fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

59% 564 hlasů
5.9 10 564
film / drama, dobrodružný, USA, , 105 min., od 13 let

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Archiv
01:45Nejnovější adaptace slavného románu Daniela Dafoa v hlavní roli s novodobým agentem 007.
Jedna z nejnovějších adaptací slavného románu Daniela Defoa nevychází z filmových zpracování, která ji předcházejí, ale sází více na razantní akční scény. Děj filmu umocňují nádherné scenérie exotické přírody z Papuy-Nové Guineje, kde byl film natočen.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nový Robinson je výrazněji zaměřen na akční scény, jak už to od devadesátých let v Amerických filmech bývá, což je zde celkem zbytečné a přehnané. Taktéž snímek třeba právě postrádáním scén jiného typu vyšel ze střihačského pásu s pouhou necelou půldruhou hodinou. Nicméně faktem je, že jak slušná hudební kulisa, tak opravdoví drsní domorodci, film opět zvedají nad hladinu
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Robinson Crusoe

Ve Skotsku roku 1703 se zchudlý Robinson Cruose dozví, že jeho milovanou Mary McGregorovu rodiče zasnoubili s jeho nejlepším přítelem Patrickem. Zoufalý muž svého přítele v souboji zabije a jeho sluha zastřelí jednoho z Patrickových pomstychtivých bratrů. Robinson proto musí uprchnout ze země, ale ještě předtím slíbí Mary, že se vrátí. Dostane se na obchodní loď, ta však v prudké bouři ztroskotá někde poblíž Nové Guineje. Když se probere z bezvědomí, zjistí ke své hrůze nejen to, že je jediný, kdo přežil, ale také to, že se ocitl na neobydleném ostrově. V kajutě zničené lodi, která uvízla na mělčině poblíž břehu, objeví kapitánova psa Skoka. Zpočátku se snaží zůstávat blízko pobřeží, aby mu neunikla proplouvající loď, ale časem pochopí, že se o sebe musí postarat úplně sám - jinak prostě nepřežije. Dopraví z lodi na břeh zásoby potravin, nářadí a zbraní a postaví si ze dřeva obydlí. Tak prožije na ostrově dlouhý rok, kdy ho před zoufalstvím chrání jen vzpomínky na milovanou Mary. Jednoho dne objeví na břehu lidské stopy a najde skupinu lidojedů, kteří se chystají zabít několik zajatých mužů. Robinson několik barbarů zabije a lidojedy společně s jedním osvobozeným zajatcem pobije nebo zažene. Po počátečním konfliktu, kdy Robinson domorodci, jehož pojmenuje Pátek, podle dne kdy ho zachránil, nedovolí, aby snědl srdce zabitého nepřítele, se muži spřátelí. Pátek radí Robinsonovi, jak pěstovat plodiny, a dokonce se naučí anglicky. Když se ho však trosečník pokusí obrátit na svou víru, vážně se pohádají a rozejdou. Nakonec se Robinson Pátkovi omluví. Společně pak bojují proti kanibalům a když je Robinson vážně zraněn, přítel ho dopraví ke svému kmeni, kde ho ošetří. Vesnici však přepadnou bílí otrokáři, kteří vesnici vyplení a pochytané domorodce odvlečou do otroctví. Robinson se tak po šesti letech na ostrově vrací domů. Změnil se, zmoudřel, ale neví, jestli na něj jeho milovaná Mary stále čeká.


Podobné filmy

Navždy a daleko
(Far and Away) Chudý farmář Tom Cruise se dá dohromady s dcerou bohatého vlastníka půdy Ni...
dnes 11.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Holky z kalendáře
(Calendar Girls) Dvanáct svérázných členek váženého dobročinného spolku hledá nové možnost...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Legenda o sovích strážcích
(Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole) Soví sameček Soren je okouzlen historkami ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 25. 5. 2018 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz