fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 1912 hlasů
7.6 10 1912
film / thriller, akční, dobrodružný, drama, USA, , 93 min., od 12 let
First Blood / Rambo: First Blood
DVD od 1.1.2005 Bonton, Blu-Ray od 15.6.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:20Rambo vám předvede, jak přežít v Oregonských horách s šíleným policajtem v patách!
Sylvester Stallone představuje v tomto světově úspěšném filmu bývalého příslušníka Zelených baretů, který se vrátil z války ve Vietnamu. Díky potyčce s šerifem malého městečka je Rambo nucen utéct do lesů a silou i lstí bojovat se šerifovými pomocníky a později i s 200 členy Národní gardy.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Sylvester Stallone jako by se pro takovéhle role prostě narodil. Určitě je to dostatečně nervově vypjatý akčňák. Celou dobu pak člověk se zatajeným dechem čeká, jak to dopadne, a taky samozřejmě fandí Rambovi. Prostě klasika.
Všechny komentáře k filmu 33+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rambo

obrazek
Válečný veterán John Rambo hledá přítele Delmara, se kterým bojoval ve Vietnamu. Od jeho matky se však dozví, že Delmar zemřel na rakovinu. V jednom z malých městeček ho zastaví šerif Teasle a bezdůvodně ho jako vandráka vykáže z města. Když veterán neuposlechne, šerif ho odveze na policejní stanici, kde ho se svými muži začne týrat. Kruté zacházení připomene Rambovi mučení ve vietnamském zajetí, což v něm probudí instinkty cvičeného bojovníka. Než si policisté uvědomí s kým mají tu čest, Rambo se zmocní svého nože, zneškodní posádku policejní stanice a po divoké honičce na ukradené motorce se policistům ztratí v lesích za městem. Zuřící šerif zorganizuje jeho pronásledování s pomocí psů, vrtulníku a dobrovolníků. Rozpoutá štvanici, aniž by tušil, že si nabral větší sousto, než jaké je schopen zvládnout. Rambo byl totiž příslušníkem elitních Zelených baretů a parta provinčních policistů, ani narychlo zburcovaná Národní garda mu rozhodně nemohou být rovnocennými soupeři.
obrazek
I když se Teasle dálnopisem dozví, že pronásleduje elitního bojovníka a vyznamenaného válečného hrdinu, pokračuje ve štvanici. Rambo, vycvičený právě pro takový boj, se brání zbraní zabitého střelce a během štvanice v lese postupně zneškodní, ale nezabije, šest pronásledovatelů. Dopadne i Teasla, kterého varuje. Pokud ho nenechají na pokoji, doplatí na to. Teasle nedbá a přivolá další posily, včetně několika jednotek Národní gardy. Přijíždí novináři a objeví se také plukovník Trautman, Rambův velitel a muž, který ho vycvičil. Ten marně žádá Teasla, aby nechal jeho nejlepšího muže na pokoji. Další den se vojákům podaří zahnat Ramba do opuštěného dolu a ten pak vyhodí do vzduchu. Trautman však věří, že Rambovi se podařil uniknout a má pravdu. A co je horší, Rambo se přestal bránit. Přešel do útoku.


Podobné filmy

Jezdci
(The Horsemen) Omar Sharif musí vyhrát nejdůležitější závod ve svém životě. Americké sport...
dnes 21.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Všichni dobří rodáci
Životní osudy sedmi přátel z jihomoravské vesnice v poválečném období. Mimořádný film scen...
dnes 22.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Slzy slunce
(Tears of the Sun) V Nigérii vypukl převrat. Prezidentská rodina byla vyvražděna a povstal...
dnes 22.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 17. 11. 2019 Svátek má Státní svátek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz