fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 1061 hlasů
5.7 10 1061
film / thriller, akční, komedie, krimi, science fiction, USA, , 110 min., od 12 let
Robocop 2

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:57Dokonalý policista znovu v akci proti bezohledným kriminálním živlům.
Detroit v blízké budoucnosti. Policie stávkuje proti svému zaměstnavateli, společnosti OCP, a obyvatelstvo je sužováno řáděním ozbrojených gangů, navyklých na silnou drogu, zvanou Nuke. Kybernetický organismus Robocop se svojí partnerkou Lewisovou pokračují v boji proti zločinu a snaží se především dopadnout gangsterského šéfa Caina. Robocop však padne do Cainovy pasti. Gangsteři ho rozřežou na kusy, které posměšně pošlou zpátky OCP. Rekonstruovaný Robocop je dr. Faxovou naprogramován na nenásilí, ale elektrickým šokem dokáže vymazat její direktivy a Caina zadrží. Dr. Faxxová gangstera dorazí a jeho mozek implantuje do Robocopa č. 2, kterého hodlá ovládat přes Cainův návyk na drogu. Svůj výtvor nejprve pověří, aby překazil schůzku Cainova gangu vedeného mladým Hobem a zástupců městského úřadu. Robocop 2 všechny s výjimkou starosty Kuzaka povraždí. Robocop se od umírajícího Hoba dozví, že Cainův mozek nadále žije uvnitř kybernetického organismu a vydává se po jeho stopách...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Druhý filmový příběh o společnosti OCP a kybernetickém organismu v řadách policie nazvaném jako Robocop už nedosahuje věhlasu prvního snímku, který vyniká převážně ve svém pojetí brutálního násilí a temného humoru. Paul Verhoeven nasadil laťku hodně vysoko a tak následovníci mají hodně co dělat, aby alespoň této výše dosáhli. No, a tímto snímkem se to nepodařilo. Příběh zasazen více do budoucnosti s více high-tech hračičkami, ale v podstatě se tu opakuje totéž. O akci tu samozřejmě nouze není, ale už tomu chybí ten správný vizuál. I tempo je krapet pomalejší a děj rozvláčnější. Zůstal z toho tak obyčejný devadesátkový akční film, jakých vzniklo spousta. A to je na Robocopa hodně velká škoda.
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu RoboCop 2

<>Obrázek nenalezen<> Ve městě Detroit se stále nedaří zastavit rostoucí zločinnost. Situace je o to horší, že policie stávkuje proti korporaci OCP, která převzala její řízení, a tak jediný, kdo se snaží se zločinem v ulicích bojovat je kyborg Robocop, stroj ovládaný mozkem zavražděného policisty Murphyho. Podaří se mu objevit tajnou továrnu na výrobu smrtelně nebezpečné drogy, kterou po městě šíří gang psychopatického šéfa narkomafie Kaina. Podaří mu zlikvidovat část gangu, nedokáže však zastřelit dvanáctiletého chlapce Hoba, který patří vůdcům gangu. Není to jen jeho naprogramováním, ale také vzpomínkami na jeho předchozí život policisty Muprhyho, který má stejně starého syna.
obrazek
Vedení OCP chce skoupit velkou část "starého" Detroitu a vybudovat na jeho místě nové luxusní město pro bohaté, současně se vývojové oddělení pod vedením dotkroky Faxxové pouští do projektu nového typu kyborga, který by nahradil problémový prototyp. Když je Robocop při dalším střetnutí s Kainovým gangem těžce poškozen, podaří se doktorce Faxxové při jeho opravě zasáhnout do programu a poškodit ho tak, aby Robocop nebyl schopen účinně zasáhnout a bylo nutno ho vyřadit a nahradit. Robocop je skutečně brzy celému městu pro smích.
obrazek
Robocop však není jen stroj a ta část, která patří Murphymu nakonec úspěšně zničí přeprogramování Faxxové tím, že se sám zkratuje a znovu vyrazí do akce ve staré formě, zbaven všech rušivých prvků programu, o které se postaralo OCP. Velká razie v Kainově továrně na drogy rozpráší gang a v Kain smrtelně zraněn. Faxxová ho v nemocnici zabije a jeho mozek využije pro dokončení Robocopa 2. Jenže Kain není z těch, kteří by se nechali ovládnout a jeho šílený mozek v téměř nezničitelném kovovém těle se stává hrozbou pro celé město. A jediný, kdo by se mohl dokázat postavit jeho řádění je Murphy.


Podobné filmy

Johnny English se vrací
(Johnny English Reborn) Neohrabaný tajný agent Rowan Atkinson musí tentokrát odhalit spikn...
dnes 13.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vertical Limit
Chris O´Donnell s horolezectvím skoncoval, zato jeho sestra Robin Tunney se chystá na náro...
dnes 15.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Koule
(Sphere) Dustin Hoffman, Sharon Stone a Samuel L. Jackson se vydávají na dno oceánu, aby p...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 14. 11. 2018 Svátek má Sáva
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz