fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 257 hlasů
6.3 10 257
film / drama, historický, Polsko/USA, , 170 min., od 13 let
Quo Vadis?
Kinopremiéra v ČR 12.12.2002, DVD od 1.5.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Snímek v roce 2002 získal tři prestižní polské filmové ceny (Orly): za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli (Jerzy Trela), nejlepší kostýmy (Magdalena Biernawska-Teslawska, Pawel Grabarczyk) a nejlepší výpravu (Janusz Sosnowski).


Ukázka
01:15Milostný příběh příslušníka římské patricijské rodiny Marka Vinicia a křesťanky Lygie posloužil autorovi románu k barvitému popisu doby vlády císaře Nerona ve starém Římě. Vykresluje období zániku římského impéria a vzniku nové spravedlivější éry křesťanské víry.
Děj jednoho z nejznámějších historických románů Henryka Sienkiewicze se odehrává za vlády císaře Nerona ve starém Římě. Římské impérium, navenek silné a mocné, se otřásá v základech. Rozmařilost a amorálnost vyšších vrstev, kontrastující s bídou a utrpením ostatních, rozvracejí společnost. Římský důstojník Marcus Vinicius se zamiluje do tajemné dívky jménem Lygia. Mladíkův strýc Petronius pomáhá Markovi, aby se s Lygií setkal. Lygii se Marcus líbí, ale oba mladé lidi dělí propast víry. Lygia patří k učedníkům Ježíše Krista. Po dlouhých a dramatických peripetiích, jako je obrovský požár Říma, se i Marcus obrátí na křesťanskou víru a apoštol Petr mladé dvojici požehná. Císař Nero uchystá velkou podívanou, na které mají být potrestáni křesťané, obvinění ze zapálení Říma. Jako hlavní atrakce má na závěr her Ursus beze zbraně zápasit s býkem, na jehož šíji je spoutána nahá Lygia. Lygiin věrný služebník Ursus však zvíře zabije. Dav křičí a volá po milosti. Nero musí proti své vůli odsouzeným odpustit.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Já jsem vděčná ČT za tyto historické filmy, ačkoliv některým se nelíbila řada věcí. Taková historická epopej, která by obsáhla celou knižní předlohu, by potřebovala mnohem více hodin a nestačila by na jeden normální film. Vždy, když šel v TV, jsem se na něj těšila. Jistě je velmi dobré, pokud má divák přečtenou knihu a může si určité scény doplnit a něco domyslet podle předlohy. Pak je tím pádem "v obraze". Tak je to u mnoha dalších filmů - není možné do jednoho filmu vtěsnat všechno. Knihu jsem četla již dávno, snad před 40 a více lety (dokonce později ještě jednou) a na film jsem se ráda podívala již poněkolikáté a jsem spokojena.
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Quo Vadis

<>Obrázek nenalezen<> Řím - za doby Nerona (54-68).
Římský důstojník Marcus Vinicius, který se právě vrátil z války v Malé Asii, přichází do domu svého strýce Petronia, estéta a milovníka umění, přítele císaře Nerona. Vinicius mu svěří, že se zamiloval do krásné a tajemné dívky jménem Lygia, kterou poznal v domě římského vojenského velitele, Aula Plaucia. Petronius, který by rád mladíkovi pomohl, navrhne, aby mladík navštívil Plauciův dům. Petronius zjistí, že okouzlení jeho synovce je oprávněné. Rozhodne se, že Viniciovi pomůže. Vinicius a Lygia se sejdou v zahradě, kde dívka nakreslí hůlkou do písku rybu. Nicméně mladík, ohromen dívčí krásou si toho nevšimne. Uplynou dva dny. Lygia je odvedena členy císařské osobní gardy do císařského paláce. Jakožto dcera vojenského velitele musí být držena pod císařským dohledem. Když se o tom dozví Vinicius, je rozlícen. Později ho jeho strýc přesvědčí, že je to jenom záminka, aby byla dívka poslána co nejdříve do jeho domu. Akte, Neronova bývalá milenka, pečuje v císařském paláci o Lygii. Připravuje dívku na velkou hostinu na císařovu počest. <>Obrázek nenalezen<> Zpočátku je Lygia okouzlena vznešeným prostředím, ale první okouzlení zmizí, když ji opilý Vinicius obtěžuje. Lygii zachrání její věrný služebník Ursus, mimořádně silný atletický muž, který Vinicia omráčí a ji unese z hostiny.. Místo ve Viniciově domě, se Lygia nachází mezi následníky Ježíše Krista. Vinicius je rozezlen. Chce najít tu dívku za každou cenu. Petronius znovu nabídne svou pomoc. Pošle Řeka Chila Chiloidese, aby Lygii našel. Chilo je přesvědčen, že Lygia našla útočiště mezi křesťany. Ve stejnou dobu umírá Neronova dcera a Lygia je obviněna z jejího zabití. Během pobytu v paláci potkala holčičku v zahradě paláce a ta , když viděla Lygii, propukla v pláč. Petronius, který chce chránit Lygii před nebezpečím, navrhne Neronovi, aby jel do Ancia. V noci jde Vinicius spolu s Chilem a gladiátorem Krotonem na starý hřbitov, v Ostrianu , kde se scházejí křesťané. Tam zahlédnou Lygii s Ursem. Vinicius a jeho společníci je špehují. Opět se Vinicius pokusí unést dívku a opět je nucen to vzdát, sražen Ursovou mocnou pěstí. Probudí se v křesťanském domě, sejde se s Lygií a zjistí, že i ona sdílí jeho pocity.
obrazek
Apoštol Petr poradí Lygii, aby se vyhnula Viniciovi, ledaže by přijal zásady její víry. Vinicius se marně snaží na Lygii zapomenout. Setká se s Paulem z Tarsu a svěří se mu se svými city k Lygii, se svými pochybnostmi a se svou touhou aby přijala jeho křesťanskou víru. Dívka je povolána a Petr mladé dvojici požehná. Nero čte v Anciu báseň o spálení Troje. Brzy na to shoří Řím. Vinicius tam spěchá, aby našel Lygii. Potká Chila, který ho odvede tam, kde křesťané našli útočiště. Tam je Vinicius pokřtěn apoštolem Petrem. Křesťané jsou obviněni ze spálení Říma. Mají být pochytáni a potrestáni. Římskému lidu je přislíbena podívaná. Hry, kdy budou křesťané patřičně potrestáni. Petronius se pokusí varovat Vinicia, ale je příliš pozdě. Lygia už byla uvězněna. Onemocní a končí v bezvědomí. Vinicius bez úspěchu pokračuje ve svém úsilí dostat ji z vězení. <>Obrázek nenalezen<> Křesťané trpí víc a víc a umírají v aréně. Ukáže se, že Nero připravil speciální show na závěr her, ve které má být Lygia hlavní atrakcí. Napřed se v prázdné aréně objeví Ursus a za ním býk s nádhernou nahou dívkou, přivázanou na zádech. Je to Lygie. Po nerovném boji Ursus zvíře zabije. Dav šílí a křičí "Milost!" Nero musí proti své vůli odsouzeným odpustit. Vinicius odveze Lygii na Sicilii, ale před odjezdem poradí Petrovi, aby co nejdříve zmizel z Říma. Petronius, který ví, že byl také odsouzen k smrti, se rozhodne spáchat sebevraždu. Legie v Galii se vzbouří. Císař Nero musí zemřít. Petr se vrací do Říma.


Podobné filmy

Koření života
(No Reservations) Úspěšná Catherine Zeta-Jones žije svůj život se stejnou náruživostí jako...
dnes 12.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Lepší pozdě nežli později
(Something's Gotta Give) Stárnoucí sukničkář Jack Nicholson právě vyrazil na milostný víke...
dnes 13.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Alfréd Veliký
(Alfred the Great) V pouhých dvaadvaceti letech usedl na trůn a zachránil království. Brit...
dnes 22.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 22. 4. 2018 Svátek má Evženie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz