fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 1671 hlasů
7.3 10 1671
film / akční, thriller, Velká Británie/USA, , 121 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 11.2.1999, DVD od 1.12.2004 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:03Akční thriller o skupině bývalých špičkových agentů, kteří mají v nebezpečné akci získat za bohatou odměnu tajemný kufřík.
Ronin je japonské označení pro samuraje, který ztratil své pána, kterému měl sloužit a ochraňovat ho i za cenu vlastního života. Podobně je na tom i skupina šesti bývalých agentů zpravodajských služeb, v čele s bývalým agentem CIA Samem. Tito jsou povolaní do Francie na mimořádně nebezpečnou akci. Nikdo z celého týmu neví, kdo je vlastně najal, nikdo nezná motivaci svých partnerů a nejasný je i obsah tajemného kufříku, jehož se mají zmocnit. Jediná věc, o které nepochybují je, že jmenovaný kufřík je přísně stražený a jeho získání si vyžaduje profesionalitu, odvahu a schopnost riskovat i vlastní život...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nějak si nemůžu pomoct, ale ještě jsem neviděla žádný film od Johna Frankenheimera, který by se mi doopravdy líbil. Stejně tak i v Roninovy byly dobré momenty (jako třeba kvalitně natočené automobilové honičky a přestřelky), ale jinak pro mě děj postrádal jakýkoliv smysl. Celá ta záležitost s kufříkem, jehož obsah byl tak přísně tajný, že se to nedozvěděl ani divák, mi přišla o to směšnější. Co se týče hereckého obsazení, tak šel tvůrčí tým na jistotu. Robert De Niro a Jean Reno v hlavních rolích zdařile balancují na hraně kladných a záporných hrdinů. O moc víc na filmu pochválit opravdu nemůžu.
Všechny komentáře k filmu 21+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ronin

<>Obrázek nenalezen<> V Paříži se sejde skupina bývalých příslušníků různých tajných služeb, kteří se jako specialisté nechávají najmout na nebezpečné akce. Američan Sam je odborník na strategii a plánování, Němec Gregor, který pracoval pro KGB je expert na elektroniku, Angličan Spence je machr na zbraně a Američan Larry je výborný řidič. Koordinátorem akce, které velí členka IRA Deidre, je Francouz Vincent. Jejich úkolem je získat přísně střežený kufřík s neznámým obsahem. O tom, že akce nebude snadná, se muži přesvědčí už ve chvíli, kdy se pokusí nakoupit zbraně od mafie. Sam v poslední chvíli odhalí podraz a skupině se po přestřelce podaří vyváznout i se zbraněmi.
obrazek
Deidre se od svého nadřízeného, teroristy Seamuse dozví, že k akci má dojít v Nice, při plánování přepadu se však Sam neshodne se Spencem a ten skupinu opustí. Přepadení probíhá podle plánu, až do okamžiku, kdy Gregor skupinu zradí a zmocní se kufříku sám. Díky Samově postřehu se ostatním podaří uniknout smrti a nyní jsou odhodláni najít Gregora, který odjel do Arles, kde se má sejít s ruským mafiánem Mikhim. Ještě předtím se ho však zmocní po divoké přestřelce Seamus, který předtím zabil Larryho. Zraněný Sam a Vincent se domnívají, že je zradila Deidre a chtějí najít nejen ji, ale také Gregora s kufříkem.


Podobné filmy

Ocelová pěst
(Real Steel) Skvělý boxer Hugh Jackman se jen těžko vyrovnává se skutečností, že jeho milo...
dnes 12.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Temný rytíř
(The Dark Knight) Temný rytíř Christian Bale je opět připraven pomoci lidem ve městě! V ko...
dnes 14.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Poseidon
Cestující na luxusní lodi Poseidon jsou v dobré náladě a protože se blíží příchod Nového r...
zítra 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 23. 9. 2019 Svátek má Berta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz