fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 1137 hlasů
7.8 10 1137
film / drama, USA, , 108 min., od 12 let
October Sky

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:57Film o mladém studentovi s velkou fantazií, který toužil objevit vzdálené světy, byl natočen podle pravdivého příběhu.
Homer Hickam je maldý student s velkou fantazií, který touží objevit vzdálené světy. Jednoho dne zahlédne na obloze satelit a zozhodne se sestrojit si vlastní raketu. I přes nesouhlas rodičů zvládne téměř nemožné a splní si svůj velký sen.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je ikonické, že jsem Říjnové nebe viděl den po TV filmu České televize Monstrum. Říjnové nebe totiž jasně ukazuje to, jak správný film podle skutečných událostí má vypadat, aby nepůsobil křečovitě, nudně a neforemně. Zatímco Monstrum se snažilo být filmem, kde je v popředí všechno od života autora, přes stavbu Stalinova pomníku, až po čistky padesátých let, je Říjnové nebe snímkem, které stojí na životě kluka, který se snaží vymanit ze sevření uhelného městečka a přesto najít blízký vztah se svým otcem, pro nějž je těžba uhlí vším. Ano, Říjnové nebe je komorním dramatem o tom, jak těžké je prosadit se a kolik obětí musíme přinést, abychom si uskutečnili své sny. Samotné pouštění raket je zde pouze jakousi kulisou, jež stojí za motivací postav (a spíše figuruje pro příběh jako hnací motor), ale nikdy není samotným centrem dění. Tou zůstává hlavní postava a jeho osobní vnitřní dramata. Říjnové nebe to vědělo a je kvalitativně na samotném vrcholu kvality. Monstrum naopak v této věci pohořelo. Velký palec nahoru a rád si tento film opět připomenu. 80%
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Říjnové nebe

Rok 1950. Středoškolák Homer Hickham žije v zapadlém hornickém městečku Coalwood. Jako téměř každého muže z okolí i jej čeká budoucnost v uhelném dole. Jednoho dne však Homer spatří na nebi přelétat první sovětskou družici Sputnik. Začne se zajímat o rakety a dokonce se díky tomu spřátelí s opovrhovaným "šprtem" Quentinem. Spolu se dvěma dalšími kamarády pak začnou amatérsky konstruovat malé rakety. První pokusy jsou však zoufalé - jejich výtvory vybuchují hned na odpalovací rampě, v lepším případě létají po neřízených drahách. Homera však čekají mnohem větší problémy: jeho otec totiž synovým koníčkem opovrhuje a nejraději by Homera viděl jako svého nástupce na místě důlního předáka... Americký snímek o tom, jak je důležité jít za svým snem, vznikl podle skutečného příběhu Homera Hickhama, který se v dospělosti stal úspěšným technikem NASA.


Podobné filmy

Co je šeptem...
(Rumor Has It) Přestože vede Jennifer Aniston spokojený život, stále jí ke štěstí cosi chy...
dnes 12.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Ostrov
(The Island) Ewan McGregor dosud věřil tomu, že společně s několika dalšími lidmi přežil g...
dnes 15.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Smrtící léčba
(Extreme Measures) Gene Hackman má jediný cíl, najít nový lék pro regeneraci nervů. Neváhá...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 24. 6. 2019 Svátek má Jan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz