fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 1459 hlasů
6.5 10 1459
film / animovaný, dobrodružný, komedie, romantický, science fiction, USA, , 89 min.
Robots
Kinopremiéra v ČR 17.3.2005, DVD od 1.9.2005 Bonton

Režie: ,
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize ne. 25.3. HBO 08.35, so. 31.3. Prima MAX 18.05 /ST/
HBO 08.35
Prima MAX 18.05
Ukázka
01:55Z Doby ledové do doby plechové.
Určitě si zamilujete hlavní postavu, robota Rodneyho Copperbottoma, mladého geniálního vynálezce, který sní o tom, že jeho vynálezy zlepší život robotí populace, Cappy, krásnou, odvážnou a chytrou robotku, do níž se Rodney okamžitě beznadějně zamiluje, mocného záporáka Ratcheta, s nímž se Rodney pustí do křížku, nebo Bigwelda, mistrného vynálezce, jenž je Rodneyho velkým vzorem. Výčet postav doplňuje skupina nepotřebných robotů, přezdívaných Rusties, které vedou sourozenci Fender a Piper. Rodney se s Fenderem velmi snadno spřátelí, protože robot, kterému v těch nejnevhodnějších okamžicích pravidelně vypadávají hlava, ruce a nohy, společnost schopného konstruktéra, jakým je Rodney, určitě ocení. Piper je Fenderova rozjívená mladší sestra, která každého překvapuje svou odhodlaností a odvahou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Perfektní aimák všech dob na který se dá hlavně koukat.
Všechny komentáře k filmu 29+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Roboti

V malém robotickém městečku si dva roboti sestavili syna a dali mu jméno Rodney. Jak Rodney roste, dostává od matky a otce opotřebované díly, jelikož jeho rodiče na nové nemají peníze. Rodney sleduje pořad z velkoměsta Robot City, kde vlastník strojíren, pan Bigweld, představuje svou továrnu a zve do strojíren každého robota s novým nápadem. Rodney během studia střední školy pracuje na svém vynálezu, malém robotovi ve tvaru konvičky, který umí létat, pomáhat s mytím nádobí i jinými činnostmi. Pojmenuje ho Broken Arm Bot. Poté, co je Rodney i se svým malým pomocníkem vyhozen z restaurace, rozhodne se odjet do velkoměsta za panem Bigweldem, aby mu představil svůj vynález a ucházel se o místo v jeho strojírnách... Když Rodney dorazí ke strojírnám, brána je zavřená a vrátný ho nechce pustit dovnitř. Rodney se tam dostane s pomocí svého robůtka, ale uvnitř zjistí, že pan Bigweld již strojírny neřídí. Zastupujícím ředitelem je Ratchet, který ho nechá vyhodit. Rodney nechápe, co se stalo, ale to mu vysvětlí čajová konvička Felder se svými přáteli. Ratchet zastavil výrobu náhradních dílů a uvedl na trh upgrade, který je velmi drahý a většina starších robotů si ho nemůže dovolit. Navíc Ratchetova matka, madam Gasketová, vlastní továrnu na tavení železa, kde staré roboty roztavují a železo používají na výrobu nových... Rodney je smutný, ale když Felderovi upadne hlava, opraví ho, a to se hned rozkřikne. Zanedlouho stojí zástupy robotů čekajících na jeho pomoc. Rodney opravuje jednoho za druhým, ale řady neubývají. Pak obdrží dopis od matky se sdělením, že otec nemůže sehnat náhradní díl. Rodney se rozhodne najít Bigwelda, jelikož jen on může zase začít vyrábět potřebné náhradní díly...


O filmu

obrazek
Úspěšný režisér Chris Wedge, který natočil oscarový krátký film "Bunny" a celosvětově úspěšný film Doba ledová, nyní přináší své novátorské filmařské kouzlo ve filmu Roboti, povznáší žánr počítačové animovaného filmu na mimořádnou novou úroveň. Vůbec poprvé nám animovaný celovečerní film představuje zcela vymyšlený svět - nádherně řinčící svět, obydlený výhradně mechanickými bytostmi.

Roboti znamenají návrat Robina Williamse k celovečerním animovaným filmům, po roli "Alladina" z roku 1992. Navíc ve filmu Roboti debutuje v oboru hlasového namlouvání animovaného filmu Mel Brooks.
Ve filmu uvidíte nezapomenutelného robota Rodneyho Copperbottoma, mladého geniálního vynálezce, který sní o tom, že bude všude robotům pomáhat, Cappy, krásnou dynamickou a fikanou robotku, do které se Rodney okamžitě beznadějně zamiluje, záporáka Ratcheta, Bigwelda, mistrného vynálezce, který zbloudil, a skupinu ztracených robotů, známých pod označením Rusties, které vede Fender a Piper. Fenderova hlava, paže a nohy pravidelně vypadávají v těch nejnevhodnějších okamžicích. Když Rodney opravuje Fenderovy neustálé defekty, rychle se ti dva spřátelí. Piper je Fenderova rozjívená mladší sestra, která každého překvapí svou odhodlaností a silou.

obrazek
Výsledkem je mimořádný komediální příběh, který posouvá hranice animace a zároveň představuje postavičky bohaté na fyzický a duševní humor a vroucí příběh, který svědčí o tom, že i robot se dokáže zaskvět bez ohledu na to z čeho je on nebo ona vyroben.
Co kdybychom vytvořili svět obydlený výhradně roboty? Jak by to fungovalo? Jak by to vypadalo? Jak by se roboti chovali?
To bylo jen pár otázek, které si položili režisér Chris Wedge, když se poprvé sešel s proslulým autorem a ilustrátorem Williamem Joycem, aby si popovídali o novém animovaném celovečerním filmu. Byl to nápad prezidenta Chrise Meledandriho - Twentieth Century Fox Animation - který dal dohromady Joyce, mezi jehož oblíbené dětské knihy patří Santa Calls, Dinosaur Bob, A Day with Wilbur Robinson a Rolí Polí Olí, s tvůrcem Doby ledové, Wedgem. Wedge také zaujímá vedoucí pozici ve společnosti Blue Sky Studios, kde byla natočena Doba ledová a Roboti. Joyce a Wedge si rozuměli, a začaly se rodit nápady - včetně představy o robotím světě.

"Nápady začaly scénou," říká Wedge," a já jsem se domníval, že mechanický svět by byl místo, které bych chtěl tvůrčím způsobem navštívit. Existuje mnoho filmů s roboty, mnoho z oblasti science fiction, ale Bill Joyce a já jsme chtěli vytvořit něco jiného: výstřední pestrobarevný svět mechanických lidí.

obrazek
"Byl by to zcela vymyšlený svět," pokračuje Wedge. "Což ovšem znamená, že jsme si uvědomovali, že musíme všechno vymyslet. To není film, odehrávající se v době ledové, nebo film o hmyzu nebo o rybách. Neexistuje jediný odkaz, ze kterého bychom mohli čerpat."
Joyce, stejně jako Wedge, se chopili výzvy - vymyslet ten statečný nový svět. Takový úkol jim připadal mimořádný. "Jednou jsem řekl svému příteli, že nejšťastnější bych byl, kdybych měl možnost navrhnout celý svět," říká Joyce. "s Roboty jsem dostal příležitost udělat právě to."

Zatímco Joyce pracoval na prvních návrzích, Wedge režíroval animační test postaviček robotů. Ale než mohla začít skutečná práce na filmu Roboti, požádal Chris Meledandri Wedge aby režíroval animovaný celovečerní film o chlupatém mamutovi, o šavlozubém tygrovi a o lenochodovi, odehrávající se v pravěku. To byla ovšem Doba ledová. Wedge souhlasil, s tím, že film Roboti bude natočen po Době ledové, která se stala hitem roku 2002. Po úspěšném uvedení Doby ledové se Wedge a Joyce mohli plně věnovat Robotům. Joyce, který je výkonným producentem a produkčním výtvarníkem, zkoumal nápady a koncepty na vrakovištích, v továrnách, v obchodech s ojetinami - i ve své vlastní kuchyni, kde nacházel inspiraci v elektrických přístrojích na pečení vaflí a masových specialit. "Navštěvovali jsme místa, která byla orientována na přístroje," poznamenává.

obrazek
Wedge a spolu režisér Robotů Carlos Saldanha, kteří se podíleli na natáčení Doby ledové začali mapovat příběh Robotů. Jejich zkušenost z Doby ledové, jakkoli byla plodná a náročná, nestačila na jejich přípravu na nový film. "Roboti jsou mnohem složitější film než Doba ledová," říká Saldanha. "Příběh, postavy, scéna - všechno - bylo na jiné úrovni ve srovnání v tom co jsme doposud dělali. V Době ledové, jsme měli obrovské prostory s bílým pozadím pouze se třemi hlavními postavičkami. V Robotech jsme vytvořili masivní, několika úrovňové město a mnohem víc postaviček. A každá z postaviček měla důležitý detail, jako malé kousky rzi nebo oprýskanou barvu." Podle animátora Foxů Chrise Meledandriho, témata povídky rezonují s Roboty. "Je to o snech, které rodiče sní o svých dětech," říká. "Tato dramatická vyjádření jsou sdělována humorně. Odehrávají se ve velkém komediálním rámci, který je vizuálně atraktivní a originální. Nic takového jsme doposud neviděli."


obrazek
Seznamte se s roboty
Jak vypadá robot? Viděli jsme bezpočet mechanických bytostí v nesčetných filmech science fiction, v televizních programech - dokonce i v divadelních představeních. Některé byly hrozivé, jiné působily bláhově. Ale pro tento nový, počítačem animovaný celovečerní film, se Chris Wedge odhodlal vytvořit mechanické bytosti, jaké ještě nikdy nikdo nespatřil.
Wedge věděl, že to nebude jednoduché.
William Joyce navrhnul několik hlavních postav tak, aby vypadaly zábavně a rozmarně. Jejich smysl pro hravost, v kombinaci s podobou, kterou jim vtiskla společnost Blue Sky, která jim dodala realismus a herecké a animátorské výkony, to všechno významně přispělo k uskutečnění Wedgeovy představy.

Roboti se shromažďují kolem Rodneyho Copperbottoma, kterému Wedge a filmoví tvůrci naplánovali cestu do velkého města, aby následoval své sny a stal se významným vynálezcem. "Rodney je jako každý člověk - každý robot - se kterými se můžeme ztotožnit," říká Chris Wedge.
Wedge si při hledání představitele Rodneyho, představoval někoho atraktivního a zábavného, možná někoho trochu výjimečného. "Ewan McGregor splňoval to všechno a nejen to," říká Wedge. "Dodává Rodneymu břitkost, která obohacuje postavu o další dimenzi. Jeho melodický, expresivní hlas se přesně hodil pro Rodneyho."

obrazek
"Rodney má milou venkovskou naivitu a vášeň, kterou bylo radost hrát," říká McGregor, který viděl v postavě tak trochu sám sebe. "Rodneyho cesta do Města Robotů mi připomínala mou vlastní první návštěvu Londýna," říká herec, který se narodil v Crieffu, ve Skotsku.
Rodney nachází ve Městě Robotů mimo jiné ... lásku ... v kovové podobě dynamické a mazané Cappy. Přes její nablyštěný, dokonalý exteriér, Cappy, stejně jako Rodney, pochází z dělnické rodiny. (Její otec byl vysavač a matka byla příslušenství. Tak se poznali). Rodney se okamžitě zamiluje do krásné robotky a Cappy si také Rodneyho zamiluje.
Navrhnout Cappy byl oříšek, protože hlavní animátor Michael Thurmeier poznamenává, "Jak uděláte krásného robota?"

Halle Berryová namlouvala Cappy, a nositelka Oscara velmi obdivovala svou vlastní filmovou podobu. "Cappy je velmi nedotknutelná," říká Berryová.
"Halle je úžasný herec," říká Wedge. Její talent zní zkrátka vyzařuje a slyšíte jí to na hlase."
Rodney přichází do Města Robotů uskutečnit svůj sen o tom, že se stane významným vynálezcem a pátrá po ikonickém géniovi Bigweldovi. Wedge a animátoři přisoudili Bigweldovi nadživotní osobnost, aby se vešel do velkých, oblých tvarů původních náčrtů Williama Joyce. "Bigweld je ikonická, i když vřelá postava, tak jsme potřebovali aby ho zahrál zábavný herec," říká Wedge. "Mel Brooks má všechny vlastnosti, které jsme pro Bigwelda potřebovali - a víc."

obrazek
Brooks si užil Dobu ledovou, a byl víc než šťastný, když dostal příležitost namluvit Bigwelda. "Scénář na Roboty byl vřelý, pozitivní a jedinečný, a já jsem věděl, že s Chrisem Wedgem jsem v dobrých rukou," říká Brooks. "Plus, věděl jsem, že se to bude líbit mé šestileté vnučce."
"S Bigweldem zastáváme společnou filozofii - že všechno je možné," pokračuje Brooks. "Oba si myslíme, že musíte věřit a vytrvat, musíme být důslední a jít za svými sny."
Rodney je pronásledován zločinným tyranem Ratchetem, prezidentem společnosti Bigweld Industries. Ratchet se dívá na roboty jako je Rodney jako na "zastaralé", zralé do starého železa a díky své posedlosti pro ladné křivky protěžuje svůj ďábelský plán zbavit město zrezivělých robotů.

Filmaři se ohromně bavili, když přiváděli postavu Ratcheta k životu.
Podle Wedge pojal Greg Kinnear postavu Ratcheta jako kombinaci humoru a empatie. "Greg se vžil do té role, vzal v úvahu Rachetův humor a skutečnost, že tato postava je podstatě ve svém nejhlubším nitru, nejistý, neurotický maminčin mazánek," říká režisér.
"Pochopíte, proč se stal Ratchet tím, kým je: nic co kdy Ratchet udělal, jí nebylo dost dobré. Greg z něj udělal mnoha rozměrnou postavu."
"Podle mě Ratcheta nikdo nechápe," říká Kinnear. "Je to ďábel? Ne! Možná, že ničí staré, nemoderní roboty, ale když ho poznáte je to pořád slušný chlápek. Chce jen udělat radost své matce - která je jen tak náhodou Jim Broadbent. Tak je to, Jim Broadbent hraje mou matku. Nikdy mě nenapadlo, že budu mít příležitost to říct ...

obrazek
"Ale hrát Ratcheta, byla opravdu velká legrace," pokračuje Kinnear. Nebyly žádné instrukce kam až můžu s touto postavou zajít, protože neexistuje žádný prototyp pro robota, který vede nějakou společnost. Aspoň, pokud já vím."

Ratchetova ďábelská a intrikánská matka, Madame Gasketová, je padouch všech padouchů. Gasketová vede podzemní robotí Chop Shop. Místo, odkud se zastaralí roboti zřídka kdy vracejí. Ona a její syn v duchu vidí svět, kde mají všichni roboti nejmodernější a nejlepší součástky. Zatím i Gasketová je složena ze starých, zrezivělých součástí a žije na "špatné straně kolejí" - v nejhlubších útrobách Města Robotů.
Jak jsme říkali, Jim Broadbent, nositel Oscara za mužský nejlepší herecký výkon zae vedlejší roli ve filmu "Iris," namlouvá tuto úpornou, démonickou matku. "Viděli jsme Jima ve filmu "Moulin Rouge", říká koproducent Jerry Davis. "Chtěli jsme ten typ energie pro Madame Gasketovou, a Jim nám poskytnul vše co jsme potřebovali."

"Užíval jsem "vyššího" hlasu," říká Broadbent. "Zvedl jsem ho o několik oktáv, přidal jsem americký akcent a hlas Gasketové byl na světě."
Chop Shop Gasketové je to poslední místo, kde by chtěli zastaralí roboti, jako příslušníci "Zrezivělců" skončit. "Zrezivělci" potřebují stálé opravy - ze všech nejvíc Fender. Nejdivočejší postava z filmu, Fender se neustále rozpadává - doslova ztrácí ruce, nohy, dokonce i hlavu.

obrazek
Podle Wedge, tuto postavu dokáže oživit jedině Robin Williams. "Robin je komediální génius, který neudělá nic dvakrát stejně," říká Chris Wedge. Je stále svěží a veselý, a proto není žádné překvapení, že filmu dodává komediální ráz."

Williams byl nadšen tím, že se vrací k animaci. "Legrace na filmu Roboti spočívá hlavně v tom, že si tam každý najde něco - děti, mládež a dospělí. A všechno to funguje."
Postava Fendera byla pro Williamse přesně to pravé.
"Fender je do slova uzlíček součástek - z nichž mnohé jakoby neustále ztrácí," říká Williams. "Musí být chmaták - neustále potřebuje nové součástky, protože ztrácí ty, které má. Neustále se vylepšuje, jakmile jsou nové součástky "k mání." Rád na něj myslím, jakože si je půjčuje. Neužil bych slovo "krade".

Williams, který absolvoval Juilliard, také dostal šanci využít svoje hudební divadelní zkušenosti, prozpěvuje si veselou improvizaci na píseň "Zpívání v dešti" (Singing in the Rain" - zvanou "Singing in the Oil."
Další prominentní Rustie je Piper, Fenderova rozpustilá sestřička. Neustále frustrována tím, že ji ostatní Rusties neberou vážně, bez přestání každému dokazuje své kvality. I tady se návrháři náramně bavili vytvářením její postavy, udělali jí copánky ze sprchových hadic.

obrazek
Jedna z dnešních nejzářivějších mladých hvězd, Amanda Bynesová (z úspěšného seriálu WB "What I Like About You") namluvila Piper, která se podle Bynesové stane vzorem pro všechny dívky. "Piper je opravdu silná - tvrdá sušenka, ale sladká," říká Bynesová. "Bavilo mě ji namlouvat, ale nejvíc jsem na ni ocenila, že sděluje něco opravdu důležitého: že se máte mít rádi takoví jací jste a ne se stylizovat do toho jaké by vás chtěli mít ti ostatní. Je to báječné poselství."

Podle Wedge, se Bynesová na Piper dokonale hodí. "Dívky opravdu reagují na Piper, a já vím, že hlavně díky Amandině výkonu a díky tomu, že je herečka, ji mají mladí lidé rádi."
Do skupiny The Rusties patří také Crank Casey, paranoidní, pesimistický podivín, který vždycky vidí sklenici jako napůl prázdnou, Lug, něžný obr s velkým srdcem, a tichý Diesel, který hledá hlasovou schránku.
Rusties (Zrezivělí) žijí v pestrobarevné oblasti pracující třídy, v útulném domě tety Fanny. Laskavá teta Fanny, (Panímanda) které se tak říká pro její masivní zadnici, trvale vráží do věcí, protože neumí odhadnout rozměry nebo umístění svého pozadí. Zkrátka, ten byt není dost velký pro panímandu tety Panímandy. (Fanny).

Jennifer Coolidgeová debutovala namlouváním tety Fanny. "Jsem v duši velké dítě, tak jsem překvapena, že mi trvalo tak dlouho než jsem účinkovala v animovaném filmu," říká hvězda z "Pravé blondýnky".
"Jennifer nás úplně okouzlila," říká Wedge. "Přišla na čtenou zkoušku a viděli jste co si myslí. Ve své postavě se absolutně zabydlila. Naši animátoři tím ohromně získali."


obrazek
Vítejte ve městě robotů
Filmoví tvůrci vytvořili nádhernou mechanickou metropoli - Město Robotů - vysněný domov Rodneyho a jeho osudu - mnohavrstevné, vertikálně konstruované město, obsahující několik sociologických vrstev.
U úpatí Města Robotů leží nízký a špinavý, před průmyslový svět Madame Gasketové a její Chop Shop. Na této úrovni převládají těžké trámy a jiné masivní podpůrné struktury.

Přesuneme-li se o poschodí výš, ocitneme se ve světě Rusties (Zrezivělců) všedních robotů, kteří se pouze snaží přežít.
Pokračujeme dál několika dalšími vrstvami, kde žijí a pracují roboti střední třídy, dostaneme se na nejvyšší úroveň Města Robotů. Uhlazení, vypulírovaní, úspěšní a sjednocení, se vstřícnými, vychytanými schématy, na této úrovni žije robotí smetánka.
"Město Robotů, je stejné jako kterékoli jiné velké městské uskupení," říká Martino. "Obsahuje širokou škálu návrhářských vlivů - od Art Deca přes automobily padesátých let k uhlazenému, moderně vypadajícímu designu."

K vertikálně vyhlížejícím doplňkům mnohavrstevného Města Robotů, patří další klíčový design : kapesní hodinky. "Na zadní části kapesních hodinek, je něco skutečně krásného. Když vidíte všechny ty fungující vnitřní součástky," říká Martino. "Líbilo se nám vystavit na odiv mechanismus našeho světa."

obrazek
Film Roboti představuje svět kde každodenní předměty nabývají nečekaných rozměrů. Například, na konci perného pracovního dne, osvítí pouliční lampa ulici, vezme si svou krabičku na oběd a plahočí se domů. A požární hydrant vyzve psa, aby konal svou povinnost. "Vzali jsme do našeho světa všední věci a snažili jsme je oživit, aby byly zajímavé a zábavné," vysvětluje Joyce.

V Robotím Městě je také mnoho báječných vymožeností ve stylu Rube Goldberga. Například "Crosstown Express," složitý systém hromadné dopravy plný zábavných a důmyslných překvapení. Poté, co Rodney dorazí do Města Robotů, nasedne na Crosstown Express, protože si myslí, že se tak dostane přes celé město do Bigweld Industries. Místo toho zažije divokou, cestu plnou překvapení.
William Joyce vzpomíná na původ té scény: "Chris Wedge a já jsme byli zvědavi, jak bychom tady naše roboty provedli. Přišel jsem s myšlenkou velkého kulatého tělesa, které jsem nakreslil podle jedné staré hračky." poznamenává Joyce. Na takovém dopravním prostředku a na takové scéně si každý něco najde. "Dospělí ocení jeho nostalgický vzhled a děti prožijí něco nového, dynamického."

O hercích

Ewan McGregor
obrazek Narodil se v roce 1971 v Crieffu, Skotsko. V ranném věku byl nadšen hereckým světem, velmi inspirován svým strýcem hercem Denisem Lawsonem (Local Hero a Hvězdné války).

Šest měsíců před absolvováním London´s Guildhall School of Music and Drama, byla Mc Gregorovi nabídnuta role vojína Micka Hoppera v šestidílném Tv seriálu Dennise Pottera "Lipstick on Your Collar" (produkce Rosemarie Whitmanová). Krátce na to, dostal McGregor svou první filmovou roli ve filmu Billa Forsytha "Being Human," kde byl producent Lord David Puttnam natolik ohromen Mc Gregorovými schopnostmi, že mu přidal několik scén přímo na místě. První velkou hereckou příležitost měl McGregor ve filmu "Noční rozhovor".

Mezinárodního uznání se McGregorovi dostalo za roli Marka Rentona ve filmu Irvine Welshe "Trainspotting". Při přípravě na tuto roli, Mc Gregor úzce spolupracoval s bývalými drogově závislými lidmi, kteří mu pomohli nahlédnout do nitra člověka, který propadl drogám a snaží se vyléčit. "Trainspotting" získal řadu prestižních ocenění, včetně BAFTA Scotland award za nejlepší film. McGregor získal BAFTA Scotland´s Best Actor, a the Empire magazine award za nejlepšího britského herce, plus a London Film Critics´ Circle Award.
Získal cenu Emmy za hostování v epizodě "ER."
V roce 1998, založil McGregor společnost Natural Nylon, spolu se svými přáteli Jude Law, Sadie Frost, Jonny Lee Millerem a Seanem Pertweem McGregor koprodukoval film společnosti Natural Nylon "Nora,", příběh romance mezi spisovatelem Jamesem Joycem a Norou Barnacleovou.

Halle Berryová
obrazek Narozena 14. srpna 1966 v Clevelandu, Ohio, USA.
Dcera bělošky a černocha vstoupila do showbyznysu jako modelka poté, co v 16 letech vyhrála Miss Ohio a poté byla třetí na Miss World. Jako vůbec první barevná herečka získala v roce 2002 Oscara za hlavní roli ve filmu Ples příšer. I nadále boří hranice a tvrdě pracuje na své kariéře, o které většina ostatních herců a hereček pouze sní. Velký úspěch slavila také s televizním filmem z produkce HBO Černá Carmen Dorothy Dandridge, který jí přinesl ceny Emmy, Zlatý glóbus, SAG a NAACP Image Award. Za titulní roli v seriálu Queen získala cenu pro nejlepší herečku od NAACP Image Award a ocenění pro herecký objev roku od společnosti Hollywood Women's Press Club.

Robin Williams
obrazek Je jedním z nejtalentovanějších současných herců. Je držitelem ceny za nejlepší mužskou vedlejší roli v roce 1997 za roli Dr. Seana McGuire ve filmu Dobrý Will Hunting. Williams na sebe poprvé upozornil v komickém televizním seriálu Happy Days. Williams se narodil v roce 1951 Chicagu. Navštěvoval střední školu v Marin County, v Kalifornii, kde se proslavil svým přirozeným komediálním nadáním. Williams studoval herectví na College of Marin. Poté byl přijat na The Julliard School v New Yorku. V roce 1998 hrál divadlo po boku Stevea Martina v představení Čekání na Godota, Samuela Becketta.

Amanda Bynesová
obrazek Narodila se a vyrůstala v Thousand Oaks, v Kalifornii, kariéru začala v deseti letech. Ve dvanácti letech se stala nejmladší herečkou, která měla svůj vlastní program "The Amanda Show," díky kterému získala ocenění the Favorite Television Actress následující čtyři roky. Diváky okouzlila v roce 2002 úspěšnou komedií "Big Fat Liar" s Frankie Munizem. V roce 2003 Bynesová hrála svou první hlavní roli ve filmu "What a Girl Wants,". ,Bynesová žije v Jižní Kalifornii, a ve volném čase kreslí, maluje a píše.

O tvůrcích

Chris Wedge
Je oscarový režisér a spoluzakladatel a více prezident oddělení tvůrčího vývoje v Blue Sky Studios. Wedge režíroval první počítačově animovaný celovečerní film Doba ledová, úspěšný film společnosti Twentieth Century Fox uvedený v březnu 2002.

Jerry Davis
Spolupracoval na některých nejúspěšnějších animovaných filmech v nedávné historii, včetně "Toy Story," "Iron Giant" a "Doba ledová".
Zahájil svou kariéru s producentem Alexanderem H. Cohenem prací na televizních projektech.
U Warner Bros., se Davis zasloužil o to, že byl natočen animovaný film "Iron Giant" podle klasické dětské knihy Teda Hughese. V roce 1998 se Davis vrátil do New Yorku, vstoupil do společnosti Blue Sky Studios, spolupracoval s Chrisem Wedgem, se kterým vybudovali nejlepší studio animovaného filmu na světě.
Davis absolvoval na Vassar College, je manželem Katie Davisové, autorky a ilustrátorky knihy pro děti.

John Powell
Začal v roce 1988 skládat hudbu do reklam a pro televizi v London´s Air -Edel Music. Tam pracoval spolu se skladateli jako je Hans Zimmer a Patrick Doyle, a do světa hraného filmu vstoupil jako asistent Doyleho filmovou hudbou "Into the West".
Předtím než se Powell přestěhoval do Los Angeles, hrál více než 15 let s londýnskou soulovou skupinou the Fabulistics.
Upozornil filmovou hudbou k filmu "Face/Off. Dále složil romantické melodie pro Bene Afflecka a Sandru Bullockovou do filmu "Forces of Nature." Pro animovaný film společnosti Dream Works "Antz", který namluvili Woody Allen a Sharon Stoneová, Powell složil hudební směs džezu, latinských a klasických rytmů s mimořádně imaginativními melodiemi.

Podobné filmy

Legenda o vášni
(Legends of The Fall) Romantický příběh, který se stal legendou sám o sobě. Na ranči v opu...
dnes 15.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
XXX: Nová dimenze
(XXX: State of the Union) Byla napadena utajovaná centrála Národní bezpečnostní agentury a...
dnes 22.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Dvojníci
(Non c'e due senza quattro) Dva milionáře vydírá parta zabijáků. Aby jim unikli, najmou si...
dnes 22.55
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 22. 3. 2018 Svátek má Leona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz