fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 1301 hlasů
6.3 10 1301
film / komedie, akční, dobrodružný, USA/Velká Británie/Česká republika, , 114 min., od 11 let
Kinopremiéra v ČR 10.4.2003, DVD od 28.1.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

V TV televize dnes Film+ (hu) 15.55Ukázka
02:19Londýn: Větší divočina než Divoký západ. Jackie Chan a Owen Wilson v akci!
Když se Wangův odloučený otec stane obětí záhadné vraždy, vydávají se Wang a Roy v jeho stopách do Anglie s vidinou spravedlivé odplaty. Wangova sestra Lin má stejný nápad a při svém pátrání odhalí celosvětovou konspiraci, která má vyústit ve vyvraždění celé královské rodiny - téměř nikdo jí však nevěří. Wang, který musí pomstít svého otce a zároveň udržovat romanticky založeného Roye co nejdále od své atraktivní sestry, zatím s pomocí ochotného inspektora Scotland Yardu a desetiletého pouličního dareby obrací život ve viktoriánské Anglii naruby. Na dvojici hrdinů čeká v Británii spousta humorných eskapád a bláznivých dobrodružství...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ono neotřelé duo opět zabodovalo a tak , v novém prostředí viktoriánské Anglie, tu máme skvělou, akční, snad ještě vice než v jedničce, a dokonce i chytrou komedii. Máme i slizkého záporáka a skrzeva rozumný scénář tu máme opravdu dobrou podívanou. Herci nezklamali a bitva u ohňostroje stojí za to.
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rytíři ze Šanghaje

Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Když se o smrti otce dozví syn zavražděného Čchung Weng, rozhodne se opustit místo šerifa v americkém Carson City. V New Yorku vyhledá svého parťáka Roye O'Bannona, který se stal spisovatelem a píše historky z Divokého západu jejichž je sám také hlavním hrdinou. Dvojice se vydá do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wengova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie.
obrazek
Vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem, protože je nadšeným čtenářům příběhů z Divokého západu. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lord Rathbona, který je jedním z možných následníků trůnu. Jeho následnictví je také důvodem proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se Čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbornovi zbavit se královské rodiny, aby se skutečně mohl stát následníkem trůnu. Weng, Roy a Lin přeruší tajnou schůzku obou mužů ve stáji. V nastalém zmatku se císařské pečetě zmocní malý zloděj Charlie. Od něj ji získají Weng, Roy a Artie Doyle. V muzeu je však napadnou Wuovi muži a po řadě dramatických bitek jsou nuceni vyměnit pečeť za zajatého Charlieho. Ta nejtěžší bitva je však teprve čeká. Musejí zabránit Rathbornovi a Wuovi v atentátu na královskou rodinu.


O filmu

obrazek
"Film Tenkrát na východě vzbudil při pracovních projekcích natolik pozitivní reakce, že jsme uvažovali o pokračování už před jeho premiérou. Nadšené odezvy se dočkal zejména díky vynikající souhře dvou hlavních aktérů," říká producent Jonathan Glickman. "Komika pramení ze střetů mezi jejich odlišnými kulturami a osobnostmi, které jsme ještě zvýraznili přítomností Wangovy sestry," dodává režisér David Dobkin.

"Neexistuje nikdo, kdo by dokázal přinést na plátno stejný druh tělesné komiky jako předvádí Jackie Chan," říká Dobkin. "Jackie je Charlie Chaplin a Buster Keaton naší generace. A Owen je neobyčejně talentovaný komik a scénárista. Je skutečným mistrem v jazykové obratnosti."

"Viktoriánská Anglie doposud nebyla dějištěm kung-fu soubojů, proto jsme si říkali, že by mohlo být zajímavé s tímto nápadem nic netušící Brity překvapit," říká scénárista Alfred Gough. "Myšlence postavit do kontrastu drsné kovbojské způsoby a prostředí vznešeného Londýna se nedalo odolat," dodává Glickman.

Ústřední hereckou dvojici tvoří opět Jackie Chan a Owen Wilson. "Rád jsem se vrátil k této roli a dal se znovu dohromady s Owenem," říká Chan. "Stali jsme se přáteli během natáčení Tenkrát na východě a nyní je pro nás snadné dostat se zpět do rytmu a při hraní se vhodně doplňovat. Owen má na starosti legrační dialogy a já se věnuji akci, ve které je často také mnoho humoru."


obrazek
"Lišíme se ve spoustě věcí," pokračuje Chan. "Owenova komika vychází z dialogů, zatímco ta moje má spíše tělesnou povahu. Ve filmu proto zdůrazňujeme rozdíl mezi oběma postavami. Chon Wang se snaží pokaždé jednat čestně, staví na disciplíně, věrnosti a hrdosti. Owenova postava naproti tomu stále jen šaškuje okolo a podvádí ostatní lidi."

"Roy je tak trochu zbabělec a podvodník, který v sobě nemá příliš odvahy a statečnosti," říká Owen Wilson na adresu své filmové postavy. "Neúspěšně se pokusil zbohatnout pomocí obchodních spekulací a na začátku filmu je ve velmi podobné situaci, jako když se s Wangem setkal poprvé. Když ale zjistí, že se v Londýně schyluje k velkým nepříjemnostem, sebere zbytky odvahy a je ochoten svému příteli pomoci."

"Základem tohoto filmu bylo nalézt prostředí, které by oběma hlavním hrdinům umožnilo rozehrát jejich komedii ve velkém stylu," říká Dobkin. "A takovým prostředím se ukázal být Londýn v 80. letech 19.století. V tomto období byl středem světa."

Královský trůn Britského impéria, které se právě nachází v období své největší slávy, je velkým lákadlem pro Lorda Rathbone (Aidan Gillen). Ten připravil ďábelský plán, jak přeskočit celou řadu lidí, kteří mají k jeho vysněnému postu mnohem blíže než on sám. Příchod nových druhů zbraní mu dává jedinečnou příležitost zneškodnit každého, kdo mu stojí v cestě - včetně samotné královny Viktorie.

"Rathbone touží po moci a je amorálním člověkem, avšak sám sebe považuje za velkého muže, v jehož rukách leží osud země," říká Aidan Gillen. "Velikáni si mohou dovolit velké přečiny, a leckdy jsou za ně i uctíváni. Proto na sebe Rathbone nahlíží nikoliv jako na zločince, ale jako na výjimečného člověka."

O natáčení

obrazek
"Vytvářet choreografii akčních scén je velmi náročné," říká Jackie Chan. "Akce musí mít správný rytmus, jinak se bude publikum nudit. Scéna se musí naplánovat stejně jako kdyby šlo například o sekvenci z muzikálu."

Stěžejní akční scény byly natáčeny na plovoucí říční lodi, uvnitř hotelových otáčecích dveří (o tom snil Chan po několik let) a mezi stánky přelidněného tržiště. Působivý závěrečný souboj mezi Wangem a Rathbonem se odehrává uvnitř londýnského Big Benu. Jen pro tuto sekvenci byly postaveny 4 obří scény, ve kterých mohl Chan náležitě využít svého jedinečného fyzického umění.

"Často se stávalo, že Jackie a lidé z jeho kaskadérského týmu přišli na scénu a zkoušeli manipulovat a experimentovat s různými věcmi, které byly součástí dekorace. Nejdřív jsme se je snažili přesvědčit, že jde o velmi drahé předměty, které nejsou určeny k použití, ale stejně si nedali říct. V dalších záběrech jsme tedy používali raději jen funkční a nahraditelné věci, protože jsme věděli, že mohou skončit na kusy. Nebylo to vůbec jednoduché," vysvětluje prop master David Balfour.

Birnbaum podotýká, že výběr použitelných předmětů je důležitou součástí přípravy akčních scén. "Jackie se rozhlédne po místnosti a řekne: ,No, možná bych mohl použít tenhle deštník, tenhle žebřík a možná i tenhle zvonek.' Během několika minut má v hlavě kompletní choreografii akční scény, která je úžasná nejen z hlediska techniky bojového umění, ale také pro svou komičnost, kterou získává díky Jackieho způsobu použití běžných předmětů během souboje."

Ke ztvárnění slavného newyorkského hotelu Ritz, kde se oba hlavní hrdinové na začátku filmu znovu setkávají, využili filmaři bývalého lázeňského rekreačního střediska v blízkosti Karlových Varů. Zde si Jackie splnil svůj dávný sen o natočení akční scény uvnitř skleněných otáčecích dveří. Natáčení této scény považuje za jeden z nejtěžších kousků, které v životě dělal. "Scénu bylo velmi těžké natočit kvůli konstrukci dveří, které se skládaly z prohnutého skla a zlatých klik. Oba tyto povrchy totiž zrcadlí obraz a proto nebylo jednoduché najít vhodný úhel, ze kterého by se dala scéna nasnímat, aniž by byla v záběru vidět kamera. Uvnitř dveří bylo navíc velmi málo místa. Na miniaturním prostoru jsme bojovali tři, nepočítaje vozík plný zavazadel. Natočení této scény nám trvalo celé dvě noci," říká Chan.

"Stejně jako je Jackie známý tím, že všechny kaskadérské kousky dělá on sám, chtěl bych být já známý tím, že nedělám vůbec žádné," směje se Wilson.

O hercích

Jackie Chan
obrazek Byl po více než dvacet let komerčně nejúspěšnějším asijským hercem. V západním světě se proslavil zejména prvním a druhým dílem filmu Křižovatka smrti a filmem Tenkrát na východě. Produkoval, obsadil a režíroval také více než tucet dalších úspěšných filmů včetně Rachot v Bronxu, První rána, Supercop, Božská relikvie (a jeho druhého dílu), Crime Story a Terč. Zatím naposledy hrál v akční komedii The Tuxedo. Chan se stal také hrdinou animovaného seriálu Jackie Chan Adventures a je držitelem ceny MTV za celoživotní přínos. Kromě hraní, režie a psaní se věnuje také zpěvu a aktivně se podílí na charitativní činnosti. Od roku 2002 zdobí hollywoodský chodník slávy jeho hvězda.

Owen Wilson
obrazek V poslední době si zahrál v několika filmových hitech a dočkal se uznání za svůj podíl na třech scénářích, které napsal spolu s režisérem Wesem Andersonem. Za svůj poslední film Taková zvláštní rodinka obdrželo scénáristické duo v minulém roce nominaci na Oscara. Wilson hrál ve filmech Zoolander, Za nepřátelskou linií, Fotr je lotr a v komediálním westernu Tenkrát na východě, při jehož natáčení se poprvé setkal s Jackie Chanem. Své scénáristické schopnosti uplatnil v kritiky ceněné komedii Jak jsem balil učitelku, která byla jeho druhým filmem, na kterém spolupracoval s režisérem Andersonem. Prvním byl nezávislý komediální snímek Grázlové, ve kterém Wilson také debutoval jako herec. Mezi další filmy, ve kterých se Wilson objevil, patří The Minus Man, Nikdy nekončící půlnoc, Armageddon, Anakonda a Cable Guy.

Podobné filmy

Vertical Limit
Chris O´Donnell s horolezectvím skoncoval, zato jeho sestra Robin Tunney se chystá na náro...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí
(Star Wars Episode VII: The Force Awakens) Poslední rytíř Jedi Luke Skywalker se ztratil a...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Holka nebo kluk?
Adina Mandlová se v mužském přestrojení uchází o místo na velkostatku svého strýce! Česká ...
dnes 23.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 25. 8. 2019 Svátek má Radim
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz