fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

74% 236 hlasů
7.4 10 236
drama, USA, , 137 min., od 12 let
Friendly Persuasion

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1956, Nominace na Oskara, Film


Ukázka
01:50Neobvyklý americký western o muži, který dokonce i v nebezpečných dobách občanské války odmítl vzít zabíjet.
Portrét kvakerské farmářské rodiny v Indianě. Poklid zničí občanská válka, kdy přísné náboženské přesvědčení ženou rodinu do konfliktů, neboť jsou všichni muži povoláni do zbraně. Rodina odmítá násilí, co však má dělat, když je ohrožena vraždícími vojáky?
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Přesvědčování po dobrém / Přesvědčení

obrazek
Jess Birdwell a jeho rodina žijí v Indianě jako příslušníci náboženské sekty kvakerů, kteří odmítají válku a násilí. Jejich mírumilovný a poklidný život však v roce 1862 naruší počátek občanské války známé jako válka Severu proti Jihu a procházející jižanská vojska. Jess je odhodlán zůstat věrný svým zásadám, jeho syn Josh, přestože otcovy zásady uznává, má strach, že by mohl být považován za zbabělce a jeho víra je pouhou zástěrkou k zakrytí nedostatku odvahy a proto se, když do města dorazí zpráva, že se blíží banda lupičů známá jako Morganovi nájezdníci, přihlásí k domobraně.
obrazek
Matka se jeho rozhodnutím trápí, otec však uznává, že se syn musí řídit vlastním svědomím. Josh prokáže v boji s bezohlednými útočníky velkou odvahu, je však zraněn a otec se vydá do nebezpečné válečné zóny, aby zachránil syna a našel kamaráda, který byl přepaden. Zůstane i uprostřed smrtelného nebezpečí věrný svému přesvědčení?


O filmu

obrazek
Americké westernové drama s řadou humorných momentů vzniklo v roce 1956, kdy ho natočil slavný režisér William Wyler (Jak ukrást Venuši, Ben Hur, Velká země, Prázdniny v Říme) na motivy úspěšného románu spisovatelky Jessamyn West, která údajně téměř zmařila natáčení filmu, když hrozilo, že si fandové Garyho Coopera vynutí změnu scénáře, do něhož měly být připsány scény, kde Jess nakonec opustí svůj pacifistický postoj a chopí se zbraně v boji proti útočníkům. Taková scéna se však ve filmu nakonec neobjevila. Autorem scénáře, který knihu adaptoval, je Michael Wilson, který byl za svou práci nominován na Oscara.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 14. 12. 2019 Svátek má Lýdie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz