fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 589 hlasů
7 10 589
film / komedie, drama, romantický, Itálie/Francie, , 138 min., od 15 let
Satyricon / The Degenerates / Fellini's Satyricon / Fellini Satyricon

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1969 nominace na Oscara za režii.


Ukázka
00:28Výpravné bizarní podobenství starověkého Říma o bohémsky žijících přátelích, kteří prožívají neuvěřitelná dobrodružství.
Hrdiny mozaikovitého příběhu jsou dva mladíci, kteří, stejně jako hippies své doby, žijí ze dne na den, toulají se bez peněz od jednoho dobrodružství k druhému a ponechávají vývoj svých dalších osudů náhodě. Třebaže v nic nevěří a netouží ani něco měnit nebo ničit, jeví se jejich netečnost vůči společnosti, která je obklopuje, jako jakýsi druh vzpoury.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Napsat pouze odpad! nestačí. Původně jsem přemýšlela o hodnocení „Pod nánosy humusu“. Zaslouží si to vysvětlení. Na Ken Park jsem se dívala na dvakrát (s donucením okolností). Prvního dne sledovaní mne napadaly samé výkřiky z oblasti argotu a na papír jsem si napsala:“Ken Park-americké perverzo aneb přehlídka úchylek“. On ten film zezačátku vypadal pouze na strašně špatný film s plochými herci, že by se na nich dalo žehlit prádlo, kde se hlavní zápletka(?) měla snad(?) točit kolem rozpadající se americké morálky („ Oběma vám voní stejně pipina.“) a rodin („Přátele si vybereš, ale rodinu ne.“). Obě citace jsou snadno napadnutelné a to je horší, že byli vyňaty z ještě plytčích rozhovorů. První je vulgární a nachází se ve skoro s pedofilií hraničící scénou, druhá má pravdu v tom, že rodinu si nevyberete, nýbrž vytvoříte. Jenže o nějaké to vytvoření kvalitního filmu asi autorům nešlo, spíš se sešli za účelem šokovat, šokovat a šukat. A honit a felovat všeho(honi)míra, abych nezapomněla. Což by mi ještě nevadilo, bez sexu a masturbace se dnešní média neobejdou(je tak všudypřítomný, že už mě občas unavuje jeho neustálé omílání jako tělesného požitku bez citů..). Dobrá, máme tu podprůměrný film, jehož špatná forma se snaží nahonit body v zobrazování oslavy (nebo snad kritiky?) egoistické, nesnášenlivé americké mládeže bez úcty a skrupulí. Jo, to se jistě dalo zkousnout. Jenže pak se dotyčný magor přivázal páskem z županu na kliku od dveří a já zmáčkla na videu STOP. Pokud se mi u Muže, který spadl na Zemi podlamovaly kolena, pak to bylo formou a obsahem, u Mech. pomeranče mě potěšila originálnost zacházení se sexuálními scénami, ale v dívat se na EXPLICITNÍ sex bez nápadu a v dokonale naturálním provedení hraničí u mě s dávicím reflexem. O to víc se pak divím, kde se ve mě našla ta dávka odvahy/perveznosti pokračovat druhý den ve sledování. Asi mi říkalo podvědomí, že krapneK už dosáhl VRCHOLU a může jenom OCHABOVAT. Když se totiž člověk smíří s přítomnou nahotou a scénami
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Satyricon

obrazek
Antický Řím. Encolpio se hádá s Asciltem o vlastnictví mladého Gitona, kterého Ascilto prodal divadlu. Encolpio nakonec chlapce získává, ale když se pak Ascilto s Encolpiem znovu pohádá a oba se rozcházejí, při dělbě věcí dostane Gitone návrh, aby sám rozhodl, s kým půjde. Gitone se rozhodne pro Ascilta, a tak opuštěného Encolpia zachraňuje před sebevraždou zemětřesení. Encolpio potkává chudého filozofa, který ho zavádí do společnosti bohatého leč falešného a poživačného umělce Trimalciona, jenž tráví dny mezi stejně založenými společníky. Když se Encolpio vrací, je zajat a vržen do otroctví, aby sloužil císaři. Při přepravě otroků na lodi císařova vojevůdce Lica se Encolpio znovu setkává se starým přítelem Asciltem. Encolpio si zápasem vybojuje svobodu, může se tak znovu oddávat rozkoši a dokonce s Licem vstoupit do homosexuálního svazku. Když je císař svržen a loď osvobozena, Encolpio s Asciltem se ocitají v opuštěném císařském paláci, kde krátce před jejich příchodem spáchal císař se ženou sebevraždu. Oba přátelé zde nalézají potěšení půvabné exotické dívky. Zakrátko se vydávají unést hermafroditího poloboha. Když ho však při putování vyprahlou krajinou nechávají zemřít, stihne Encolpia trest v podobě impotence. Encolpio hledá lék nejdříve mezi náruživými dívkami, nakonec se však pro něj musí vypravit přes močál za ženou s ohněm mezi nohama, kterou proklel podvedený čaroděj. Encolpio je tak vyléčen, Ascilto však umírá rukou neznámého cizince. Encolpio ale truchlí jen na okamžik, aby si pak opět užíval jídla, pití a rozkoše.
obrazek
Po zhlédnutí prazvláštního římského podobenství Federica Felliniho bychom si mohli myslet, že život ve starověkém Římě byl jednou velkou honbou za požitkem, že všichni bez rozdílu byli vyšinutí či že se nebe občas zabarvilo do ruda. Felliniho typická režie, která spojuje jednotlivé spolu nesouvisející události, je v Satyriconu umocněna faktem, že Petroniova předloha se dochovala jen ve fragmentech. Fellini tak dostal jedinečnou příležitost, aby z útržků vykřesal příběh, ale především mohl dát průchod fantazii a ukázat nám antiku po svém. Práce výtvarníků (Giorgio Giovannini, Luigi Scaccianoce) i kostyméra (Danilo Donati) je výtečná stejně jako kamera (Giuseppe Rotunno). Tyto tři složky hrají ve filmu klíčovou úlohu, neboť Fellini spíše než na silný lidský příběh vsadil na vizuální stránku a vyjádřil jejich prostřednictvím bizarnost, morální úpadek i zmatenou touhu po povrchních radostech života. Bohužel roztříštěnost Petroniova díla se do snímku promítla až příliš a na rozdíl od Felliniho vrcholných děl ji nespojuje tak hluboká výpověď, které je Fellini schopen. A tak je Satyricon "jen" režijně i výtvarně bravurním podobenstvím, které nabízí výraznou originální vizi antického Říma. Tento nový pohled ale rozhodně stojí za to.


Podobné filmy

Jako vejce vejci
(Multiplicity) Michael Keaton nestíhá svou práci a zároveň se věnovat manželce Andie MacDo...
dnes 05.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rodinné hříchy
(Family Sins) Brenda v podání Kirstie Alley je jak se zdá žena bez jediné morální vady. Do...
dnes 07.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Nezlomný
(Unbroken) Louis Zamperini, jako přistěhovalec z Itálie, neměl lehké dětství. A tak se pra...
dnes 10.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 18. 11. 2019 Svátek má Romana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz