fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    

87% 4608 hlasů
8.7 10 4608
drama / psychologický, USA, , 128 min., od 12 let
One Flew Over The Cuckoo's Nest
Kinopremiéra v ČR 1.2.1990, DVD od 23.7.1998 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1975, Oskar, Film, Adaptovaný scénář (L. Hauben, B. Goldman), Mužský herecký výkon (J. Nicholson), Ženský herecký výkon (L. Fletcherová), Režie (M. Forman)


Archiv
02:39Slavný film režiséra Miloše Formana s Jackem Nicholsonem v roli muže, který se nechce za žádnou cenu vzdát rozhodování o svém životě.
Když svobodomyslný malý podvodníček Randle P. McMurphy přichází do státní psychiatrické nemocnice, jeho nakažlivý odpor k disciplíně otřese rutinou celého zařízení. On je jednou stranou nastávající války. Uhlazená, chladně monstrózní sestra Ratchedová druhou. V sázce je osud všech pacientů na oddělení.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu První polovina je hodně oťukávací, zvrat přijde až po výletu na lodi, po kterém se rozhodne, že Randle definitivně zůstane na tomto oddělení. Ještě větší zvrat přichází ve chvíli, kdy se ostatní pacienti přiznají k tomu, že jsou tu zcela dobrovolně. Tím pádem nemůže už nic Randla zastavit a tak jednoduše naplánuje útěk. Ještě předtím ale dojde k odvázanosti všech aktérů, kterou toto oddělení nepamatuje, přičemž následky jsou přímo katastrofální. Přiznám se, že jsem čekal daleko větší propojení mezi hlavní sestrou a svobodomyslným podvodníčkem. Místo toho jsem dostal propojení podvodníčka a zbytku pacientů této psychiatrie. Je zajímavé, jak nový vánek dokáže natolik rozproudit ustarané mysle, že si najednou přijdou svobodní a plní života. Jack Nicholson to zde zahrál fantasticky a při každém detailním záběru na jeho obličej jsem se nemohl ubránit představě, jak se z něho stává vlkodlak či naprostý šílenec.
Všechny komentáře k filmu 79+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Přelet nad kukaččím hnízdem

Do psychiatrického zařízení je poslán na pozorování vězeň Randle Patrick McMurphy. Jeho příchod se změní klidná atmosféra ústavu i chování pacientů, zklidněných prášky. McMurphy se spřátelí zejména s koktajícím mladíkem, kterého nechala vlastní matka prohlásit za duševně chorého, a obrovitým indiánem Bromdenem jež na protest proti nepřátelskému okolí předstírá dlouhá léta němotu, s McMurphym však promluví. Při hraní košíkové na ústavním hřišti se podaří McMurphmu společně s několika chovanci uprchnout. Pronajímají si rybářský člun a vyjíždí na moře. Tímto činem se dostane do konfliktu s vrchní sestrou Mildred Ratchedovou, která ho nechá uklidnit drogami a elektrickými šoky. Po návratu z izolace začíná McMurphy organizovat další útěk, tentokrát bez návratu. Po zneškodnění dozorců uspořádá na rozloučenou ještě večírek. Do ústavu propašuje alkohol a prostitutky, jedna z nich se věnuje koktavému chlapci. Na kontrolu přichází vrchní sestra a společně s dozorci večírek násilně ukončí. Vrchní sestra vyhrožuje koktavému chlapci, že všechno řekne jeho matce a ten si, ze strachu, střepem prořízne hrdlo. McMurphy se vrhne na vrchní sestru a chce ji uškrtit, od smrti ji zachrání včasný zásah dozorců. Pomocí drog, elektrošoků a svěracích kazajek se podaří situaci uklidnit. Po operaci mozku se změní i McMurphy, z halasného rváče a buřiče v člověka bez vlastní vůle, ideálního pacienta. V této situaci mu Bromden prokáže poslední službu a polštářem ho udusí. Následně, jako jediný, z ústavu uniká.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 16. 9. 2019 Svátek má Ludmila
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz