fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 1521 hlasů
7.8 10 1521
film / thriller, hororový, romantický, USA, , 119 min., od 13 let
The Birds
Blu-Ray od 1.5.2013 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
05:12Obyvatelé pobřežního Bodega Bay čelí hrůze a strachu před útočícími ptáky.
Malé městečko se stává terčem nepochopitelného útoku tisíců rozlícených ptáků. Americký filmový horor, který patří společně s hororem Psycho k nejslavnějším filmům "mistra filmové hrůzy" Alfreda Hitchcocka.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tak tohle mi moc jako horor nepřipadá. Vlastně tenhle film si pustím když mám spíše romantickou náladu.
Všechny komentáře k filmu 30+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ptáci

obrazek
Na počátku příběhu se v sanfranciském obchodě s ptactvem setká mladá herečka Melanie Daniels s advokátem Mitchellem Brennerem. Protože by se s ním znovu ráda sešla, koupí párek papoušků, které muž sháněl pro svou sestru k narozeninám a vydá se za ním. Brenner však mezitím odjel na víkend k matce do vzdáleného městečka Bodega Bay. Vydá se za ním, ale cestou přes jezero ji napadne racek. Mitch ji představí své matce Lydii, herečka však cítí ve stárnoucí ženě podivný odpor. Nicméně přijme Mitchovo pozvání na večeři.
obrazek
Později se od Mitche dozví, že příčinou zjevné nechuti Lydie jsou novinové články, podle nichž se Melanie koupala nahá ve fontáně. Žena vysvětlí Mitchovi, že jde jen o pomluvy a pak si dlouho do noci povídá s učitelkou Annií, jejíž svatbu s Mitchem kdysi Lydie překazila. Další den se všichni zúčastní dětské slavnosti na oslavu narozenin malé Katky, ta je však nečekaně přerušena útokem celého hejna racků. Další útok následuje vzápětí, když komínem vletí do domu Brennerových hejno vrabců. Vylekaný Mitch zavolá šerifa, ten si však neví s útoky ptáků rady. Vzápětí Lydie objeví mrtvoly svých sousedů, zohavených nočním útokem ptáků.
obrazek
Útoky ptáků se stupňují. Hejno vran napadne děti vracející se ze školy a brzy poté zaútočí obrovské hejno na střed městečka, kde způsobí výbuch benzínové pumpy. Obětí agresivních ptáků se stane také Annie, která se pokoušela zachránit malou Katku. Melanie s Mitchem a jeho rodinou se zabarikádují v domě. V noci je dům opět napaden obrovským hejnem ptáků, kteří se pokoušejí proniknout do domu.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Hlavní role tohoto drahého a technicky velmi náročného filmu neztvárnily renomované filmové hvězdy. Hitchcock se tehdy při obsazování filmových rolí obrátil na málo známé herecké osobnosti. Roli matky ztvárnila divadelní herečka Jessica Tandyová. Svou první hlavní filmovou roli si v tomto filmu zahrál i Rod Tylor. Filmovými začátečnicemi byly také Tippi Hedrenová, fotomodelka, kterou režisér objevil v jednom reklamním spotu na dietní nápoj, a Suzanne Pleshetteová.

Podobné filmy

Robin Pilcher: Na druhé straně oceánu
(Robin Pilcher: Jenseits des Ozeans) David se nemůže vzpamatovat ze ztráty milované manžel...
dnes 15.25
Barrandov
Láska přes internet
(You've Got Mail) Majitelka malého knihkupectví Meg Ryan netuší, že se po internetu zamilo...
dnes 15.55
Nova Cinema
Spider-Man 3
Když Peter Parker konečně najde rovnováhu mezi láskou k Mary Jane a povinnostmi superhrdin...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Neděle 29. 5. 2016 Svátek má Maxmilián
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz