fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

77% 895 hlasů
7.7 10 895
drama / mysteriozní / romantický / thriller, USA, , 108 min., černobílý
Spellbound

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1945, Oskar, Hudba (M. Rózsa), Film


Ukázka
00:29Slavný psychoanalytický thriller Alfreda Hitchcocka o falešném lékaři, vraždě a snech ukrývajících děsivá tajemství.
Hlavní postavou příběhu je mladá lékařka Constance Petersonová, která pracuje v jednom ústavu pro choromyslné. Jeho ředitel doktor Murchison odchází do penze a na jeho místo má nastoupit jako jeho nástupce doktor Edwards, a právě do něj se doktorka Petersonová záhy zamiluje. Velmi brzy si však začne uvědomovat, že s Edwardsem něco není v pořádku. Zjistí, že to není lékař, ale duševně nemocný John Ballantine, který se za doktora pouze vydává. Ten, když se probere ze ztráty paměti, je přesvědčen, že skutečného doktora Edwardse zabil a v hrůze z kliniky uprchne. Constance však věří v jeho nevinu a rozhodne se mu pomoci. Podaří se jí ho vypátrat a ukrýt před policií u starého profesora, který pak s její pomocí dokáže analyzovat sny nemocného muže a objasnit komplex viny i jeho příčinu. Zbývá najít skutečného pachatele, který zabil doktora Edwardse.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Až záverečná pol hodinka prebrala k životu. Do daného momentu mi to strašne pripomínalo Hitchcocko-v neskorší snímok "Marnie", v ktorom hlavná postava prepadla svojej duševnej deformácii na základe nejakého vizuálneho "spúšťača". Tu sú to tmavé čiary na bielom podklade, tam to bola červená farba. Akoby Alfréd čerpal námet zo samého seba. No a keďže tamtomu som udelil tri, pri tomto neurobím výnimku.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rozdvojená duše

Do psychiatrického ústavu Green Manors přichází Dr. Anthony Edwards, aby nahradil současného ředitele Dr. Murchisona, který má odejít do penze. Během prvního dne se do něj zamiluje mladá, krásná, ale poněkud chladná psychoanalitička Dr. Constance Petersenová. Ta také brzy zjistí, že tento muž trpí ztrátou paměti a není lékařem, jenž měl stanout ve vedení ústavu.
obrazek
Tím ale překvapivá odhalení nekončí, policie se domnívá, že právě on je podezřelý z vraždy. Romanticky laděný thriller natočil režisér Alfred Hitchcock podle scénáře Bena Hechta. Příběhu o síle psychoanalýzy vtiskl neobyčejnou působivost, snové sekvence a momenty šílenství pak patří mezi přednosti filmu. Bizarní surrealistický sen schizofrenního hlavního hrdiny (na jeho realizaci spolupracoval známý malíř Salvador Dalí) přitom slouží jako klíč k rozluštění vraždy. Velký důraz byl věnován obsazení hlavní dvojice, kterou ztvárnily hollywoodské hvězdy Ingrid Bergmanová a Gregory Peck. Vynikající představitel ruské herecké školy v Americe, Michael Chekhov vytvořil úlohu Dr. Alexandera Brulova.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 6. 12. 2019 Svátek má Mikuláš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz