fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

77% 814 hlasů
7.7 10 814
drama, USA, , 129 min.
The Verdict
DVD od 27.4.2016 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1982, Nominace na Oskara, Film


Ukázka
02:08Frank Galvin je právník, kterému nepřeje štěstí a omezil se na pití a pronásledování sanitek. Bývalý spolupracovník Mickey Morrissey mu připomene jeho povinnosti v případě lékařského pochybení, který on sám naservíroval Galvinovi na stříbrném podnose: všechny strany by se rády dohodly mimo soudní síň. Když se snaží probrat se všemi okolnostmi, najednou si uvědomí, že by případ přece jen měl jít před soud: aby potrestal viníky, získal slušné zadostiučinění pro své klienty a obnovil svou pověst právníka.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Frank Galvin je advokátom zaoberajúcim sa prípadmi, kde by po chybe lekárov mohlo dôjsť k odškodneniu pozostalých. Svojich potencionálnych "zákazníkov" vyhľadáva v domoch smútku, kde ľudia trúchlia za svojimi zosnulými. Momentálne však neprežíva najšťastnejšie obdobie. Je alkoholikom, za posledné tri roky pracoval na štyroch prípadoch. Všetko sa razom mení príchodom "druhej", životnej šance. V nemocnici Sv. Kataríny umiera počas pôrodu, po podaní zlých anestetík, mladá Deborah Ann Kayeová. Arcidiecéza chce pristúpiť na mimosúdne odškodnenie. Pristúpi Frank na uľahčené ukončenie prípadu? Alebo zažaluje uznávaných lekárov a vystúpi tak z tieňa svojej skazenej osobnosti? Snímok ponúka niekoľko pekných zvratov či pochybnosti. Zbožňujem právnické filmy, "The Victim" síce nie je "The Rainmaker" ( aj keď sú si príbehom veľmi podobné! ), no tak či onak, pôsobí reálne, podarí za mu vyvolať ako negatívne, tak aj pozitívne emócie, čo je základom úspechu. Dobrý film!
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rozsudek

Právník Frank Galvin se specializuje na žaloby proti nemocnicím a lékařům, kteří profesně pochybili a poškodili na zdraví své pacienty. Frank ve skutečnosti nemá moc případů a své neúspěchy utápí v alkoholu. Jeho starý přítel Mickey Morrissey se dlouho marně snaží kamarádovi pomoci. Jednou Franka přesvědčí, aby se ujal případu žaloby proti uznávané nemocnici, jejíž lékaři poškodili několik pacientů. Frank se opravdu chopí příležitosti, avšak tím se ocitne v nerovném boji proti všeobecně uznávané instituci, respektovaným lékařům a především proti silnému právnickému týmu, který vede zkušený advokát Ed Concannon. Jakou šanci má osamělý alkoholik proti takové přesile...?logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 10. 12. 2019 Svátek má Julie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz