fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

film / dobrodružný, fantasy, Česká republika/Německo, , 86 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
02:48Výpravná filmová pohádka na motivy klasické pohádky bratří Grimmů vypráví o nebezpečné cestě prince Afrona, který je odhodlán zachránit milovanou princeznu Elenu ze spárů temného čaroděje Skeletona.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Filmu bohužel chybý patřičná atmosféra a ani na chvilku tak nedokáže pořádně vtáhnout do mizerně režírovaného děje téhle rádoby pohádky. Herecké výkony nejsou mezi nejpřesvědčivějšími a až na pár výjimek jsou prostě špatné. Filmové tryky jsou jak o 20 let starší a film si opravdu nikdy znovu nepustím.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pták Ohnivák

obrazek
Princ Afron se svým mladším bratrem Otmarem vezou na hrad krále Jorgena dar, zářivého ptáka Ohniváka, který zpívá pouze při úplňku, čímž přivolává lásku a dovede zaplašit i smrt. Afron se v království zamiluje do neznámé dívky, z níž se ovšem další den vyklube dcera krále Jorgena, princezna Elena. Po té ovšem touží také zlý černokněžník Skeleton a zálusk si na dělá také pánovitý princ Wolf. Zatímco se Afron utká s Wolfem, Skeleton princeznu unese na svůj hrad a král Jorgen slíbí jakoukoli odměnu za její záchranu. Afron s bratrem Otmarem se okamžitě vydají na cestu, princ Wolf až poté, co mu král slíbí, že bude hradit náklady cesty. Stará Jadwiga poradí Afronovi a Otmarovi, že budou potřebovat koně zlatohříváka, který umí běhat po obloze, přidá kouzelný náramek, který vysílá paprsek silnější než lano a uvaří jim lektvar, po kterém porozumí řeči zvířat.
obrazek
Princové se vydají na cestu a v zemi krále Garmona, majitele zázračného koně, zachrání jestřábí matku, kterou chtěli lovci odnést od mláďat. Garmonův hrad je zahalen do černého, král je mrtev. Princové se pokusí unést Zlatohříváka, jsou však přistiženi. Před trestem smrti je zachrání královna, která jim dá šanci. Pokud přinesou z propasti Mortuna živou vodu, která by krále oživila, nebudou potrestáni a mohou si koně půjčit. S jeho pomocí dorazí ke Skeletonovu hradu a na radu psa, který utekl ze Skeletonovy smečky, proniknou dovnitř studnou. Setkají se krátce s princeznou Elenou a potom se vydají zničit Skeletonovo srdce ukryté na vrcholku skály. Otmar sice během cesty zahyne, ale Afronovi se podaří srdce zničit a porazit zesláblého Skeletona. Cestou zpátky však dvojici přepadne Wolf s najatými loupežníky.
obrazek
Zabije Afrona, zmocní se princezny, Zlatohříváka i Ohniváka a po návratu tvrdí, že je princezniným osvoboditelem. Jadwiga s pomocí jestřába zachrání prince Afrona s pomocí živé vody. Oživený princ spěchá na hrad a protože jde o pohádku, všechno samozřejmě dobře dopadne.


Podobné filmy

Pán prstenů: Dvě věže
(The Lord of the Rings: The Two Towers) Frodo Pytlík a jeho sluha se vydali k Hoře osudu, ...
dnes 15.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Celestinské proroctví
(The Celestine Prophecy) John přijde o práci a vydá se do Peru, aby si ujasnil smysl život...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Super Wings I (7)
Světla, kamera, akce! Seznamte se s roztomilým tryskáčem Jettem, který cestuje po celém s...
zítra 06.40
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 15. 11. 2019 Svátek má Leopold
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz