fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 30.12.2016 

Recenze

Dlouhé dekády vznikají filmy o mimozemských civilizacích, ať se jedná o hodné návštěvníky (Blízká setkání třetího druhu, Kontakt) nebo se nás naopak pokušejí vyhladit z povrchu zemského (Den nezávislosti, Hvězdná pěchota), většinou nebývá jejich záměr okamžitě jasný.  
 
Na různých místech naší planety přistávají oválné vesmírné lodě a na jejich přítomnost se okamžitě upne pozornost celého lidstva. Přicházejí tyto bytosti v míru nebo nás chtějí vyhladit či zkoumat? Podobné otázky napadnou asi každého.  
 
Vzhledem k tomu, že k žádným rychlým útokům nedochází, přijde na řadu snaha se dorozumět. Každá ze zemí, kde lodě přistály, tedy vyhledá svého největšího odborníka na lingvistiku. V USA je touto osobou Louise Banksová (Amy Adamsová) a hlavním spolupracovníkem se jí stává kolega z pole teoretické fyziky Ian Donnelly (Jeremy Renner). Společně se pokouší přijít na kloub tomu, proč sem naši hosté z jiné planety vůbec dorazili. Čas na zkoumání a komunikaci však má své limity…  
 
Režisér Denis Villeneuve se dostává ke stále výraznějším a divácky vnímanějším projektům, nicméně má za sebou už řadu osmi filmů (včetně Příchozích) a žádným z nich vyloženě nezklamal. Naopak, začíná mít punc „méně známého Nolana“, protože ať natočí, co natočí, jedná se vždy o nesmírně zajímavý projekt.  
 
Na film Příchozí je nejlepší jít nepřipraven, nic o něm nezjišťovat, nebádat a jen si být vědom, že se jedná spíše o film typu Kontakt než Válka světů.  
 
Villeneuve buduje napětí, představuje nám ústřední postavy a postupně nás nenásilně vede k hlubšímu zamyšlení. Tempo je sice místy extrémně pomalé, ale podobně, jako si vychutnáte dobré víno i zde je dobré pečlivě zpracovat chuť tohoto myšlenkově hutného příběhu.  
 
Jedná se o film, o kterém budete, v případě správného naladění, ještě dlouho diskutovat a říkat si, že ho musíte vidět znova.

moviefan, 9 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 22. 5. 2018 Svátek má Emil
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz