fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

71% 8 hlasů
7.1 10 8
drama, Česká republika, , 88 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Dramatický příběh z volného cyklu Oběti o lidech postižených zločinem.
Vzrůstající zločinnost a stále častější osobní zkušenost každého z nás, kteří jsme byli oloupeni, vykradeni, napadeni s nemohoucí spravedlností, která někdy z nepochopitelných důvodů chrání víc zločince než jeho oběť, vedla scenáristu Miroslava Sovjáka a dramaturga Bedřicha Ludvíka k nápadu vytvořit volný cyklus příběhů Oběti o lidech postižených zločinem. Příběh PŘEPADENÍ je první ze zamýšlené série. Roli ženy, která sama vypátrá muže, který ji přepadl, ale stane tak tváří v tvář zlu, o němž netušila, vytvořila Iva Janžurová. Televizní film o tom, co se stane, když abstraktní zlo dostane konkrétní podobu, natočil zkušený režisér - dokumentarista Petr Slavík jako svůj debut v oboru hrané režie.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Skvělý cyklus zpracování pravdivých skutečností-ovšem je to děsivé,co se kolem nás děje...vyzdvihuji herecké výkony-nikdy není lehké hrát podle pravdivé předlohy-obzvlášť něco tak hrozného jako skutečného násilníka nebo jeho oběť..
+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Přepadení

Na televizní obrazovku se vrací cyklus Oběti o lidech postižených zločinem. Vzrůstající zločinnost a stále častější osobní zkušenost každého z nás, kteří jsme byli oloupeni, vykradeni, napadeni, s nemohoucí spravedlností, která někdy z nepochopitelných důvodů nahrává spíše zločinci než jeho oběti, vedla scenáristu Miroslava Sovjáka a režiséra Petra Slavíka k vytvoření této série. V první díle - nazvaném Přepadení - postarší učitelka paní Hrabánková zaklepe na dveře psychologa, aby se mu svěřila se svým příběhem. Jednou večer cestou na metro ji přepadl jakýsi mladík a ukradl jí tašku s penězi. Z loupežného přepadení se postupně stává terorizování, když žena mladíka pozná a dokonce ho ohlásí na policii. Nemá totiž bohužel žádné důkazy a mladík s ní dokonce bydlí v jednom domě. Oporou jí přestává být vlastní manžel, který zpočátku nevěří mladíkově tvrzení, že se žena chová jako zhrzená milenka. Nepotrestané zlo, které se vysmívá a stupňuje, stresuje ženu k nevydržení... Roli ženy, která sama vypátrá muže, jenž ji přepadl, a stane tak tváří v tvář zlu, nad nímž nemůže zvítězit, skvěle ztvárnila Iva Janžurová.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 20. 7. 2019 Svátek má Ilja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz