fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

65% 1094 hlasů
6.5 10 1094
horor / mysteriozní / sci-fi / thriller, USA, , 119 min., od 12 let
The Mothman Prophecies / Mothman / The Mothman
Kinopremiéra v ČR 2.5.2002, DVD od 1.12.2002

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:24Někdo ho vidí! Slyší! Cítí!
Po tragické smrti milované manželky Mary novinář z Washington Post John Klein nachází blok plný podivných kreseb, variace na stejné zjevení. A vybavuje si její poslední slova: "Tys to neviděl?" Za čas zabloudí do malé vesnice Point Pleasant, kde se setkává s mladou seržantkou Connie Parkerovou, která mu prozradí, že celý kraj je vzhůru nohama následkem nedávných podivných úkazů. Brzy si uvědomí, že neobyčejné jevy by mohly souviset nejen vzájemně, ale také s podivnými kresbami, které Mary horečně namalovala několik hodin před smrtí. Ale jaká je přesně ta souvislost? Úkazy odporují jednoduchému vysvětlení a jsou čím dál tím víc znepokojivější, jako by předvídaly nevyhnutelné katastrofy. Pro Johna začíná ďábelský závod s časem, aby přišel na to, oč jde a zabránil něčemu strašnému.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Snímek má tak fantastickou atmosféru, že mi v něm nevadil ani slizký Gere. Po strhujícím snímku čeká divák strhující závěr, který je však stejně strhují asi jako metráková Odetta promenující se v Labutím jezeře. Škoda, převeliká škoda, film měl našlápnuto stát se jedním z nejlepších mystery. No, nestane se.
Všechny komentáře k filmu 28+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Proroctví z temnot

Reportér Washington Post John Klein žije spokojeně s milovanou manželkou Mary. Blíží se Vánoce a právě si koupili nový dům. Jenže stačí okamžik a všechno je pryč. Kvůli podivné vidině způsobí Mary autonehodu. Lékaři v nemocnici zjistí, že má na mozku neoperovatelný nádor. Krátce nato žena zemře a zoufalý John objeví v jejím diáři kresby podivné mužské postavy s můřími křídly. Jedné noci se impulsivně vydá do Richmondu, a když se mu uprostřed noci porouchá v Point Pleasant vůz, ocitne se uprostřed podivných událostí. Gordon Smallwod, u jehož dveří zazvoní, tvrdí, že ho obtěžuje už třetí noc, a zavolá na něj policii. Policistka Connie Millsová se netají tím, že se tam poslední dobou děje mnoho nevysvětlitelného. John se rozhodne zůstat a přijít všemu na kloub. Gordon mu popíše svůj přelud tajemného hlasu, opakujícího "Denver 9" a "devadesát devět zemře". Když v televizi zahlédne zprávu o havárii letecké linky Denver 9, při níž zahynulo devadesát devět lidí, pochopí, že přízraky předpovídají katastrofické události. Také Connie, se kterou se sbližuje, má vidinu, při níž plave ve vodě, plné dárků, a tajemný hlas ji oslovuje jako číslo třicet sedm. Nakonec záhadné zjevení promluví i na Johna, a prozradí mu, že znovu uvidí mrtvou manželku. John se obrátí na Alexandera Leeka, který kdysi napsal knihu o parapsychologických jevech. Ten mu prozradí zajímavé informace, týkající se můřího muže.


O filmu

obrazek
Podle skutečné události, film "Proroctví z temnot" zkoumá sérii nevysvětlitelných úkazů, očima a myslí - jednoho člověka. Richard Gere, Laura Linneyová, Will Patton a Debra Messingová hrají v napínavém thrilleru o muži, který usilovně vyšetřoval tajemné okolnosti související se smrtí manželky. Kdy je život skutečně na vrcholu? John Klein významný novinář Washington Pos, si uvědomí ten správný okamžik. Nastane den kdy on a jeho manželka Mary shánějí dům a najdou místo svých snů. Je trochu velký, možná stojí víc, než chtěl utratit, ale jeden Maryin pohled mu napoví, že je to ono. Pak na cestě domů, kdy fouká vítr a míhají se stíny , se sen rozplyne. Nehoda, ke které nemuselo dojít. Když Mary dupne na brzdu... nic tam není. John zanechá všeho, aby mohl být s ní, ale jeho láska ji nezachrání. Když odnáší z nemocnice Maryiny věci , vzpomene si John na její poslední slova: "Tys to neviděl, že ne?" Pak objeví papírový blok, na kterém jsou podivné kresby, variace na stejné zjevení. John nechápe význam kreseb, ale pronásledují ho neklidné představy.

obrazek
Za několik let, se Johnův zármutek poněkud zmírní, ale tragedie ho změnila. Žije svůj život a provádí svou práci, jakoby v mlze. Jednou, na cestě z Washingtonu do Richmondu, zabloudí a skončí na prázdné venkovské silnici. Auto zastaví, a on jde do nedalekého statku. Jeho majitel nejen, že Johnovi vyhrožuje, ale řekne mu, že už na něj čeká. John je zmaten. Na scéně se objeví seržantka Connie Parkerová a omlouvá se za nezdvořilé přijetí, ale prozradí, že celý kraj je vzhůru nohama., následkem nedávných podivných úkazů. Až teď si John uvědomí, že se nachází v Point Pleasant, Západní Virginie -400 mil od místa, kde se domníval, že je. Logicky to není možné. Ale je tam. Jak? Vyprovokovalo to jeho zvědavost. John zůstane v Point Pleasant, aby prozkoumal zprávy o nevysvětlitelných neobyčejných jevech ve městě.Brzy si uvědomí, že by mohly souviset - nejen vzájemně , ale také s podivnými kresbami, které Mary horlivě namalovala, pouhých několik hodin před smrtí.

obrazek
Ale jaká přesně je ta souvislost? Úkazy odporují jednoduchému vysvětlení a jsou čím dál tím znepokojivější, jakoby předpovídaly nevyhnutelné katastrofy. Havárie letadel, zemětřesení.. určitě existuje nějaká ponurá souvislost? Čím víc John objevuje, tím víc pochybuje o svém vlastním zdravém rozumu. Existují za podivnými jevy neznámé síly? Co strašného čeká obyvatele Point Pleasant? Pro Johna to znamená závod s časem - přijít na to - a pokusit se zabránit tomu, aby se nestalo něco strašného. Film byl natočen podle stejnojmenné knihy Johna Keela, "The Mothman Prophecies". Byl natočen společností Lakeshore Entertainment a Screen Gems presentation v produkci Lakeshore Entertainment. Producenty jsou Tom Rosenberg, Gary Lucchesi a Gary Goldstein. Scénář napsal Richard Hatem. Režie: Mark Pellington.

O produkci

obrazek
"Neměl jsem zájem o natočení filmu "o nestvůrách". Nechtěl jsem točit sci-fi, ani film o nadpřirozených silách. Označuji ho za psychologické drama s přirozeně neskutečným podtextem.
Mark Pellington, režisér

- "Proroctví z temnot" je natočeno podle událostí zaznamenaných ve stejnojmenné Johna A Keela, vydané v roce 1975. Je to autorův osobní výčet událostí, které se odehrály v průběhu 13 měsíců na malém městě Point Pleasant, v Západní Virginii a v jeho okolí. Vyústily v tragedii, o které se psalo palcovými titulky po celé světě v prosinci 1967. Ve filmu se příběh odehrává v současnosti. Richard Gere představuje Johna Kleina, zpravodaje Washington Post , který následkem obrovské ztráty ve svém vlastním životě, upadne do změti podivných jevů, které ovlivní životy obyčejných lidí. Jak to Gere popisuje, "Náš příběh je skutečně psychologický. Moje postava utrpí obrovskou ztrátu, na začátku filmu přijde o manželku. Všechno co se mu stane, souvisí s touto událostí, s tímto traumatem. Ve filmu se pokoušíme zdůraznit, že všichni se díváme na věci různě. Někdo něco slyší, někdo něco vidí a někdo něco cítí. Je to interpretace reality založená na duševní a citové fikci.


obrazek
Režiséra Marka Pellingtona lákal psychologický aspekt příběhu. "Richard Hatem, který napsal původní scénář, odvedl obrovský kus práce tím, že převedl knihu do filmové podoby," říká Pellington. "Vytvořením postavy Johna Kleina , ústředního bodu, kolem kterého všechny události krouží, určil hrdinu příběhu." O svém vlastním přístupu k tomuto příběhu Pellington říká. "je to obtížné téma a je doopravdy velmi snadné ho proměnit v melodrama nebo ztřeštěnost. Lidé se snažili natočit film příběh "Mothmana" téměř od té doby, co byla Keelova kniha vydána." říká Wright. "ale je to obtížné téma. Mark Pellington to dokázal. Díváme se na Mothmana v dnešní době. Nechceme natáčet verzi latexových "Příšerek z Černé Laguny". Naše zpracování je méně zřetelné a víc při něm naskakuje husí kůže. Ani jednou neřekneme "přišera" nebo "nestvůra". Prezident společnosti Lakeshore Entertainment a producent Gary Lucchesi uvažoval o projektu velmi dlouho. Věrohodnost tohoto příběhu ho přesvědčila, že by se měl natočit. "Když přemýšlíte o velkých Hitchcockových filmech - když pomyslíte na "Okno do dvora" a na Jimmyho Stewarta jak tam sedí se zlomenou nohou a stane se svědkem vraždy - řeknete si, "No to by se mi mohlo stát!" a to mě láká. To je velmi Hitchcockovské. K tomu dojde, když se zdraví rozumní lidé ocitnou tváří v tvář neuvěřitelnému. V tomto případě to neuvěřitelné je zvěstovatel osudu, zvěstovatel smrti.

obrazek
Producent Lucchesi, pracoval s Gerem už na čtyřech předchozích filmech. Proto bylo jeho rozhodnutí o obsazení role jednoduché. Vysvětluje, "Richard je oblíbená filmová hvězda, muž, který oslovuje široké publikum. Pro roli Johna Kleina byl nejlepší." John Klein je naprostý pragmatik. Píše pro Washington Post. Celý svůj život hledá fakta. Najednou narazí na něco, na co si nemůže sáhnout. Naskytne se otázka, zda může věřit v něco nadpřirozeného, metapsychického nebo spíš spirituálního." Mark Pellington popisuje Johna Kleina jako "velmi inteligentního racionálního člověka, ale v důsledku traumatického zážitku se stane zranitelným, intuitivním. Velmi přemýšlí, je citlivý na okolní události." Gere poznamenává : "Myslím, že v tomto procesu máme spoustu lidí na různých úrovních léčby sebe sama. Pomáhají si vzájemně, což je v této práci velmi cenné.

obrazek
Jedná se o lidi, kteří by se za normálních okolnosti nepoznali. Moje postava a například Gordon, kterého hraje Will Patton, by spolu nenavázali vztah, mimo tento příběh a podle mě se od toho odvíjí velmi zvláštní přátelství. Gereovu postavu a postavu Laury Linneyové , Connie, váže také neobvyklé pouto. Spolupráci s Laurou Linneyovou v roli Connie Parkerové hodnotí Gere, " Dobře se mi s ní pracovalo na filmu "Primal Fear" a myslel jsem si, že by byla pro tuhle roli skvělá. Linney byla projektem nadšena, nejen proto, že to pro ni byla příležitost zahrát zcela odlišnou roli - policajtky na malém městě - ale také kvůli příběhu samému. Vysvětluje. " Je to velmi riskantní projekt, což je jeden z důvodů proč jsem to chtěla dělat, kromě toho, že jsem chtěla znovu pracovat s Richardem a s producenty, se kterými se už dlouho známe.

O natáčení

obrazek
Jelikož film "Proroctví z temnot" je natočen podle skutečných událostí, které zasáhly do života skutečných lidí, bylo nutné k příběhu přistupovat s maximálním ohledem na obyvatele Point Pleasant. Laura Linney popisuje městečko, které pomáhala stavět, "Vypadá velmi vzdáleně, jakoby to bylo městečko samo pro sebe, svět sám pro sebe. Je to společenství lidí, kteří tam žijí už po celé generace. V tomto společenství lidé vyrůstali společně. Všechny příběhy jsou propleteny. Moje postava má zodpovědnost - je to ochránkyně pořádku a zodpovídá za toto město.." Gary Lucchesi dodává: "Máte dvě velmi logické praktické postavy: policejní inspektorku, Lauru Linneyovou a novináře, kterého hraje Richard Gere. Ona sledovala pořad "Meet The Press" a viděla v něm Johna Kleina a poznala ho. Není to venkovská husa.

obrazek
Důležitou roli hraje v příběhu město Point Pleasant. Při obhlídkách jsme našli přesně to co jsme potřebovali. Filmování bylo zahájeno 24. ledna 2001 nedaleko Pittsburghu, Pennsylvania. 28.2.2001 se filmový štáb přemístil z Pittsburghu do městečka Kittaning, okres Armstrong. Gere si toto místo mimořádně oblíbil. "Když jsem uviděl to město byl jsem okouzlen," řekl. Připomínalo mu jedno pennsylvánské městečko z dětství. "Ta města se zkrátka za posledních sto let moc nezměnila. Stará architektura, někde trochu zanedbaná, ale minimum nových věcí a přesto mají centrum. Nákupní střediska na ulici a velká nákupní centra na předměstí to tady zatím neovládla.

obrazek
Vytvoření stříbrného mostu

Jeden z nejdůležitějších a nesnadných elementů ve filmu je most přes řeku do města. Most, který kdysi spojoval Point Pleasant a Gallipolis, Ohio. Visutý most, jaké už neexistují. "Náhradní" most byl postaven v Los Angeles, pak byl zaslán do Pennsylvanie, kde byl zavěšen v úhlu 40 stupňů, pro detailní záběry padajících aut. Navíc byl postaven model mostu v blízkosti Los Angeles. Model byl 128 stop dlouhý, 28 stop vysoký a nosnou plochu měl pět stop širokou.

Příběh Mothmana

Jak John A.Keel popisuje ve své knize příběhy o tom kdo asi je, sahají od návštěv mimozemšťanů k naplnění 200 let staré kletby, kterou na tuto oblast uvalil náčelník Shawnee, Cornstalk. (Náčelník kmene Šauní, Tyčka) I když lehké pátrání znamená několik různých zážitků, které všechny jakoby souvisely s Mothmanem.

obrazek
Začíná to na počátku 1900, kdy oblast kolem městečka Point Pleasant byla označena jako McClintic přírodní rezervace. Byla to také ptačí rezervace. Během II. světové války byla část této rezervace zničena a proměněna na sklad munice, kde bylo postaveno asi 100 cementových a ocelových "iglů", kde byly uskladněny výbušniny. Později byly prodány do různých chemických a dokonce bio-chemických společností. Tato oblast byla místními obyvateli označována jednoduše jako T.N.T. a později to bylo místo, kde se shromažďovali mladí lidé a pořádali tam večírky.


obrazek
V této oblasti došlo k mnoha prorockým "úkazům". V létě 1966, se začaly zjevovat nejrůznější jevy v oblasti řeky Ohio. Jedna žena nahlásila, že uviděla něco, co vypadalo jako obrovský motýl, asi šest stop dlouhý. Jindy zase skupina hrobníků spatřila něco co popisovali jako "hnědou lidskou bytost" která vylétla ze stromů. Ještě v tomtéž listopadu jakýsi muž v Salemu, v Západní Virginii zahlédl dva velké předměty, které se vznášely nad polem. Jeho německý ovčák se vydal za těmi předměty a nikdy už ho nikdo nespatřil. Další večer zahlédly dva manželské páry jedoucí v oblasti T.N.T. postavu, kterou jeden z mužů popisoval jako velkého člověka, možná šest a půl stop vysokého, s obrovskými křídly na zádech. Jeho manželka si všimla velkých očí, podobných automobilovým reflektorům. Muž, který je všechny čtyři vezl, jel údajně rychlostí "více než sto mil za hodinu".


obrazek
V tu chvíli to stvoření rozepjalo křídla a pronásledovalo auto. Další žena ve voze si všimla, že měl rozpětí křídel v rozsahu deset stop. A také říkala, že pištěl, "jako obrovská myš." Oba dva páry šly přímo do kanceláře šerifa v Mason County, aby nahlásily co viděly. Šerif Millard Halstead s nimi jel do oblasti T.N.T. a řekl, že když míjeli místo, kde poprvé viděli onu postavu, začala vydávat jeho vysílačka podivné zvuky,podobné magnetofonu, hrajícímu vysokou frekvencí. Nic nenašel a vrátil se do kanceláře a napsal zprávu. Nazítří přišlo několik dalších zpráv, ve kterých se hovořilo o stejném "ptákovi," jak mu říkali, létal ve stejné oblasti. Šerif George Johnson uspořádal tiskovou konferenci a reportéři se ptali všech svědků. Většina lidí jen chtěla vidět tu divnou bytost. Někteří s ní chtěli navázat kontakt a další ho chtěli ulovit. Mnozí byli přesvědčeni, že se jedná o mimozemšťany. Ostatní měli pocit, že by to mohl být anděl, který se nám pokouší předat poselství.

obrazek
V nadcházejících měsících byl hlášena v oblasti Point Pleasant další a další zjevení. Redakce novin Point Pleasant Register neměla o příběhy nouzi. Někteří lidé to viděli, jiní to slyšeli a ještě další cítili jeho přítomnost formou nepřekonatelného strachu. Příhody dosáhly vrcholu 15. prosince, 1967, katastrofou Stříbrného mostu. Mothmanova tradice žije. Prodávají se jeho trička, existují webové stránky, komiksy - výměnné karty - bylo vydáno dokonce i jeho rockové album. Mezitím se přízraky zjevují dál, více než 50 hlášení jenom za posledních pět let. Koncem září v roce 2001 napsal výzkumník Stan Gordon následující zprávu: 19tiletý svědek prohlašuje, že viděl velkého ptáka v Jižním Greensburgu, nacházejícím se v oblasti Westmoreland , Pennsylvania. K pozorování došlo v úterý večer, 25. září 2001. Ve čtvrtek , odjel Dennis Smeltzer, mimořádný badatel - ornitolog, odjel na místo objevu a provedl rozhovor se svědkem. K úkazu došlo kolem 19:30 místního času, když se začínalo stmívat.

Svědek se v tu dobu nacházel v blízkosti silnice 119, což je frekventovaná dálnice. Svědek pozoroval projíždějící kamiony a auta, když byl upoután zvukem nad ním "jakoby mávání vlajek v bouři." Uviděl obrovského černého nebo temně šedo-hnědého ptáka. Svědek žasl nad rozpětím křídel, které odhadoval od 10 do 15 stop. Hlava byla asi tak 3 stopy dlouhá, velikosti malého psa. Pták jakoby sledoval provoz kamionů, rychlostí letu 50 do 60 stop nad nimi. Letěl směre k zalesněnému prostoru. Roztáhl křídla a přistál na suchém stromě v blízkosti bilboardu. Svědek z něj nespustil oči, když pomalu usedl, a začal si probírat peří. Po několika vteřinách se pták zvedl ze stromu, stín se pod jeho obrovskou vahou ohnul a zlomil. Pták poté zmizel z dohledu, odletěl do jiného lesa. Celý úkaz trval půl druhé minuty. Bezprostředně poté co se to stalo, běžel tento muž do místního obchodu s dotazem, zda někdo viděl to co on. Zřejmě to stvoření nikdo jiný neviděl.

Příběh "Stříbrného" mostu

30. května, 1928 byl slavnostně otevřen most přes řeknu Ohio. Spojoval Point Pleasant, Západní Virginia se svým sousedem na protějším břehu, Gallipolis, Ohio. Brzy byl přejmenován na "stříbrný" protože byl na něj použit nový hliníkový nátěr. V roce 1928 byl návrh mostu jedinečný a revoluční, ale po 40 letech byl jeho technický stav tragický. 15. prosince 1967 před pátou hodinou odpolední, řádně nefungoval semafor na ohijské straně. Provoz byl čím dál tím hustší. Více než 60 lidí napěchovaných v autech, při mrazivém venkovní počasí. Nemohlo to být hůř načasováno. Prázdninový provoz v kombinaci s dojíždějícími lidmi z oblasti průmyslových továren, nákladní auta dopravující zboží z jihu a kamiony naložené štěrkem. Ti, kteří přežili příštích několik okamžiků si vzpomínají, že se jejich konverzace stočila k mostu neboť se ozval podivný neskutečný zvuk, jakoby skřípání dveří.

Most se začal znatelně otřásat. Věděli, že most se vždycky chvěl - ale ne takhle. Najednou praskl ocelový spojovací článek řetězu. Čtyřicet let provozu, únava materiálu a zchátralost si vybraly svou daň. Praskl spoj a zbytek byla řetězová reakce. Svědkové si vzpomínají, že se most prudce zhoupl na jednu stranu, pak na druhou, pak se začala celá konstrukce pomalu rozpadat. Upevnění na ohijské straně mostu se uvolnilo a most, stále částečně zavěšen, se převrátil vozovkou vzhůru nohama, přičemž dopravní prostředky a cestující padaly z výšky 100 stop do ledové vody pod nimi. V pouhých 45 vteřinách, stavba , která byla typickou dominantou městečka Point Pleasant a údolí řeky Ohio navždy zmizel ve vodě. V dalších hodinách probíhaly horečné záchranné práce.

V soudní budově okresu Mason, bylo zřízeno velitelské centrum. Byla připravena nemocnice s 200 lůžky, rentgenové zařízení a 2 operační sály, ale nebyly využity. Mezitím, se do řeky potápěli potápěči s nelehkým úkolem určit polohu aut, upevnit bóje tam kde měl bagrovat jeřáb. Pokaždé, když bylo na povrch vyloveno auto, vydal jeřáb podivný skřípavý zvuk, který se nesl údolím. Posledních 44 mrtvých těl bylo vyloveno plných šest měsíců po katastrofě: těla dvou obětí nebyla nikdy nalezena. V současnosti, je na místě, kde kdysi stál most, na zemi 46 cihel se jmény obětí.

O hercích

Richard Gere
obrazek Richard Gere, jeden z nejpřednějších amerických herců, známý rolemi ve filmech "Důstojník a kavalír," "Nebeské dny," "Americký Gigolo," "Američani," "Pretty Woman," "First Knight," a v mimořádně úspěšném dramatu ze soudní síně "Primal Fear," hrál také v politickém thrilleru "Red Corner" v režii Jona Avneta a v remaku Michaela Catona-Jonese filmu "Šakal" pro společnost Universal Pictures. Gere hrál v mimořádně úspěšné romantické komedii Paramount pictures "Nevěsta na útěku," ve které znovu pracoval s režisérem filmu "Pretty Woman" a s Julií Robertsovou.

Gereova filmová kariéra začala v roce 1978 ve filmu oceněném Oscarem "Nebeské dny," za který získal italský ekvivalent Oscara.Pokračoval filmem "Looking for Mr. Goodbar" s Diane Keatonovou, "Pokrevní bratři," "Američani" a "Americký gigolo." Dalším jeho filmem byl mimořádně úspěšný film roku 1982 "Důstojník a kavalír," "Na konci s dechem," "The Cotton Club," "Moc," "Bez milosti," a "Míle od domova". V roce 1990, Gere získal ocenění za roli zkorumpovaného policisty ve filmu "Oddělení pro vnitřní záležitosti" a hrál po boku Julie Robertsové v divácky nejúspěšnějším filmem roku , "Pretty Woman." V následujícím roce, účinkoval ve filmu japonského režiséra Akiry Kurosawy "Srpnová rapsódie". Gere se podílel na produkci filmů "Mrazivá vášeň," "Mr. Jones," a "Návrat Sommersbyho".

Laura Linneyová
obrazek Jen málo současných hereček tak rychle zapůsobilo na Hollywood jako Laura Linneyová. V poslední době získala nominaci na Oscara za roli Sammy Prescottové ve filmu Kennetha Lonergana "You Can Count On Me" spolu s Matthew Broderickem, Markem Ruffalem a Jonem Tenneym. Rovněž hrála ve filmu podle románu Edith Whartonové z přelomu století "The House of Mirth" po boku Gilliana Andersona. K dalším filmům patří "The Truman Show," v režii Petera Weira po boku Jima Carreyho, dále film "Congo," "Absolute Power," v režii Clinta Eastwooda, "Primal Fear" v režii Gregory Hoblita. K dalším filmům, ve kterých hrála vedlejší role, patří "Lorenzo ´s Oil," "Dave," "Searching for Bobby Fischer" a "A Simple Twist of Fate."

Will Patton
Ve filmu se Will Patton objevil poté co se přestěhoval z rodné Jižní Kalifornie do New Yorku. Mimo jiné hrál ve filmu "The Spitfire Grill," který byl oceněn cenou diváků na Sundance Film Festivalu v roce 1996. V roce 1998 vyhrál Patton cenu nejlepšího herce na Newport International Filmovém festivalu za svou práci ve filmu "OK Garage."

Lucinda Jenneyová
K jejím nejvýznamnějším filmům patří "Thirteen Days," kde hrála po boku Kevina Costnera pro společnost New Line Cinema. Ve stejném roce hrála také ve filmu "How to Kill Your Neighbor´s Dog" spolu s Kenneth Branaghem, a ve filmu "Crazy/Beautiful" po boku Bruce Davisona. Nedávno se objevila ve filmu "Crime and Punishment in Suburbia," "The Deep End of The Ocean," "Practical Magic," "What Dreams May Come," "Mad City," a "G.I.Jane." Dále ve filmu "Loved" se Seanem Pennem a Robinem Wrigthem Pennem a spolupracovala s režisérem Ridley Scottem ve filmu "Thelma a Louise." K jejím slavným filmům patří "Rain Man." "Peggy Sue Got Married" a "American Heart," za který byla oceněna nominací na cenu IFP Spirit za nejlepší ženskou vedlejší roli.

Debra Messingová
obrazek Debru Messingovou můžeme vidět ve filmu oceněném NBC cenou Emmy "Will and Grace". Messingová hraje "Grace Adlerovou," bytovou návrhářku, jejíž nejlepší přítel je gay. Za tuto roli získala nominaci na cenu Zlatého Globu. Messingová se objeví v příští komedii Woody Alana. Také hrála vedlejší roli v Alanově filmu "Celebrity."

O tvůrcích

Mark Pellington (režie)
Mark Pellington pracuje v New York City a v Los Angeles. Narodil se v Baltimore. Studoval na University of Virginia. V roce 1997 natočil Pellington svůj režijní filmový debut "Going All The Way" oceněný na Sundance Film Festival a byl uveden do kin společností Gramercy Pictures. Pokračoval krátkým filmem "Destination Anywhere," který natočil pro MTV. Ve filmu hráli Demi Mooreová, Whoopi Goldbergová, Jon Bon Jovi a Kevin Bacon. Jeho další celovečerní film je "Arlington Road," temný politický thriller, ve kterém hraje Jeff Bridges a Tim Robbins. Film byl uveden v létě 1999.

Tom Rosenberg (producent)
Tom Rosenberg, veterán v oboru filmového financování a produkce, je zakladatel a prezident firmy Lakeshore Entertainment. Před založením společnosti Lakeshore, zastával Rosenberg funkci prezidenta společnosti Beacon Communications, která byla v roce 1994 prodána společnosti Comsat Corp. V pětiletém období produkoval pro Beacon, mimo jiné, filmy "The Commitments," "Sugar Hill," "A Midnight Clear," "Princess Caraboo" a "The Road to Wellville."

Richard S. Wright (ko-producent)
Richard Wright nastoupil do společnosti Lakeshore Entertainment v roce 1995 do funkce manažéra produkčního oddělení pro Paramount Pictures. Koprodukoval několik filmů, včetně "The Gift" s Cate Blanchettovou a Keanu Reevesem, v režii Sama Ramiho, "The Next Best Thing" v režii Johna Schlesingera v hlavních rolích s Rupertem Everettem a s Madonnou a "Nevěstu na útěku" v režii Garry Marshalla v hlavních rolích s Richardem Gerem a Julií Robertsovou.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 6. 2018 Svátek má Zdeňka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz