinsonovou v generačním snímku Mikea Nicholse Absolvent (1969), za niž získala nominaci na Oscara, ale také jako filmovou manželku Jacka Lemmona z komedie Zajatec 2. avenue či jako jednu z vedlejších protagonistek parodie Němý film, kterou v roce 1976 natočil její manžel Mel Brooks. Od počátku 90. let si vybírá spíš menší, výrazné, ale "čestné" role: mohli jsme ji vidět v hollywoodském remakeu Brutální Nikity, který pod názvem Zabiják natočil v roce 1993 John Badham, kde ztvárnila "učitelku krásy" - part, jejž si v původním filmu zahrála Jeanne Moreauová. Objevila se také ve filmech Mr. Jones (1993), V moci posedlosti (1993), Jít za sluncem (1996), G.I. Jane (1997) či Rabín, kněz a krásná blondýna (2000). V animované komedii MravenecZ (1998) propůjčila svůj podmanivý hlas postavě Královny.

O tvůrci

David Mirkin
obrazek V roce 1984 svou kariéru nastartoval jako jeden ze scenáristů a později vedoucí výroby a režisér řady dílů úspěšné komediální show Newhart, za což se mu v roce 1986 dostalo jeho první ceny Emmy. Jako režisér, scenárista a vedoucí výroby se v roce 1990 podílel i na sérii Get A Life. O čtyři roky později začal pracovat pro animovaný televizní seriál Simpsonovi jako vedoucí výroby a scenárista. Coby režisér dabingu spolupracoval s takovými hostujícími hvězdami seriálu, jako byla Michelle Pfeiffer, Meryl Streep, Winona Ryder, Paul McCartney či Mel Brooks a jeho manželka Anne Bancroft (kterou si teď vybral pro jednu z rolí ve své celovečerní komedii Před svatbou ne!). Za práci na Simpsonových získal tři ceny Emmy a v roce 1996 i další prestižní cenu - Peabody Award.
V roce 1997 úspěšně debutoval jako režisér celovečerní komedií Romy and Michele's High School Reunion s Lisou Kudrow a Mirou Sorvino v hlavních rolích.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 22. 5. 2018 Svátek má Emil
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz