fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    

59% 49 hlasů
5.9 10 49
krimi / thriller, Česká republika/Slovensko/Polsko, , od 15 let
Kinopremiéra v ČR a SK 10.3.2016, DVD a Blu-Ray od 2.11.2016 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
01:49Mysleli jste si, že se dá něco takového utajit?
Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu - na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné" výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zmatené. Asi tímto jedním slovem bych celý film ohodnotila a přitom idea byla super! Kdybych si zpětně nepřečetla, o čem měl film být, asi bych nikdy nepochopila dost věcí... Možná je to film pro jednodušší lidi, kteří nechtějí ve filmu hledat všechny spojitosti, ale natočeno to mohlo být lépe- jasněji. Co chválím je herecké obsazení, většina naprosto neznámých herců (možná zahraničních), ale celkově předvedli moc pěkný víkend. A další mínus je délka - bez reklam skoro hodiny... Takže z 6 snižuji na 5, bohužel.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rudý kapitán

Film nás zavádí doprostřed pátraní po okolnostech mafiánsky vypadající popravy, jejíž záhadné pozadí a spletité souvislosti se pokouší vyřešit nekonformní dvojice detektivů. Případ vyšetřovaní je zasazený do poloviny 90. let dvacátého století, ale důkazy přivádějí kriminalisty na stopu o mnoho staršího data. Rukopis zločinu totiž vede k odhalení okolností týkajících se tajné mise StB, která se tímto způsobem snažila zahladit stopy a vypořádat se s nepohodlným svědkem jejich špinavých aktivit. Případ poukazuje na propojení státní bezpečnosti s vysokými představiteli církve. Evokace dobové Bratislavy, dynamika děje a akční scény honiček a fyzicky náročných krvavých bitek si vyžádaly množství digitálních retuší, trikových efektů a důmyslných režijně-střihových kombinací. Drsný kolorit vyprávění dotváří pouliční žargon na oko netradičních, jako z filmu noir vystřižených hlavních hrdinů. Výprava filmu nenechala nic náhodě a filmová scénografie se opírá o množství precizně vybraných dobových detailů. Výstavba vyprávění i celková atmosféra příběhu připomínají akční thrillery, kulisy Bratislavy zase zprostředkovaly vhodnou postsocialistickou scenerii, v které se tajní neustále míchají do věcí veřejných a neštítí se organizovaně ovlivňovat dění. O tom, zda se vyšetřovatelům podaří vystopovat Rudého kapitána a uzavřít staronový případ, by se měli jít přesvědčit zejména ti, kdo mají rádi přímočaré akční příběhy s detektivní zápletkou a kvalitně zvládnutými žánrovými konvencemi.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 21. 6. 2018 Svátek má Alois
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz