fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

53% 20 hlasů
5.3 10 20
film / drama, krimi, Československo, , 93 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...

Český kriminální film se špionážní zápletkou sleduje pátraní po agentovi, který pronikl na naše území a zabil svého komplice.
V roce 1955 předstírá zadržený agent ztrátu paměti, řeči i sluchu. Podle svých písemných sdělení se jmenuje Karel Neumann a narodil se v Radhošti...
Špionážní film vychází ze skutečného, nikdy plně nevyjasněného případu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Československé špionážní filmy nikdy za moc nestály, ale bývaly velmi dobře obsazeny. Výjimku netvoří ani tento snímek, který si začal první šoufky z diváka tropit již v samém úvodu, kdy "vyjímečná " chyba výjimečně civěla celkem dlouho z obrazovky. Nebýt Šmídy, jehož herecké kreace byly vždy plny elegance a noblesního humoru, stál by celý film za jeden smutný pšouk.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Případ mrtvého muže

<>Obrázek nenalezen<> Roku 1955 přeletěl hranice Československa balón a přistál na našem území. Vystoupil z něj muž, kterého nedaleko čekalo nákladní auto i s řidičem. Muž ho však zastřelil, pohřbil pod hromadou kamení z korby a odjel. Když je balón druhý den nalezen, rozbíhá se rozsáhlé pátrání. Podle otisků na lahvi nalezené v koši, zjistí major Sojka a jeho kolega kapitán Erbe, že patří Ladislavu Voráčkovi, který před rokem emigroval do Rakouska, aby se vyhnul potížím s mankem, které způsobil. Zanedlouho dostává major Sojka zprávu o ukradeném nákladním autě a hromadě kamení na okraji lesa, poblíž místa přistání balónu. Pod kamením je nalezena mrtvola řidiče. Pak je poblíž hranic sestřelen další balón, jehož posádka opět unikne. Současně je u polských hranic zadržen podezřelý muž, který posunky naznačuje, že je hluchoněmý, trpí částečnou ztrátou paměti, že se jmenuje Karel Neuman a pochází z Radhoště. <>Obrázek nenalezen<> Přestože je zjištěno, že v Radhošti nikdy žádný Karel Neuman nežil, nepodaří se prokázat, zda je muž opravdu postižený, nebo své postižení jen předstírá. Výsledky nepřinese ani jeho konfrontace s Voráčem, kterého se kriminalistům podařilo zadržet, právě, když se pokoušel vybudovat mrtvou schránku v podstavci jedné sochy. Je zjištěno, že Voráč nebyl tím, kdo zabil řidiče nákladního auta a lahev s jeho otisky někdo podstrčil. Neuman musí být pro nedostatek důkazů propuštěn. Najde si práci v pískovně a rychle se sžije s novým prostředím. Zatímco se kriminalisté pouštějí po nové stopě, kterou je švýcarská artistka českého původu Sylva a její asistent, Němec Carona, stane se Neuman málem obětí nehody v pískovně. Utrpěný šok má však nečekané následky. Muži se vrátí řeč i sluch. Krátce nato se sblíží se zdravotní sestrou Vackovou, svobodnou matkou dospívajícího syna Jarka. <>Obrázek nenalezen<> Svým náhlým uzdravením na sebe ovšem znovu zaměří pozornost kriminalistů. Nová stopa je zavede do Polska, kde v něm podle fotky v novinách jedna žena pozná svého syna Florka. Ten se dostal za války do koncentračního tábora v Osvětimi, kde se ve snaze přežít nechal naverbovat k Banderovcům. Neuman však při zorganizovaném setkání prohlásí, že ženu nezná. Kriminalistům nezbývá, než muže propustit. Dostane občanský průkaz na jméno Neuman a zanedlouho se ožení. Potom se však na našem území znovu objeví Sylva s Caronou. Kriminalisté jim podstrčí falešnou zprávu s adresou Neumana a věci se dají do pohybu. Na jejím konci je nejen překvapivé odhalení celého případu, ale také tragický konec jednoho smutného osudu.


Podobné filmy

Sherlock Holmes
Do Londýna přijíždí Sherlock Holmes s Watsonem a členy Scotland Yardu, aby zabránili lordu...
dnes 11.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Na kolejích čeká vrah
Vlakové neštěstí a vražda nevinné svědkyně aneb další případ pro majora Kalaše. Český dete...
dnes 14.23
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Bob hazardér
(Bob Le Flambeur) Nade všechno miloval hru. Francouzské drama z Montmartru (1956). Hrají: ...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 5. 2018 Svátek má Monika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz