fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 54 hlasů
7.7 10 54
film / komedie, Československo, , 87 min.
Kinopremiéra v ČR 22.3.1940, DVD od 1.9.2007 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
06:20I pomluva může někdy člověku pomoci ke štěstí.
Julinka Svobodová pracuje jako řadová úřednice u obchodní společnosti Hrubý a syn. Bydlí v podnájmu u paní Pokorné a jednoho dne se ve výtahu zcela náhodou sveze s ministrem obchodu doktorem Horákem. Nevinné setkání vede ke vzniku pomluvy, která ji označí za ministrovu milenku. Mladý šéf firmy Jan Hrubý se rozhodne využít dívčina "vlivu" na ministra a zachránit podnik topící se v nesnázích a nabídne Julince místo své osobní sekretářky. Když dívka pochopí čemu vděčí za své povýšení, snaží se celou věc sice uvést na pravou míru, ale její snahy jen utvrzují majitele firmy o opaku...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jedna z nejpovedenějších prvorepublikových mírně naivních romantických komedií. Upoutá (aspoň mě) pěkně vykreslený vztah otce a syna továrníkovic.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Přítelkyně pana ministra

obrazek
Hlavní postavou úsměvného příběhu je obyčejná písařka Julinka Svobodová, která pracuje pro zavedenou obchodní firmu Hrubý a syn a bydlí v podnájmu u švadleny paní Pokorné. Je sice chudá a občas se jí podaří opozdit, ale zato je stále veselá a příjemná. Ovšem stačí nepatrná náhoda a vše se změní. To když se jednou sveze výtahem s ministrem obchodu, dr. Horákem, který shodou náhod bydlí ve stejném domě. Paní Pokorná totiž v dobré víře zvídavé paní domácí naznačí, že Julinka je přítelkyní pana ministra. Od upovídané ženy se nevinná pomluva šíří jako stepní požár a kupodivu dívce ve všech ohledech pomůže. Zbaví ji Evžena, žárlivého nápadníka z kanceláře, a překvapivě pomůže k lepšímu místu, když se mladý šéf Jan Hrubý rozhodne její známosti využít a povýší jí na osobní sekretářku. Julinka má konečně vyšší plat a příjemnější práci a přestože se nenápadné narážky na pana ministra snaží odmítat, nesnaží se omyl příliš vysvětlit. Shodou náhod je ministr upozorněn svým asistentem na nespravedlnost, která poškodila dobré jméno firmy a rozhodne se ji napravit, což je omylem opět přičítáno k dobru Julince. A jakoby to bylo málo, mladý šéf se do Julinky zamiluje, a to nejen proto, že má slabost pro oči tmavohnědé. Snaží se být Julince nablízku a dokonce ji pozve na večerní posezení, je však přesvědčen o tom, že v cestě jeho lásce stojí pan ministr a proto se nepokouší o důvěrnější vztah. Teprve když se do věci vloží jeho matka, které se Julinka zamlouvá, začnou se události ubírat tím správným směrem.


O filmu

Příjemná a vkusná komedie vznikla v roce 1940 a podle svého vlastního námětu i scénáře ji natočil zkušený filmový veterán Vladimír Slavínský. Patří k jeho nejlepším a řadou kritiků také nejlépe hodnoceným filmům. Oldřich Nový tu zpívá nestárnoucí píseň "Když u některé z žen zřím oči tmavohnědé," a později prý dával v kruhu přátel k dobrému žertík o nové verzi filmu, která by se jmenovala Přítelkyně soudruha ministra.

Podobné filmy

Dařbuján a Pandrhola
Chudý havíř Kuba je nakonec rád, že kmotrem jeho právě narozeného dítěte je samotný Smrťák...
dnes 18.05
Nova
Jak jsme hráli čáru
Na některých místech a v některé době se dospívá rychleji... M. Lasica, R. Labuda a L. Šaf...
dnes 20.00
ČT1
Hudson Hawk
Bruce Willis byl po deseti letech vězení propuštěn na svobodu s plány strávit poctivě zbyt...
dnes 22.50
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Neděle 29. 5. 2016 Svátek má Maxmilián
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz