fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

66% 9 hlasů
6.6 10 9
film / drama, Československo, , 95 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...
Oldřich Olejník se po bouřlivé oslavě narození prvního potomka dostane na záchytku, kde se setká se sedmnáctiletým mladíkem přezdívaným Žluťásek. Chlapec z rozvrácené rodiny se toulá s pochybnou partou a Ondřej se mu marně snaží pomoci.... Nepřesvědčivý pokus o pohled na problémy mladé generace.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tak trochu psychologický příběh vyprávěný retrospektivně upozorňující na poflakující mládež, jehož děj se tak trochu dívá na jejich myšlenkové pochody. Film se ještě veze ve stylu tzv. nové vlny, takže podle toho také vypadá. Začíná to zcela nevinně. Dělník Oldřich Olejník je štěstím bez sebe z narození svého prvního dítěte a oslavuje to jak se dá. Když se však následně ocitne v podivné partě, nastávají společenské podivnosti překračující hranice veškeré morálky a hlavně zodpovědnosti. Z dnešního pohledu je to herecký koncert mnoha ve své době mladých, dnes velice známých herců, mezi nimiž dobře vynikl i Vladimír Pucholt, byť svojí rolí nijak nepřekvapil. Vyniká tu ohromná moralita, která snad ani tehdy diváky svojí nepřesvědčivostí nijak neohromila. I to tak stojí za shlédnutí, neboť určitý filmový umělecký koncept tu přeci jen nějaký je. Film je zkrátka obětí své doby a podle toho se musí k tomu přistupovat.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu První den mého syna

Třicetiletý dělník Oldřich Olejník obráží hospody a vinárny, neboť zapíjí narození svého syna. Není tedy divu, že skončí na záchytce. Takto se seznámí se sedmnáctiletým výrostkem Jirkou Koubou. Problémový mladík, který kvůli barvě svého oblíbeného trička dostal přezdívku Žluťásek, po četných konfliktech opustil zaměstnání. Jeho otec zmizel neznámo kam a matka se s tím nedokázala vyrovnat. Většinu času proto Žluťásek tráví v partě, kterou vede zkrachovalý herec Ancek. Oldřich, v němž se z pochopitelných důvodů probudily otcovské vlastnosti, se začne o Žluťáska zajímat a starat. Kromě prolomení počáteční Žluťáskovy nedůvěry to však bude znamenat i seznámení s Anckem a jeho pochybnou partou.


Podobné filmy

Podraz
(The Sting) Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbo...
dnes 15.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Cesta srdce
(Journey of the Heart) Cybill Shepherd je svobodná matka dvou synů. Jeden z nich má hudebn...
dnes 18.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Městečko Fortitude (1)
(Fortitude) Arktické městečko Fortitude, kde nikdy nedochází k žádným násilnostem, je svěd...
zítra 01.55
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 17. 7. 2019 Svátek má Martina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz